با اخلاق هستيد ؟

بازم سلام .
شايد خيلی از دوستان از سياق يادداشت قبلی خوششون نيامد که يا چيزی ابراز نکردند ( ! ) يا طنز گونه از کثرت لينک اخبار گذشتند .. با اين حال اين دو سه تا لينک را هم از من داشته باشيد .. تا بعد ..
ــ اول از همه « فنون‌ افزايش‌ سرعت‌ در اينترنت‌ » که ‌در اينجا چندين‌ فن‌ براي‌ افزايش‌ سرعت‌ در اينترنت‌ را براي‌ شما بازگو ‌مي شود .

ــ دوست داريد از دست تبليغات پرشين بلاگ خلاص بشيد ؟ خوب « نحوه حذف تبليغات پرشين بلاگ! » را می تونيد اينجا ببينيد .

ــ دخترها ! پسرها ! دوست داريد نمای ظاهر ويندوز (Windows) خود را بصورت اختصاصی درآورده و آنرا با سليقه و هنر خود منحصر بفرد نشان بديد ؟ پس بهتون توصيه می کنم مقاله « ويندوز پسرانه، ويندوز دخترانه!؟ » را بخونيد .

ــ « بر طرف نمودن چند راه نفوذ به کامپيوتر شما »

******************************

خوب ؛ دارم سعی می کنم مطالبی راجع به « فلسفه اخلاق » جمع کنم و بنويسم !! چيه ؟
هنوز هيچی نشده اينقدر تعجب کرديد ؟ اين حرفها به من نمياد ؟؟ خوب شما را حواله می دم به يکی دو يادداشت بعدی ..
اونجا می خوام از « خوبی » و « بدی » بگم . اينکه اساساْ خوبی و بدی وجود عينی دارند يا نه ؟ و اگر هم واقعيت خارجی دارند چرا در نزد ملل مختلف ، متفاوته ؟ مثلاْ گروهی خوردن گوشت گاو را حرام و حتی آزار و کشتن اونها را ممنوع می دونند . شايد هم شنيده باشيد : چنانچه در هند گاوی به حريم خيابانی نزديک شود و هوس کند روی سنگفرش خيابان نشخوار کند .. ( با توجه به اينکه گاو پنج تا معده دارد و بيشتر از آنچيزی که صرف بلع غذا می کند ، صرف بالا آوردن آنها و جويدنشان می کند ! ) فرقه ای که قايل به پرستش گاوها هستند به حرمت اين موجود مقدس آنقدر توقف کرده و انتظار می کشند تا ميل ايشان بکشد و راهشان را بگيرند و بروند .. اين در حالی است که افراد ديگری در خوردن و استفاده کوچکترين اجزاء آن ترديدی به خود راه نمی دن . يا مثال های ديگر .. ..
يا اينکه « منشاء خوبی و بدی » چه چيزی است ؟ آيا طبع آدمی است يا عادات و رسوم يا ..
يا اينکه « واضع ـ يعنی وضع کننده ـ خوبی و بدی » چه کسی است . به اين معنی که کی می تونه بگه چه چيزی خوبه و چه چيزی بده ؟ و تازه با اين اوصاف چه کس يا کسانی بايد از اين دستورات تبعيت کنند ؟؟ ..
می دونم دوستانی مانند سارا و سحر  يا دختر مشرق و خيلی های ديگه استقبال می کنند . شما چطور ؟

/ 28 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
negar

اين روزها همه طپش نگاه ميکنند شما چطور ؟ :)

بي دل

سلام عزيز... خسته نباشي. با اجازه ي شما لينك وبلاگتون رو در حريم دل قرار دادم. برقرار باشي .

عليرضا

سلام اخوی. اعظم الله اجورنا. خب اشکالی داره ما هم منتظر باشيم؟ ياعلی، التماس دعا.

pouyan

من هم خوشحالم از خواندن مطالب خوبتان! شاد باشيد.

ستيز شــــــــــرق و غــــــــــرب

سلام عليكم.نگاهي به شهر بياندازيد!عقل غربي سيطره يافته و وجود بشر را در دائره المعارف خويش معني كرده است.بي دردي و لذت پرستي ،توجيه عقلايي يافته است واز ميدان هاي ورزش تا كلاس هاي دانشگاه رب النوع تمتع است كه پرستيده مي شود.و باز در اين ميان بسيج حزب الله تنها و غريب است.التماس دعا .در صورت موافق بودن تبادل لينك انجام دهيم. در پناه حق

السلام عليك يا ثـــــــــــاراللــــــــــه

سلام عليكم.حزب الله از متن امت خوب ما بر خواسته اند و در دل مردم جاي دارند،آنها ياد آور وعده هاي قر آن و روايات هستند و تو گويي همه تاريخ منتظر قدوم آنها بوده است.خداوند حزب الله را براي خونخواهي حسين ع و باز كردن را ه كربلا بر انگيخته است.التماس دعا...موفق باشيد ...دست خداي عشق همراهتان.در ضمن آماده تبادل لينك هستيم.ياعلي

نیکان کار

سلام ....... يه سری به اينجا بزنين ضرر نداره : www.nikankar.com

آرش مسیحا(اهانت شرق به امام)

درپی انتشار ويژه نامه نوروزی روزنامه شرق در باره شيرين عبادی -- داوود مراديان دست به جمع آوری ۵۲ مدرک درباره وی و ارتباطات زير زمينی و سخنرانی هايش زد که شرق از چاپ نمودن آن سر باز زد به همين دليل گفتگوی مفصلی مابين تاجيک دبير سرويس شرق و داوود مراديان خبر نگار سايت مستضعفين در گرفت که خواندن آن رسوايی ديگری برای اين روزنامه را به نمايش می گذارد

mobin

سلام عليکم.ايام به کام .يوسف عزيز! باز بی تامل به مقاله ی من ايرادگرفتی! چندين بارمن درآنجابه مراحل استخاره اشاره کردم.دراينجايک جمله ازاونوتکرار می کنم:(اگر مراحل مذكور مانند تفكر، مشاوره، تحقيق ، پرسش وساير موارد به جايی نرسيد نوبت به استخاره با قرآن ياتسبيح می رسد)ما را که لينک نکردی ولی ماهمچنان شما را دروبلاگwww.fauz.persianblog.irلينک کرديم!موفق باشی.