اليوم / غزه / عاشورا

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

  

نوار غزه ( شامل شهرهايي چون غزه ، بیت حانون ، بیت لاهیه ، دیر البَلَح ، جبالیا ، خان یونس ، رفح ، اورشلیم شرقی و .. ) پنجمين روز محاصره جديد سربازان صهيونيستي را پشت سر نهاد  ..

محاصره اي كه متعاقب حضور بوش _ در منطقه خاور ميانه _ و چراغ سبزي كه او به صهيونيستها ( و اي بسا سران عرب ! ) نشان داده ، آغاز شده است .. گويا وي از سران صهيونيست خواسته است تا آنان كمر فلسطينيان را بشكنند  !

ببينم ؛ سران عرب كه از جرج بوش با رقص و اعطای مدالها و انعقاد قراردادها استقبال كردند ، شركاء جنایات صهیونیست ها در غزه نيستند ؟!

سيب زميني هم .. كه همه مي دانند ، رگ ندارد !

طرفداران تعيين سرنوشت فلسطين ، توسط فلسطيني ها  (!) .. .. آنان چطور ؟ آنان كجايند ؟!!

 

غزه درتاریكی غرق می شود

قطع جریان تامین سوخت نیروگاه از سوی مقامات رژیم صهیونیستی ( و عدم وجود ذخیره سوخت ) بیش از یک میلیون نفر از ساکنان شهر غزه و مناطق اطراف آن را به خاموشی کامل فرو برده است

 

به گفته خبرگزاری رویتر ، رژیم صهیونیستی از تغذیه پمپ های بنزین و گازوئیل در این منطقه هم خودداری کرده و حمل و نقل ( حتي عمومي ! ) با مشکلاتی لاینحل روبرو است.

از عصر روز جمعه _ با بسته شدن مرزهای غزه _ ورود هر نوع محموله سوختی یا غذایی به این منطقه  کاملا قدغن شده است . کاروان‌های حامل مواد غذایی و دارویی سازمان ملل نیز تنها در صورت تائید شخص ایهود باراک _ وزیر دفاع حکومت تل‌آویو _ اجازه ورود به غزه را دارند.

 

یک کودک فلسطینی پس از قطع برق شمع روشن می کند، امشب صدها هزار نفر در غزه نفر بدون آب و برق مانده اند. 

 

در حال حاضر ۷۰ درصد برق غزه از طریق شرکت‌ گازرسانی رژیم صهیونیستی تامين می‌شود كه .. قطع است ( و ۲۵ درصد ديگر از سوی مصر ) . در حالی که فقر گريبانگير بيش از دو سوم از ساکنان غزه است ، آذوقه اندکی نيز که آنان از سازمان‌های کمک‌رسان بین‌المللی دريافت می‌کنند در نبود برق به زودی فاسد می‌شود .

نمايندگان پارلمان و سران برخي كشورها در كنار دبير كل سازمان كنفرانس اسلامي براي تحريم كامل نوار غزه ابراز تاسف شديد كردند و نسبت به شرايط غزه ابراز نگراني كردند ..

اما .. خب ؛ كه چي ؟

گيرم كه شبانه جمع شوند در مقر شوراي امنيت ( عُمراً !  خصوصا دولت فوق مُدرن ايالات متحده امريكا ! ) و يك قطعنامه عريض و طويل هم بر عليه اسرائيل صادر كنند .. آنوقت .. ؟‌!

اين قطعنامه ي ( بدون ضمانت اجرايي اشان ) مي رود در كنار دهها قطعنامه اي كه سابق بر اين بر عليه دولت خونخوار صهيونيستي صادر شده است .. در زباله داني تاريخ ملل !

بنظر اين آدم هلوع :

حالا كه بناست قسمتي از مردم يك سرزمين از نعمت آب ، برق ، گاز و .. محروم باشند ، بايد اين محروميت را بتساوي بين همه اشان قسمت كرد ..

من اگر جاي اسماعيل هنيه بودم همين امشب تصميم مي گرفتم تا چند راكت ( از آن راكت هاي غيبي ) به سوي نيروگاه هاي برق و تاسيسات گازي اسرائيل شليك كنند تا همه ساكنين يك سرزمين _ با هم _ در نعمت خاموشي و .. سرما و .. گرسنگي و .. بي دارويي و .. شريك باشند .

 آنوقت ببينم " داد " چه كسانی در می آيد ؟!

/ 16 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک طلبه

یه وقتایی فکر میکنم همونقدر که مردم تو صحرای عرفات و جمعه شبهای کربلا دنبال امام زمان می گردند، تو تاریکی غزه و کنار خونه هایی که صدای گریه بچه های کوچیک که از گرسنگی و مریضی خوابشون نمی بره، بلنده تو همین فلسطین و جنوب لبنان هم می تونند دنبال امام زمان بگردند! همینطوره؟!

Lorshi

ميگن گذر زمان همه چی رو عوض می کنه اما من مخالفم! چون اين سيب زمينی های فاسد بعد از ۱۴۰۰ سال عوض نشدن!!! شايد مشکل از من و شماست که درک نميکنيم سيب زمينی سالم فاسد ميشه ولی فاسدش سالم نميشه واين قانون طبيعته. و جالبتر اينکه از سرزمين فرعونيان بخاری در مياد ولی از پيروان ابوبکر هيچی در نمياد!!! از اينا چه انتظاری داری وقتی نماز کعبه شون با چندين دوربين توسط صهيونيستها در ماهواره تحت پوششه. اينه اسلام آمريکايی!!! يادمه سيد حسن ميگفت: <روزگاری پيرمردی بود که ميگفت اگر هر مسلمان يک ليوان آب بريزه رو سر اسراييل سيلی مياد که همشون رو نابود میکنه> و من ميگم اينها اگه جلوی اسراييل شاشبند هم بشن شاششون رو ميريزن تو حلق خودشون! راستی بذار يه سوالی ازت بپرسم: به نظرت اگه فلسطينيها غيرت شيعی و حسينی داشتن بعد ۷۰ سال نميتونستن مثل ايران ولبنان برعليه طاغوت پيروز بشن؟؟ هنوزم که هنوزه سران احزابشون با هم درگيرن!!!

فاطیما

هر كه بيشتر دوست بدارد ، رنج بيشتر مي برد. نهال دوستي واقعي اهسته رشد مي كند. بالاترين زرنگي ، پنهان نكردن آن است .

يوسف

عليک نه سلام Lorshi می دانم چی فكر مي كني ؛ خـــــــــــــــوب مي دونم .. خوبِ خوب برا همين هم الحق كه نيازي نبود تا آدرس تطورات ذهني ات را ـ كه رو پيشخوان نت گذاشته اي ! ـ براي من بذاري فردا اگه بياي رفح جوابت را اونجا مي دم

فاطیما

تو يه عمره با درصد کار کردی.... ولی به هيچکی نميگم .خيالت راحت يوسف مادر

عليرضا چخماقي

درود بر شرف و وجدان پاک و بیدار شما ----------------------------------------------- ننگ و نفرین بر جنایتکاران رژيم نامشروع صهيونيستي و حاميان آن ها از آمريكاو انگليس و... تا حاكمان مرتجع عرب و سازمان هاي بين المللي مثلا ملل متحد و شوراي امنيت و دفاع از حقوق بشر !!!...