قرنی که نکوست .. !

سال ۸۶ با همه برکت و ثمره های کوچک و بزرگی که داشت ، برای من ، یادآور بشارت طلایی آن مقتدایمظلومان و محرومان جهان است که در واپسین ایام حیات دنیایی اشان فرموده بودند :

« این قرن ، بخواست خدا قرن غلبه مستضعفین بر مستکبران است »

خصوصا که روزهای پایانی آن نشانگر هراس و دلهره زائد الوصفی بود _ و هست ! _ که در دل اهریمنان ستیزه جو قرار داشته و دارد ! هراسی که تحت شعار عناوینی چون « اسلامی شدن اروپا را متوقف کنید »طی سالیان اخیر ملموس و ملموس تر گشته .. و می شود !

enough.gif

آری ؛ ائمه کفر ، که از رشد سریع اسلام در قاره اروپا خشمگین بودند ( و براه انداختن نهضت کاریکاتوریسم برعلیه مقدسات مسلمین ، دردهای آنان را التیام نداده بود ) در یک حرکت نمادین فیلم « فتنه » را در یکی از پارلمان های کشور اروپا بتصویر کشیدند تا شاید بتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند .. اما این موضوع ، خود فتنه ای شد برای طراحان ماجرا .. و به نگرانی های مسئولان آن کشور _ هلند _ دامن زد ! تا جایی که شورای حقوق بشر وادار شد ! برای کاستن از تنش های اجتماعی در صحنه بین الملل ، قطعنامه منع شدن توهین به ادیان را تصویب نماید ! 

یکسال پیش ، وقتی « خیرت ویلدرز » سازنده فیلم مستند پانزده دقیقه ای « فتنه » اعلام کرده بود « اگر مسلمانان می خواهند در هلند بمانند ، باید قرآن را پاره کنند و دور بیندازند (!) » شاید هرگز نمی اندیشید که نسخه نرم افزاری قرآن به زبان هلندی در مدت کمتر از دو روز پس از نمایش فیلم مستندش در پارلمان هلند ، در بازار این کشور  تقریبا نایاب شود ! .. و مردم آمستردام به کتابخانه‌هایی روی آورند که کتابهای اسلامی از جمله ترجمه الکترونیکی قرآن در آنها ارائه شده است ..

او که با ساخت « فتنه » می خواست بزعم خیال واهی خود عناصر خشن و فاشیستی دین اسلام (!) را برملا کند !!.. به یکباره .. و متعجبانه .. دید که مسلمانان _ اینبار با کیاست و زیرکی _ با برگزاری کارگاه های گفتمان ( با حضور شهروندان و متفکران هلندی ) در صدد بر آمدند تا ثابت کنند که قرآن ، کتاب عبادت و هدایت است و آنچه که نماینده هلندی در فیلم خود نمایش داده ، نوعی دروغ پردازی و تحریف حقایق است ..

بگونه ای که در زمان برگزاری این کارگاه ، یکی دیگر از هلندی ها مسلمان بودن خود را آشکار کرد تا سومین شخصی باشد که در مدت یک هفته در واکنش به عبارت پایانی فیلم فتنه ( مسلمانان اروپا را متوقف کنید ) مسلمان می شود .

آیا این فیلم _ آنگونه که مدافعان آزادی بیان ! می گویند _ صرفا یک نقد یا تحلیل و حتی اعتراض به یک دین و مسلک جهانی است ؟!‌  یا هدف اصلی آن توهین و برانگیختن خشم مسلمین جهان ؟؟

اما ، ما را چه باک ؛

یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولوکره الکافرون

آنها مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند ; ولى خدا جز این نمى‏خواهد که نور خود را کامل کند ، هر چند کافران ناخشنود باشند !

آیا تاویل آن فرمایش امام که« این قرن ، بخواست خدا قرن غلبه مستضعفین بر مستکبران است »همانی نیست که مورخانی چون « برنارد لویس » (Bernard Lewis) خطاب به روزنامه آلمانی ” Die Welt forthrightly " _ گفت که :

” اروپا در پایان این قرن ، مسلمان خواهد شد ” 

image001.jpg

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

(۱)  خیرت وایلدرز geert wilders از چهره های شاخص راستگرای افراطی هلند و پایه گذار و یکی از نه عضو حزب افراطی آزادی در مجلس نمایندگان هلند است. او در پارلمان هلند با همردیف دانستن « قران » و کتاب « ماموریت من » نوشته آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان پیشنهاد کرده بود که چاپ و توزیع آن در هلند ممنوع شوند .. که البته پشنهاد او مورد امعان نظر سایر نمایندگان پارلمان هلند قرار نگرفت ..

/ 44 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
س.م.ع

سلام.... منتظر مصلب بعدیتون هستیم استاد.. امام صادق(علیه السلام) : یا بْنَ جُنْدَب اِنَّ لِلشَّیطانِ مَصائدَ یَصْطادُ بها فَتَحامُوا شِباكَهُ و مَصائِدَهُ .اما مَصائِدُهُ فَصَدٌّ عَنْ بِرِّ الاِخوانِ، و اَمّا شِباكُهُ فَنَوْمٌ عَنْ قَضاءِ الصّلَواتِ الّتى فَرَضَهَا اللّهُ، شیطان دام‌هایى دارد كه به وسیله آنها انسان‌ها راشكارمى‌كند. از بزرگ ترین، عمومى‌ترین و مؤثرترین دام‌هایى كه شیطان براى آدمیزاد مى‌گستراند، اول این است كه انسان را از خدمت كردن به دیگران، به ویژه برادران دینى خود باز مى‌دارد، دوم آن كه كارى مى‌كند تا انسان نمازهایش را به موقع نخواند

طلبه ای که میگفت مرسی!

سلام آقا یوسف ممنون خب سرم دقیقا اینقققققدر شلوغه این اینقدر که گفتم فهمیدید که چه قدره که . هان ؟ اما بالاخره آپ شد [لبخند] دعامون که میکنید..........یاعلی

مامان پارسا

سلام سال نو مبارک [گل] پارسال دوست امسال آشنا کچا هستین بابا؟[قلب]

هرمز ممیزی

سلام در جهان پیشرفته امروز گسترش حقانیت دین اسلام نیازی به استفاده از روشهای خشونت آمیز ندارد استفاده از اینگونه روشها در صلاحیت القاعده و طالبان است و قطعا به زیان مسلمانان فرهیخته تمام میشود حتی مسلمانان توان تائید حرکات مذبوحانه ای نظیر بمب گذاری انتحاری و تخریب مجسمه های بودا را ندارند تا چه رسد به غیر مسلمان ![گل]

لیلا

اصولا دیگه نمی باشید!؟

مادر سپید

همه مطالبتون یه طرف این خبر خونه جناب گنجی هم یه طرف !!!!!!!!!!![تعجب][تعجب][تعجب][تعجب][تعجب][تعجب][تعجب][تعجب] یعنی ما هم بریم زرت و پرت کنیم و پیرن عثمون دست بگیریم اینگلیس واسمون خونه 4و نیم میلیاردی میخره ؟؟؟؟؟؟؟؟

بلوک 5

نیستی رفیق.انگار قادر نیستی به روز شی

با اوبا

سلام منم تازه اومدم اما خودت می دونی که تازه کار نیستم ! می خوام از پسرم که ابن ابوها ست ! بنویسم برام دعا کن بتونم [لبخند]