تو دلت درد می کنه من چرا برم دکتر ؟!!!

آقا ! چند وقت پیش سرکار خانم هیلاری کلینتون ( وزیر خارجه وقت آمریکا ) با انتقاد از روابط نزدیک کشورهای آمریکای لاتین با ایران فرموده بودند :

" کشورهایی که بدنبال تماس نزدیک با ایران هستند بهتر است به عواقبی که این نوع روابط برای آنها دارد توجه داشته باشند "

نمی دونید این اظهارات مداخله جویانه چه واکنش هایی را در آن مناطق بدنبال داشت !

از بین همه حرف های موجود تکلمه های معاون وزیر امور خارجه بولیوی برایم جذاب تر آمد

"هوگو فرناندز" با اعلام اینکه

" اگر آمریکا در روابط خود با ایران دچار سوء‌هاضمه است لزومی ندارد که بقیه نیز به پزشک مراجعه کنند "

گفت : نیازی نیست آمریکا به ما بگوید رابطه با چه کسی خوب و با چه کسی بد است.

وی تصریح کرد : ما در صورتی آماده گفتگو با دولت آمریکا هستیم که در امور داخلی ما مداخله نکند.

و حتی به دولت زنان ایالت متحده خاطر نشان کرد که : کشورهای دیگر خود قادر به شناخت خوب و بد خویش هستند و نیازی نیست آمریکا به ما بگوید رابطه با چه کسی خوب و با چه کسی بد است.

وی سپس در ادامه افزود: نظر آمریکا درباره ایران می‌تواند هر چه باشد اما این نظر باید در داخل این کشور باقی بماند.

دولت آمریکا در حالی روابط ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین را تهدید و خطری برای دموکراسی در منطقه می‌خواند که در چند سال اخیر این منطقه شاهد موج تغییرات ایدئولوژی درباره سیاست آمریکا بوده است ... و این خب ؛ برای اقتدار جهانی این ابر جنایت اصلا خوب نیست مشغول تلفن

 

 

* یادآوری : مقامات آمریکا و نیز اسراییل در پشت پرده سعی دارند تا با تبلیغات منفی علیه حضور ایران در آمریکای لاتین ، وجهه ایران را تخریب کنند.

پس از انتخاب احمدی نژاد به ریاست جمهوری ایران در سال 2005 ، ایران به جز سفارت خانه های موجود در کوبا، آرژانتین، برزیل، مکزیک و ونزوئلا ، 6 سفارت خانه در آمریکای لاتین ( کلمبیا ، نیکاراگوئه ، شیلی ، اکوادور ، اوروگوئه و بولیوی) احداث کرد .

از دیدگاه سیاست خارجی جدید ایران ، منطقه آمریکای لاتین دارای توانمندی‌های بالقوه و بالفعل بسیاری است که می‌تواند موجد همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه بین ایران و منطقه باشد.

/ 4 نظر / 13 بازدید
الهدي

سلام علیکم باید برای حضور دوبارتون یک صلوات بلند ختم کنیم. اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم غیبت تون انشالله موجه بوده! سلامت و موفق باشید. یاعلی.ع.

تبریزی

آقا! سلام علیکم آقا! خیلی سرافراز فرمودید با کامنتی که تو وبلاگ شهید باکری به یادگار گذاشته بودید. حقاً جا داره بقول فرمایش سرکار خانم الهدی صلوات بلند ختم کنیم! اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. تو این وانفسایی که ملت سوء هاضمه گرفتن از بس رشحات قلم همه جور صاحب قلم و صاحب تحلیل رو خوندن غیبتتون یه مقدار جای گله داره. آقا! نداره؟؟ جنگه آقا! جنگ!! (نرم!) مرگ بر آمریکا

قطره ای از دریا

سلام. اصولا آدمها وقت یبیمار هستند همه چیز برایش تلخ است و بد .... هیلاری کلینتون و کلا َ دولت امریکا که جای خود دارد .

مداحی

سلام علیکم آقا دنیای نت رو شرمنده فرمودید بسی و کمی بیشتر از بسی