تجارت ؛ از نوع الکترونيکی

شما هم می دونيد که مدتهاست بحث تجارت الکترونيکی و ضرورت و گستردگی اون تو محافل علمی و نشريات جای خاصی پيدا کرده .. نمی دونم شما اطلاعاتتون از اين پديده ای که بقول « الوين تافلر » ضرورتی انکارناپذير است و مانند موجی خود را بر جوامع بشريت تحميل می کند تا چه اندازه است .. اما راستش را بخواهيد اينبار باز پسرم ـ که مثل خيلی زمينه های کامپيوتری و اينترنت ـ از من پيشی دارد ، کک تجارت الکترونيکی رو تو جونم انداخته .. حالا شايد بعداْ بتونم توضيح بيشتری بدم ، اما اجالتاً اين متن خبری رو داشته باشيد تا بعد ..

در سال 2003 ارزش تجارت الکترونیکی جهان ، بین 4/1 تا 9/3 تریلیون دلار بوده است و پیش بینی می شود در خوش بینانه ترین حالت در سال 2006 به 8/12 تریلیون دلار برسد که به طور متوسط سالانه 6/48 درصد رشد خواهد داشت .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) بنابراولین گزارش ملی تجارت الکترونیکی ایران ، آمریکا در تجارت الکترونیکی پیشتاز است . به گزارش فارستر ، میزان تجارت الکترونیکی آمریکا در سال 2003 ، 96% تریلیون دلار بوده است و انتظار می رود به 1/7 تریلیون دلار در سال 2006 برسد که در این صورت از رشد سالانه 95 درصدی برخوردار خواهد بود .

پس از آمریکا کشورهای پیشرفته اروپایی با اختلاف زیاد در رده دوم قرار دارند و کشورهای در حال توسعه پیشرو نیز با اختلاف زیاد نسبت به کشورهای پیشرو اروپایی در رده سوم قرار دارند .

/ 10 نظر / 4 بازدید
aminmoj

دوم من اصلا از جريان اين ريفرنس ميفرنس ها خبر نداشتم که ... فکر کردم رفتی ...

aminmoj

ثالثا تجارت الکترونيکی که مهم نيس ، مهم این دله که باید صاف باشه! که رده اول مال ماس و بقیه با اختلاف دنبالمون می دوند!

آهو

تجارت الکترونيکی ؟ آره اين روزا خيلی بحثش داغه .. ولی من چون خودم درگيرش نبودم نيم تونم در موردش نظری بدم .. راستی ممنون از لينک. شما مزرعه پدری رو ديدی؟

shadi

از بورس چیزی نميدونی آقا یوسف؟ خدا خيرت بده بيا يه خورده منو از خنگی درآر! ميخوام يه ريسکايی بکنم!!!!!!!!!!!!!!!

SaRa

سلام.بحث داغ اين روزها!!!.............موفق باشيد.

بشری

مممم .... انسان متمدن که بشه ، اين جوری می‌شه ؟

با ولایت زنده ایم

سلام عليکم . اعياد گذشته و پيش رو رو به شما تبريک و تهنيت عرض ميکنم از غيبت ام هم که بی خبر بود شرمنده ام . آمدم تا شايد سنگر خودسازی ام خالی نباشد . ياعلی

حيات خلوت!

اول سلام...بعد اينکه راستش نفهميدم چی شد! بعد تر هم اينکه خيلی عيدتون مبارک:)

mamanye hasty

سلام از محبت و لطفت و اطلاعاتت متشکرم در پناه حق باشی