سالی که نکوست از بهارش پيداست .


سلام . اميدوارم سال خوبي را شروع کرده باشيد . من که احساس مي کنم يه انرژي بالايي را براي پيمودن اين سال ذخيره دارم . اميدوارم همگي سرشار از نشاط و دلدادگي باشيد .
اينبار سعي دارم چند تا از خبرهايي رو که تو تعطيلات نوروزي جلب توجه مي کرد براتون لينک بدم .. شايد تنوعي بشه . به عنوان يادآوری عرض کنم که برای ديدن متن هر خبری روی متون قرمز که لينک دادم کليک راست کنيد ( و سپس Open In New Window ) تا بتونيد آن را ببينيد .

اول خانم ها !!
ــ نميدونم شما تو ايام نوروز چي از همسرانتان هديه گرفتيد ؟! اما اميدوارم که مثل اين خانم آمريکايي بدشانس نبوده باشيد .. فکر مي کنيد « هديه شوهر خوش جنس » اين خانم چي بوده ؟؟

ــ « زني كه با مار به خريد رفته بود »
پليس بلژيك دنبال يك مار افعي است كه صاحبش آن را گم كرده است. به گزارش روزنامه «لادرنيرهيور» اين زن ، مار را در اتومبيل خود گذاشت و رفت تا براي آن غذا بخرد ، اما وقتي برگشت اثري از حيوان نيافت.. ..

ــ « جريمه 29 هزار دلاري براي رفتار خلاف اخلاق »
زوج هاي اندونزي در صورتي كه در مقابل ديگران در خيابان ها يكديگر را ببوسند به 5 سال زندان يا پرداخت 250 ميليون روپيه (29 هزار دلار) جريمه خواهند شد.

ــ سازمان ملل هم اعلام كرد : « زنان قربانيان اصلي ايدز هستند »

اما دانش آموزان و دانشجويان !!
ــ شما اگه تو اردوي تحصيلي تون با يک « تمساح در اتوبوس سرويس دانش اموزي » يا دانشجويي اتون مواجه بشيد چه کار مي کنيد ؟

ــ يا وقتي « يك انگشت بريده را در داخل سالاد! » خودتون ببينيد ، چه حالی بهتون دست مي ده ؟ خصوصاْ اگه اين انگشت بريده تو سالاد يه خانم سر در بياره ؟؟!

ــ راستي بدونيد و مطلع باشيد که قرار است « پس از حجاب، شلوار هم براي زنان فرانسوي ممنوع شود »

ــ به من بگيد اگه شما بوديد از دستگيري ويروس نويس مشهوري تو دنيا خوشحال نمي شديد ؟ ولي مثل اينکه خيلي ها از « دستگيري اين دختر ويروس نويس مشهور بلژيكي » خوشحال که نشدند ، هيچي بلکه ناراحت هم شدند !

ــ « ديده شدن دايناسور زنده در گينه پاپوآ »
ساكنان جزيره اي دورافتاده در گينه پاپوآ گفتند: موجود عجيبي شبيه دايناسور را ديده اند.به گزارش آسوشيتدپرس ، مردم جزيره نيوبريتين گفتند: موجودي 3 متري و 4 پا به رنگ خاكستري با سري مثل سگ و دمي مثل كروكوديل را مشاهده كرده اند.

ــ و اما بد نيست كه بدونيد يكي از مشكلات مملكتمون هم حل شده ! « توزيع سرنگ رايگان براي معتادان پر خطر 3 کلانشهر کشور »

ــ و بالاخره « آخرين آمارايدز درايران » هم اعلام شد !

ــ و اما بشنويد از « حل معماي زلزه بم در واشنگتن
.. .. در کنفرانسي که در واشنگتن برگزار شد ، اعلام شد که گسلی توسط دانشمندان آمريکايي، بريتانيايي، و ايراني کشف شده است که از درون شهر بم ميگذرد. تا سه هفته پيش تصور ميشد که زلزله بم مربوط به گسلي به نام گسل بم است. اين گسل در شرق بم و نزديک به بروات واقع شده است. اما يک دانشمند آمريکايي سازمان فضانوردي آمريکا که قبلا با دانشمندان ايراني و دانشمندان كمبريج در بريتانيا در مورد زلزله هاي ايران تحقيقات مشترکي داشت، با مقايسه نقشه هاي ماهوارهاي ناسا مربوط به قبل و بعد از زلزله و انجام محاسبات پيچيدهاي گسل جديدي کشف کرد که درست از وسط شهر بم مي گذرد.. ..

در احوالات برادران آمريکايی ما :
ــ اول از همه بشنويد از « اعتراض زنداني سابق گوانتانامو به آمريکاييان »
يک شهروند بريتانيايي که به تازگي از بازداشتگاه گوانتانامو آزاد شده آمريکاييان را به بي عدالتي نسبت به خود متهم کرده است.

ـ فکر مي کنيد چگونه « ارتش امريكا از جنازه ها استفاده مي کند ؟ »

ــ اين هم از « اسلحه جديد نيروهاى آمريکايي در عراق » که گلوله شليک نمي کند !

ــ اصلاْ شما باورتون مي شه که امريكايي هايي که اومده بودند تا دموکراسي به مردم عراق بدهند ! خيال خروج از عراق را داشته باشد ؟ « اينجا را کليک کنيد »

ــ اينايي که براي « قراردادهاي پرسود براي شركت هاي امريكايي » پا به خاک عراق گذاشتند چطوري مي تونند راضي بشن که بروند ؟
به گزارش BBC ارزش يكي از قراردادهايي كه شركت هاي آمريكايي در عراق بستند ، حدود 130 ميليون دلار است كه براي اجراي طرحهاي مديريتي در 6 بخش از نفت تا برق را شامل مي شود . اين قراردادها تنها بخشي از قراردادي پنج ميليارد دلاري اين شركت های آمريکايی ست .

ــ و بالاخره « جوان آمريکايي كه با خواندن کتابي از امام خميني مسلمان شد »
وى که نام "علي اکبر" را براى خود برگزيده و پنج ماه پس از حادثه ۱۱ سپتامبر۲۰۰۱ به اسلام گرويده است در گفت وگو با خبرنگار ايرنا گفت : من قبل از انتخاب دين اسلام ، احساسات و تجاربي در زمينه تطبيق انديشه هاى زندگي غربي داشتم و در درونم با تمام اين افکار و انديشه ها در ستيز بودم و به دنبال يک نظام اعتقادى براى زندگي و درک واقعيت اطراف و هستي بودم .
علي اکبر که ۲۳ سال دارد و دانشجوى هنرهاى آزاد دانشگاه سوني نيويورک است و مذهب شيعه را اختيار کرده ، افزود : در آمريکا زندگي غيرمذهبي حاکم به اين مساله پاسخ نمي دهد و اين زندگي بي بند و بار همجنس بازى را تحمل مي کند و خانواده ها در اين نظام اعتقادى مشکلات متعددى دارند و من قادر به مصالحه با اين نوع نظام اعتقادى نبودم .. ..

سال خوب و پرنشاطی داشته باشيد .

/ 15 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آهو

اوووووووه.چه خبراي داغي!:) جواب ميلت رو هم دادم.

Asal

سلام . مرسی به خاطر انتقادی که ازم کردی . اين چيزش که نوشتم نظر من بوده و اصلا انتظار ندارم که همه اونو قبول داشته باشن ...

عليرضا

سلام اخوی. اعظم الله اجورنا. اميدوارم با توکل به خدای متعال و استئانت از ائمه اطهار عليها السلام سال خوبی پيش رو داشته باشيد. ببخشيد مدتی سر نزدم بی توفيقی خودم بود. ياعلی، التماس دعا.

mojgan

وای چه همه لينک!!

verar

سلام:عيدت مبارک ، سال خوبی برای خودو خانواده محترم ارزومنديم

Hosein

نامه اي از فهميه به غلامرضاي دوست داشتني اش :::::::::www.arafeh.persianblog.ir

Hosein

باز هم بوی لاله می آید. باز شهدا می آیند تا اجساد دنیا زده ما رو بر سرانگشتان خود تشیع کنند. و برای مردگان نفس چه سعاذتی از این برتر که همدمان فاطمه او را تشیع کنند؟ باز هم مشتی استخوان می آیند تا ما را از خواب غفلت بیدار کنند. اما افسوس که نمی دانیم برای تشکر چه باید صدایشان بزنیم... چه بسیار بودند فهمیه هایی که آنقدر از یارشان خبری نرسید تا از قفس دنیا پر کشیدند و چه بسیار مادرانی که چشمهایشان به سفیدی زد از بس که به در دوخته شد و..... اما حال که قرار است تابوتهای غریب را در شهرمان بچرخانند. (جمعه)، زنهایمان در حق شهدا خواهری خواهند کرد و مردانمان برادری.

Hosein

سلام/ با اجازه تون به وبلاگ شما لينک دادم / يا حسين