ضرر تحریم ها !

بی بی سی با زبان بی زبانی مخالفت خود را با هر نوع تحریم اقتصادی جدی یا حمله به ایران اعلام کرد.

بی بی سی سه روز پیش طی گزارشی تکان دهنده ، از تشدید دزدی بنزین در انگلیس خبر داد و نوشت :

در بریتانیا چند وقتی است که دنیا به کام عده ای از دزدها شده است ! بعد از بالارفتن بهای نفت و بنزین ، این گروه از دزدها تصمیم گرفته اند با سوراخ کردن باک خودروها ، بنزین داخل آن را بدزدند .

به گزارش بی بی سی « یکی از شرکت های امداد خودرو در آماری که منتشر کرده ، گفته که بین ماه های ژانویه (دی 86) و ژوئن (خرداد 87) یعنی در عرض 6ماه ، تعداد خودروهایی که دچار چنین مشکلی شده و کمک خواسته اند، 2برابر شده است. حتی ماشین هایی که در حیاط خانه ها پارک می شوند از این سرقت در امان نیستند.»

بی بی سی می افزاید: دن اسپارک راننده ای است در لیمینگتون اسپا در بریتانیا. او ماشینش را در طول شب در حیاطش گذاشته بود ولی وقتی که صبح می خواسته ماشین را استارت بزند، می بیند که روشن نمی شود و بعد از اینکه باک بنزین را چک کرده متوجه شده که کسی توانسته بنزین او را خالی کند.

این گزارش به نقل از پراکش تل، یکی از کارکنان شرکت های امدادخودروی انگلیس ادامه می دهد: « وقتی به مراجعان این چنینی موضوع سرقت را توضیح می دهم ، با تعجب از 40 یا 50پوندی (90 تا 100هزار تومان) که اخیرا بنزین زده اند می گویند ، در لندن، جنوب غرب انگلستان و وست میدلندز دزدی بنزین متداول تر از بقیه قسمت هاست. در شهر دورام طی یک ماه، میزان بنزین دزدی 4برابر شده است

 الستر دارلینگ وزیر خزانه داری بریتانیا اعلام کرد که طرح افزایش دو درصدی قیمت بنزین را به تعویق می اندازد. اما دزدی های اخیر بنزین نشان می دهد افرادی که قربانی این دزدیها می شوند فقط پول بنزینی را که زده بودند از دست نمی دهند بلکه مشکل بزرگتر، برای آنها تعمیر اتومبیلشان و باک سوراخ آن است.»

با توجه به گزارش بی بی سی و اینکه اکنون نفت 140دلار است، تصور کنید اگر ایران به خاطر حماقت طرف مقابل، اندکی سخت گیری کند و طبق پیش بینی اقتصاددانان نفت 250 تا 300دلار شود چه اتفاقی می افتد. احتمالا فقط به خاطر یک قلم افزایش قیمت بنزین باید هر روز جنازه صدها نفر را که بخاطر منازعه بر سر سرقت بنزین از پای درآمده اند، از خیابان های لندن جمع کرد.

/ 7 نظر / 25 بازدید
لیلا

باورم نمیشه انگلیس تو بازی های سیاسیش فکر اینجا رو نکرده باشه! دولتی که واسه 20 سال آینده اش برنامه اش مرتبه!!

لیلا

راستش نمی دونم واسه پست پایینی یه کامنت بلند بالا گذاشته بودم![ناراحت] . . از اظهار لطفتون ممنون[لبخند] . . حالا چرا شما و پروانه اینجوری[سبز] [نیشخند]

پت ومت

سلام من به روزم[چشمک] منتظرما[نیشخند]

حسین بوربور

سلام بازم انگلیس امان از این انگلیس . اخوی از اینکه به ما سر زدی ممنون . از ته دل آرزو میکنم که خدا یه روز مثل همفرت کنه. یا علی حق نگهدارت[گل][لبخند][خداحافظ]

زیتا

سلام.میگم که این انگلیس های دزذ بنزین را بیاوریم ایران که بنزین ارزان دارد.در عوض بقیه نیارهای دیگر زندگی گران هستند.دندشان نرم.

bahar

آقای احمدی‌نژاد هرچی‌ به سرش بیاید حقش است. با وجود اینکه ایشان اخیرا با امام زمان هم ادعای تماس کردند . ایشان باید بدانند که بدون حمایت رهبر و دلاوری بسیجی‌ها که سرکوبی و تنبیه مردم نادان را عهده داشتند، وجود خارجی‌ نخواهند داشت. حالا هر چقدر بگویند که با امام زمان تماس دارند. احمدی‌نژاد گفته حرفهایش را پیش مردم خواهد برد، اگر مردم دوباره به خیابانها بریزند ما بسیجیان اینبار اینها را همراه احمدی‌نژاد به جهنم خواهیم فرستاد.

guisan

سلام ، انشا‌الله که روزه همه قبول باشد. ماه رمضان آمد و رفت ولی‌ ما یارانه ندیدیم. باز هم شکر خدا را که با نان و ماست افطار کردم. افطار من را یا دادند به حزب‌الله یا به آقای مشایی و فامیل عزیزش آقای احمدی‌نژاد تا چند میلیارد تومن پول تو جیبی‌ داشته باشند وقتی‌ میروند مسافرت تاجیکستان،قزقستان و جاهای دیگه که ملت بی‌ دین و خدا هستند.