روابط ما ، یا منافع ما ؟

« تمامي روابط بر اساس منافع است »

” رزكرانس ”

************************

اگر بپذيريم كه :
انسان موجودی اجتماعی است
و دنیا هم دار روابط است

آنوقت مي مونه اينكه :
چه چيزي اين روابط را شكل مي دهد ؟

چه چيزي باعث مي شه كه من دوست داشته باشم هميشه در كنار ” اون ” باشم و از لحظه لحظه بودن با اون لذت ببرم و حاضر نباشم هرگز بودنش زائل و يا كم رنگ بشه ؟؟
يا آنقدر از ” اون ” متنفر باشم كه حاضر نباشم سر به تنش باشد !!
اين روابط الزاماً رابطه بين دو دوست ، دو همكلاسي و يا دو همنوع نيست . مي تونه رابطه بين انسان و .. هر چه غير از اوست هم باشد ..
تا نظر شما چه باشد ؟
اگه مجالي باشه بازم به اين منظر توجه مي كنيم ..

/ 17 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
asal bano( elham

سلام: ممنون از اينکه به من سر می زنی .........و اينکه آدمها به همه چی می تونند عشق بورزند....بای

سحر

به نظر من اول شرایط اون فرد تعیین میکنه که چه رابطه ای رو با کس دیگه یا چیز دیگه داشته باشه. و دوم خصوصیات و اخلاق و شرایط بودن با اون چیز باعث به وجود اومدن چگونگی رابطه رو نشون میده. در مورد این موضوع ساعتها میشه بحث کرد!

*دختر شرقي

سلام ... درسته ... تمامی روابط بر اساس منافع است ... منفعت فقط مادی نيست که به نظر من بيشترين روابط انسان ها به خاطر نيازها و منفعت های معنوی اون روابط هست . همه احساس ها و حالات آدم نيازها و خواسته های معنوی رو می سازن. نياز به نيايش، نياز به دوست داشتن، نياز به درک زيبايی، نياز به آرامش و ... ، روابط معنوی انسان رو شکل می ده و اين يعنی هر رابطه ای در جهت برآورده کردن يکی از نيازهای انسانه ، حتی رابطه با خدا . اما روابط و منفعت های مادی و روابط معنوی ماهيتی متفاوت دارن و تفاوت اين دو تا از روی نوع روابط کاملا مشهوده. به هر حال دنيای ما يه دنيای علت و معلوليه و هيچ پديده و عملی بدون علت صورت نمی گيره. روابط هم معلول نياز ها و منفعت ها هستن. پس روابط ما « يا » منافع ما نه ؛ منافع ما « و » روابط ما ، يا به نوعی، منافع ما => روابط ما .......... خوشحال شدم و از لطف هميشگی تون هم ممنون ... پايدار باشيد ... فعلا.

سید مجید

نيچه چی می گفت؟....قدرت طلبی...يه چيزی تو همين اطراف.....يا حق

مسعود

باسلام /آقا يا خانم هلوع : افت كرده ايد!!!

عليرضا

سلام. ای بابا اين حرفا چيه می زنيد!!! ما می خواهيم دموکراسی را در سر تا سر جهان شايع کنيم!!! ما می خواهیم حقوق بشر را پیاده کنیم!!! برای اين کار هم از کسی اجازه نمی گيريم!!! همه يا با ما هستند يا ...!!! حیف که اینجا چشمک نداره!!! ياعلی، التماس دعا.

یه نسل سومی

سلام ـ موضوع جالبيه ـ من تو يکی از اين کتابای خارجی ـ فکر کنم بهترين کتاب در مورد ارتباطات که ديدم ـ آيين دوست يابی اثر ديل کارنگی ـ اونا با سگشون بعضا زندگی می‌کنند حتی اينو ارتباط ميدونند و بعضی وقتا خيلی راحت برخورد با حيووناشون رو برای آدما پيشنها ميکنن ـ اين برام جالب بود ـ از عنايتتون ممنونم ـ چاکر هر چی نسل سوميه

aminmoj

همینطور که خواب بودم یه دفه هاتف ندا در داد که چرا به یوسف سر نمیزنی...پس یه دفه نعره ای زدم و از خودم بی خود شدم و پاشدم نظر بدم که ... دیدم چیزی به ذهنم نمیرسه! پس شب به خیر! (مریضی؟!)

solmaz

salam tashakor mikonam ke tashrif ovordin va tonestin az weblogam didan konin mamnon khosh bashin bazam khastin beman sar bezanin albateh age khastinmovafagh bashinkhoda_negahdareton

كريم

سلام. فکر می کنم گاهی آدم ها عاشق يک تصور مجازی می شوند، يعنی فکر می کنند دوست دارند نه اينکه واقعا دوست داشته باشند. در واقع تصويری از دلخواه خود درست می کنند و روی آن آدمی می گذارند که فکر می کنند دوستش دارند. آنها در حقيقت آن تصور و تصوير دوست دارند نه خود آن شخص را. فرصت کردی سری هم به من بزن.