غربی‌ها از مختومه شدن پرونده ایران نگرانند

روزنامه " لوموند" که معرف حضورتون هست ! 03.gif

این روزنامه به نقل از منابع خود در وین نوشت : کشور‌هایی مانند فرانسه ، انگلیس و آمریکا در پشت پرده البرادعی را متهم می‌کنند که به جای بررسی صرفا فنی فعالیت‌های ایران ، با این پرونده برخورد سیاسی می‌کند .

این یعنی اینکه البرادعی قصد دارد با رضایت بخش خواندن پاسخ‌های تهران _ در گزارش ماه مارس _ به طریقی سند تبرئه ایران را صادر کند

کشور‌هایی مانند فرانسه ، انگلیس و آمریکا نگرانند که مبادا مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با رضایت بخش خواندن پاسخ‌های تهران در گزارش ماه مارس خود به طریقی سند تبرئه ایران را صادر کند .

این روزنامه فرانسوی مهمترین پیام گزارش ماه مارس مدیر کل آژانس را عقیم کردن فرایند شورای امنیت دانست و تصریح کرد : گزارش البرادعی از این نظر اهمیت دارد که می‌تواند پیش پای روند اتخاذ اقدامات تنبیهی علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل مانع جدی ایجاد کند .

فیگارو دیگر روزنامه فرانسوی نیز نوشت :پایان احتمالی پرونده هسته‌ای ایران باعث بهت و تعجب بعضی از نمایندگان کشورهای غربی بویژه فرانسه خواهد شد .

فیگارو  : در صورت اعلام پایان پرونده هسته‌ای ایران از سوی آژانس انرژی اتمی ، تحریم‌های اعلام شده علیه ایران خودبخود بی‌اعتبار و ملغی خواهد شد .. ..

/ 0 نظر / 12 بازدید