هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

فهم یک سیاستمدار غربی از اسلام

گویا این روزها انتخابات پارلمانی استرالیا در پیش است و در این گیر و دار اشتباهات کشنده یکی از نامزدهای انتخاباتی ( که احتمالا برای کسب توجه و جلب آرا !! بوده ) در باره دین اسلام و یهودیت باعث کناره گیری وی از رقابت ها شد. 

گافهای ”استفانی بنیستر” نامزد ملی گرای انتخابات پارلمان استرالیا در مصاحبه ی تلوزیونی اش سرانجام به گناره گیری این خانم 27 ساله از رقابت های انتخاباتی انجامید. 

استفانی بنیستر که در رسانه ها به سارا پالین استرالیایی معروف شده روز چهارشنبه در یک مصاحبه زنده تلوزیونی با برنامه ”7خبر” گفت:

ساراپالین استرالیایی

 من با اسلام به عنوان یک کشور ! مخالفتی ندارم اما معتقدم قوانین آن نباید اینجا به استرالیا آورده شود.

 او در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت که 2 درصد از مردم استرالیا پیرو ”حرام” هستد

 ظاهرا وی این بار کلمه ی ”حرام” را با ”حلال” که کاملا متضاذ آن است اشتباه گرفته و جابجا بکار می گیرد.

 اشتباهات وی به همین جا ختم نشده و شامل حال یهودیان نیز می شود. بنیستر می گوید:

”یهودی ها پیرو حرام نیستند. آنها دین خود رادارند و از حضرت عیسی مسیح(ع)  پیروی می کنند.”

منظور وی از حرام همان قرآن و منظور از عیسی مسیح(ع) همان حضرت موسی(ع) می باشد.

سارا پالین استرالیایی سابقه ی فعالیت های ضد اسلامی نیز در کارنامه خود دارد. وی به جرم چسباندن برچسبها یی به روی محصولات یک سوپرمارکت در ”بریسبین” دستگیر و محاکمه شده بود. در برچسب ها نوشته شده بود ”خرید غذای حلال دادن سرمایه به تروریسم است”.

وی از خانواده و دوستان خود بخاطر خجالت زده کردن آنها در جامعه عذرخواهی کرده و از رقابت ها گناره گیری کرده است اما همچنان حمایت جدی خود را از حزب مطبوعش اعلام داشته است.

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۳:۳۱ ‎ب.ظ روز ٢٠ امرداد ۱۳٩٢


روحانی می سنجیم !!

دانشکده « مطالعات جهانی مانک » دانشگاه تورنتوی کانادا با همکاری دو گروه دیگر، با اقدامی الهام‌گرفته از پایگاه اینترنتی « مرسی‌سنج » در وبگاهی با عنوان « روحانی‌سنج » به بررسی وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور کشورمان پرداخته است !

در این پایگاه اینترنتی آمده است: «بنا بر بررسی‌های این دانشکده، حسن روحانی در جریان کارزار انتخاباتی خود ۴۶ وعده داده است.»

وعده های روحانی را اینجا ببینید

جالب توجه است درحالی‌که وعده‌های محمد مرسی در چهار مقوله «امنیت، ترافیک، نان، نظافت و سوخت» قرار می‌گیرند، قول و قرارهای حسن روحانی به‌صورت «اقتصاد، سیاست داخلی، فرهنگی- اجتماعی و سیاست خارجی» دسته‌بندی می‌شوند.

گروه ترتیب‌دهنده «روحانی‌سنج» در وبگاه خود می‌نویسد که قصد دارد؛ «با بهره‌گیری از منابع موثق و باکیفیت‌ترین اطلاعات»، «بر نحوه اجرای وعده‌های هفتمین رئیس‌جمهور ایران نظارت کند و کیفیت پیگیری و تحقق آن‌ها را بازتاب دهد.»

این گروه همچنین از بازدیدکنندگان وبگاه خود درخواست کرده تا اگر وعده دیگری از آقای روحانی به‌یاد دارند، به آن‌ها خبر دهند!

هلوع نوشت : بنظرتان دلسوزان کانادایی ما این خط و سیر را برای تقویت و بازسازی دولت جدید جمهوری اسلامی دنبال می کنند یا برای مچ گیری و آتو گفتن ؟!

وب سایت آقای دکتر را هم اینجا ملاحظه کنید

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱٦ امرداد ۱۳٩٢


روابط نامشروع شرعی !

مدتی است که باب فتواهای جدید و نقل آن توی وبگاه های مختلف باب شده ..

این آدم هلوع اخیرا در گشت و گذار اینترنتی به فتوایی رسیده است که بد ندانستم  آنرا با شما به اشتراک بگذارم !

فتوای جدید این است که می‌توان با بیگانگان (مشروط بر اینکه به منافع کشور کمک کند ) روابط نامشروع داشت .

تعجب نکنید !

کمی صبر کنید تا بگویم .

گویا مدتهاست وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی برای به دام انداختن شخصیت های سیاسی و دیپلماتیک خارجی مقیم اسراییل آنها را به ضیافت های جنسی می کشاند تا از آنها سوء استفاده کند .

 

" تزیپی لیونی " که معرف حضورتان هست !

وزیر امور خارجه سابق این رژیم و وزیر دادگستری فعلی آن، آبانماه سال گذشته در گفتگو با روزنامه تایمز انگلیس گفته بود : « من برای بد نام کردن برخی شخصیت‌های عربی و ایجاد پرونده رسوایی برایشان با آن‌ها ارتباط جنسی داشته‌ام تا اطلاعات مهم و امتیازهای سیاسی از آن‌ها بگیرم »

صائب عریقات 1  و  یاسر عبدربه 2 کم کسانی نیستند که طبق گفته لیونی سعادت مجالست با ایشان را داشته اند ! تازه ، دوربین‌های مداربسته هم از برقراری این روابط نامشروع یادگاری ! فیلمبرداری کرده‌اند. اینها اگر مثل کبک سرشان را هم زیر برف کنند مسلمانان دیگر ممالک راجع به آنها چی فکر می کنند ؟!!

 البته وقاحتی بر این کارهای صهیونیست ها نیست !! با این حال آنها در برقراری این گونه روابط از خاخام های بزرگ اسرائیل اذن و اجازه لازم را کسب می کنند. یعنی روابط نامشروع شرعی ! دست و پا می کنند .. برای مثال خاخام های بزرگ به زیپی اجازه داده بودند که وی می‌تواند با بیگانگان روابط نامشروع داشته باشد به شرط آنکه این امر به منافع اسرائیل خدمت کند و سودمند باشد.

1. عضو سازمان آزادیبخش ، دیپلمات ارشد فلسطینی و رئیس هیأت فلسطینی مذاکره کننده با اسرائیل

2. دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ روز ٢ امرداد ۱۳٩٢


مطلوب _ نامطلوب !

یکی از مشکلات بزرگ نظام سیاسی آمریکا که هر از گاهی گریبان‌ آن را می‌گیرد، چالش‌های جدی داخلی با منشأ دوگانگی شعار و عمل است. آمریکا در سیاست خارجی و بهانه‌جویی برای اعمال فشار و دخالت در کشورهای غیر همسو از شعار جذاب «حقوق‌بشر» به‌عنوان یک ابزار بسیار کارآمد استفاده می‌کند، حال آنکه وضعیت «حقوق‌بشر» در این کشور نه اینکه بهتر از کشورهایی که به آن‌ها انتقاد دارد، نیست؛ که در مواردی بسیار هم بدتر است.

دستگاه سیاسی آمریکا سال‌ها پس از لغو قانون برده‌داری و تصویب قانون حقوق مدنی، در عمل همچنان از اجرای آن طفره رفته و در این سال‌ها آنچه که در این باره در آمریکا مشاهده شده، شهروند مطلوب و شهروند نامطلوب بوده است، شهروندان به‌ویژه رنگین‌پوستان تا زمانی که در برابر نقض حقوق اساسی‌شان ساکت و غیرمعترض بوده‌اند، شهروند مطلوب شناخته شده‌اند و به محض اعتراض، شهروند نامطلوب تلقی گردیده‌اند. شهروند نامطلوب و یا شهروند درجه دو، بزرگ‌ترین ننگ و رسوایی سیاسی اجتماعی حاکمیت سیاسی آمریکا است که با وجود انواع نمایش‌های متظاهر به ارزش حقوق مدنی و حقوق‌بشر، هیچ‌گاه پنهان نشده است.

 

یکی از آخرین موارد این رسوایی، کشته شدن «ترایون مارتین» نوجوان سیاه‌پوست غیرمسلح آمریکا در سال 2011 به ضرب گلوله یک نگهبان سفیدپوست محلی در ایالت فلوریدا است که هفته گذشته دادگاه در کمال تعجب، قاتل را تبرئه کرد. پس از ده‌ها تظاهرات مردمی در شهرهای مختلف آمریکا، دادگستری این کشور در نهایت ناچار شد برای خاموش کردن آتش خشم مردم، اعلام کند پرونده بازنگری می‌شود.

بر فرض که پرونده بازنگری شود و حکم آن هم تغییر کند، آیا واقعاً باید باور کرد چیزی عوض شده است؟ خیر. نگاه شهروند درجه دو یا شهروند نامطلوب در ذات نظام سیاسی آمریکا است که به‌آسانی قابل زدایش و جدایی از آن نیست.

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٢:٥٥ ‎ب.ظ روز ۳٠ تیر ۱۳٩٢


بازگشت . .

بعد از مدتها دوری از فضای مجازی برگشتن و دوباره نوشتن نهایت پررویی و سماجت می خواهد که خب لابد باید آن را بخرج دهم !

قصد کردم که باز گردم

تا ببینم توان آن را دارم یا نه ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱٠ تیر ۱۳٩٢


باز تحریم !!؟

چند روز پیش نمایندگان کشورهای اروپایی در نشست بروکسل درباره تحریم واردات نفت ایران به توافق رسیدند . بر اساس جلسه بروکسل، 27 کشور اروپایی موظف شدند از هر گونه توافق نفتی جدید با ایران خودداری کنند ! اما این واردات نفت تا زمان قطع کامل در آغاز ماه جولای (تیر) ادامه خواهد یافت !!

بنظر می آید این تحریم اعلان جنگ اقتصادی اتحادیه اروپا علیه ایران است که در ابتدا نیکلا سارکوزی آنرا پیشنهاد کرده بود. بهانه رسمی اتحادیه اروپا برای این جنگ هم  «نگرانی‌های جدی و فزاینده در مورد برنامه هسته‌ای ایران» اعلام شده است افسوس

حالا آن فرجه حدوداً شش ماهه برای چیست ؟ ظاهرا به دو علت :

1- سه کشور بحران‌زده اقتصادی اروپا یعنی ایتالیا، اسپانیا و یونان که در بین کشورهای اروپایی بیشترین واردات نفت از ایران را دارند و چند روز پیش از این هم برای واردات نفت از ایران قرارداد بستند .
2- اینکه توافق‌کنندگان این تحریم، فرصت بیشتری برای ارزیابی ابعاد و پیامدهای آن داشته باشند و چنانچه متوجه شدند توانایی تحمل پیامدهای آن را ندارند، موضوع را به شکل دیگری تغییر دهند و همچنین به کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرصت دهند تا برای نفت ایران جایگزین مطمئنی پیدا کنند.

البته با توجه به اینکه 18 درصد صادرات نفت ایران به اروپاست و از آن مقدار، حدود 70 درصد یعنی تقریباً معادل 13 درصد از کل صادرات ایران به اروپا، به سه کشور مذکور است، ایران مشکل خاصی ندارد و می‌تواند از این فرصت حدود شش ماهه استفاده کند و برنامه‌ریزی جدید و کلانی داشته باشد.

من یکی که منتظر اثرات این اقدام شجاعانه اتحادیه اروپا بر اقتصاد ضعیف و بیمارگونه کشورهای اروپایی اش هستم نیشخند

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٢:۳٧ ‎ب.ظ روز ٧ بهمن ۱۳٩٠


صلاح !

   از نزدیکان امام بود ؛  برادرش ؛

          محمد حنفیه امام را نصیحت کرد و گفت چه بکند و چه نکند ؛

                       از صلاح برای امام گفت .. ..

    از نزدیکان امام بود ؛ برادرش ؛

          عباس ابن علی ؛ امام را یاری کرد و تنها شنید ؛ چشم به فرمان بود . می دانست امام صلاح را می داند .

 

****************************

            چگونه منتظری هستی ؟

            _ صلاح امام را می دانی ؟

            _ یا امام صلاحت را ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱٤ آذر ۱۳٩٠


ارمغان امریکا برای ما ؟

 آمریکایی‌ها بعد از عراق به‌خوبی یاد گرفته‌اند که بدون هیچ‌گونه «آلترناتیو» مشخص و شناخته شده‌ای ، به سوی سیاست تغییر رژیم نروند. سیاست تغییر رژیم بدون آلترناتیو مشخص، منجر به تبعاتی می شود که ثبات منطقه را به هم می زند و همچنین منافع استراتژیک آمریکا را به خطر می‌اندازد. بر همین اساس، باید ببینیم اگر سیاست آمریکا برود به‌سوی برخورد و تغییر رژیم، آلترناتیو آن چه کسانی هستند؟ آیا ساکنین قرارگاه اشرف آلترناتیو مناسبی هستند؟! آیا مردم از آن‌ها حمایت می‌کنند؟ آیا می‌توانند دموکراسی را برای کشور به ارمغان بیاورند؟

این حرف نه تحلیل این آدم هلوع ، که تحلیل کارشناس مسائل سیاسی " صدای آمریکا " است که بنظر گرامی اتان رسید !

با این اوضاع و احوال آمریکا با ایران چه کار می تواند بکند ؟

   _ حمله کند ( مثل حمله به عراق ، تا مثل گاو تا مرفق توی گِل بماند )

   _ به مسائل داخلی خود توجه کند ( و لنگان خرک خویش بمقصد برساند ! )

   _ دل به ورشکستان سیاسی ببندد دوباره ( مانند ساکنین قرارگاه اشرف و .. یا .. )

   _ امیدی دیگر به کف خیابان های ایران _ تهران _ ببندد ( و از کف خیابان های خود غافل شود ؟ )

   _ و یا .. .. ..

      شما بگویید این مستاصل بیچاره چه باید بکند که در حد و اندازه امپراطوری جهانی اش باشد ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ٢۳ آبان ۱۳٩٠


اسرائیل، کودکی ضعیف در برابر ایران

 

در روزهای گذشته تبلیغات رسانه‌‌های غربی درباره احتمال حمله نظامی اسرائیل به ایران زیاد شده، اما شرایط منطقه و دنیا به سمتی پیش می‌رود که ادعای حمله‌ی اسرائیل به ایران علاوه بر اینکه برای ما ایرانی‌ها خنده‌دار و تکراری است، برای افکار عمومی دنیا ( حتی خود اسرائیلی‌ها ) هم خنده‌دار و مضحک شده است.
«یوری آونری» تحلیل‌گر سکولار و منتقد اسرائیلی چند روز پیش مقاله‌ای درباره این جاروجنجال رسانه‌ای نوشت و با ادبیاتی جالب سیاست‌های اسرائیل را به تمسخر گرفت. وی مقاله‌اش را با تمثیل جالبی شروع می‌کند که نشان دهنده جایگاه ایران و اسرائیل در نگاه یک اسرائیلی‌ است :
« همه ما در مدرسه این صحنه را دیده‌ایم که پسربچه‌ای کوچک و ضعیف با پسری بزرگ و قوی درگیر می‌شد. بعد به دوستانش می‌گفت که مرا بگیرید تا استخوان‌هایش را نشکنم! حالا حکایت دولت ما (اسرائیل) با ایران، مثل همین داستان است. هر روز در همه شبکه‌ها فریاد می‌زند که قصد دارد استخوان‌های ایران را خرد کند! »
مقاله آونری نکات جالب دیگری هم دارد. وی به صراحت تاکید می‌کند که اسرائیل هرگز به ایران حمله نخواهد کرد ! آونری برای اثبات عقیده‌اش دلائلی را ذکر می کند. اولین دلیل او این است که اسرائیل بعد از ماجرای کانال سوئز در سال ۱۹۵۶، هیچگاه بدون رضایت و چراغ سبز آمریکا اقدام به حمله نظامی نکرده است.

وی همچنین به یک حقیقت بزرگ اعتراف می‌کند که شنیدن آن از زبان یک اسرائیلی ( هرچند اسرائیلی ملایم و به ظاهر چپ کرده و طرفدار صلح ) شیرین است. در حالی که آمریکا و اسرائیل همیشه از انزوای ایران دم می‌زنند، آونری به صراحت به انزوای اسرائیل در دنیا اشاره می‌کند و می‌نویسد که تنها حامی قابل اعتماد اسرائیل در دنیا، آمریکاست ! وی سپس به طنز می‌نویسد« البته شاید در کنار فیجی و میکرونیزیا و جزایر مارشال و پالائو ( جزائری کوچک در اقیانوس آرام ! ) »
آونری در ادامه نتایج این جنگ احتمالی را بسته شدن تنگه هرمز، قطع منبع انرژی دنیا و همچنین باران موشک بر سر اسرائیل، آنهم از سه جهت ( ایران، حزب‌الله و حماس ) می‌داند و می‌نویسد ایران کشور پهناوری است و خیلی راحت می‌تواند تاسیسات هسته‌ای خود را در مناطق مختلف و در اعماق زمین پنهان کند !

وی توضیح می‌دهد زمانی که اولین هواپیمای اسرائیلی وارد حریم هوایی ایران شود، تنگه هرمز هم بسته می‌شود. نیروی دریایی ایران دارای کشتی‌ها و قایق‌های موشکی زیادی است، اما به آنها نیازی نیست. حذف تقریبا یک پنجم از نفت کشورهای صنعتی به فاجعه‌ای منجر می‌شود که تصورش هم سخت است ! آیا در حال حاضر آمریکا و ناتو توانایی این هزینه را دارند؟
آونری همچنین با اشاره به انقلاب‌های مردمی در منطقه و تبعات سیاسی حمله‌ی احتمالی به ایران می‌نویسد « ممکن است برخی کشورهای اسلامی با ایران مشکل داشته باشند، اما حمله اسرائیل به این کشور مهم اسلامی، همه مسلمان‌ها شیعه و سنی را از مصر و ترکیه و پاکستان و … با هم متحد و اسرائیل را به ویلایی در میان یک جنگل در حال سوخته شدن تبدیل می‌‌کند! » ( این یعنی اعتراف به نفوذ، محبوبیت و جایگاه معنوی ایران در میان مسلمانان دنیا )

آونری کیست؟
« یوری آونری » در سال ۱۹۲۳ در یک خانواده‌ی یهودی آلمانی به دنیا آمد و با به قدرت رسیدن هیتلر، به فلسطین مهاجرت کرد. از پانزده سالگی به جنبش مسلحانه‌ی صهیونیستی برای تشکیل دولت اسرائیل پیوست. در جنگ‌های اعراب و اسرائیل حضور داشت و دوبار مجروح شد. در سال ۱۹۵۲ خواستار حمله به مصر شد به این بهانه که اعراب ممکن است به اسرائیل حمله کنند! از سال ۶۵ الی ۷۴ میلادی و از سال ۷۹ تا ۸۱، عضو مجلس رژیم صهیونیستی ( کنست ) بود. در سال ۸۲ میلادی در بیروت با یاسر عرفات دیدار کرد که در آن زمان، به عنوان اولین اسرائیلی که با رهبر ساف دیدار می‌کرد، معروف شد.

Avnery & Arafat in Beirut

وی در سال ۱۹۹۳ جنبش “Gush Shalom” ( بلوک صلح یا کتلة السلام ) را تاسیس کرد که ظاهرا جنبشی طرفدار صلح با فلسطینی‌ها است! جنبش آونری از منتقدین سیاست تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و طرفدار تشکیل دولت مستقل فلسطین در کنار اسرائیل است. وی همچنین از مخالفان سرسخت سیاستهای فعلی توسعه طلبانه آمریکا و جناح محافظه کار می باشد.
در سال ۲۰۰۱، آونری و همسرش، جایزه‌ی جنبی صلح نوبل را به خاطر تلاش‌های صلح‌جویانه، دریافت کردند. در نظرسنجی یکی از وب‌سایت‌های اسرائیلی درباره ۲۰۰ شخصیت برتر این رژیم، آونری به عنوان صدو بیست و هشتمین اسرائیلی تاریخ شناخته شد! وی همچنین از مخالفین جنگ وحشیانه اسرائیل علیه غزه و لبنان بود. به هرحال فعالیتهای آونری به سمتی پیش رفت که در سال ۲۰۰۶ رسما به مرگ و ترور تهدید شد.
آونری در معرفی خود و تفکراتش نوشته: «من صددرصد یک آدم بی‌خدا و ملحد هستم و از این بابت نارحتم که جنگ اسرائیل و فلسطین که همه زندگی ما را گرفته، به یک نزاع مذهبی تبدیل شده است ! » « با من درباره تروریسم صحبت نکنید. خود من یک تروریست بودم ! » و یا «من را یک پست‌- صهیونیستم بدانید. من صهیونیسم و اهمیت آنرا می‌دانم اما اعتقاد دارم که فصل آن در تاریخ به پایان رسیده و اکنون زمان فراتر رفتن از آن است »
البته هدف از انعکاس نظرات آونری تایید او به عنوان یک « اسرائیلی اشغالگر خوب ! » نیست، بلکه نظرات وی به عنوان یک صاحب‌نظر اسرائیلی که سوابق زیادی هم چه در جنگ و چه در عرصه روزنامه‌نگاری و رسانه‌ها دارد، برای من جالب بود .

باز نشر از " اینجا "

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ٢٠ آبان ۱۳٩٠


معمری ؛ قذاف جان

The Emperor Has Some Crazy Clothes: The Style of Muammar Gaddafi Over the years, the 'Brother Leader' has cultivated a collection of bizarre ensembles.
معمر جان !؟
اگر این آقایان به شما التفات داشتند ( که راضی شدند باهاتان عکس دسته جمعی بگیرند ) نگران نباش ! خودشان بداد عزیزت می رسند جانم !!!؟
عکس از تایم

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱٧ اسفند ۱۳۸٩