هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

تجارت ؛ از نوع الکترونيکی

شما هم می دونيد که مدتهاست بحث تجارت الکترونيکی و ضرورت و گستردگی اون تو محافل علمی و نشريات جای خاصی پيدا کرده .. نمی دونم شما اطلاعاتتون از اين پديده ای که بقول « الوين تافلر » ضرورتی انکارناپذير است و مانند موجی خود را بر جوامع بشريت تحميل می کند تا چه اندازه است .. اما راستش را بخواهيد اينبار باز پسرم ـ که مثل خيلی زمينه های کامپيوتری و اينترنت ـ از من پيشی دارد ، کک تجارت الکترونيکی رو تو جونم انداخته .. حالا شايد بعداْ بتونم توضيح بيشتری بدم ، اما اجالتاً اين متن خبری رو داشته باشيد تا بعد ..

در سال 2003 ارزش تجارت الکترونیکی جهان ، بین 4/1 تا 9/3 تریلیون دلار بوده است و پیش بینی می شود در خوش بینانه ترین حالت در سال 2006 به 8/12 تریلیون دلار برسد که به طور متوسط سالانه 6/48 درصد رشد خواهد داشت .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) بنابراولین گزارش ملی تجارت الکترونیکی ایران ، آمریکا در تجارت الکترونیکی پیشتاز است . به گزارش فارستر ، میزان تجارت الکترونیکی آمریکا در سال 2003 ، 96% تریلیون دلار بوده است و انتظار می رود به 1/7 تریلیون دلار در سال 2006 برسد که در این صورت از رشد سالانه 95 درصدی برخوردار خواهد بود .

پس از آمریکا کشورهای پیشرفته اروپایی با اختلاف زیاد در رده دوم قرار دارند و کشورهای در حال توسعه پیشرو نیز با اختلاف زیاد نسبت به کشورهای پیشرو اروپایی در رده سوم قرار دارند .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٥:٥۳ ‎ق.ظ روز ۳ مهر ۱۳۸۳