هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

كي دلش زنگار داره ؟

مي خواستم بپرسم :‌
چند وقته كه گذرتون به بهشت زهرا يا قبرستان محلتون نيافتاده ؟
تعجب نكنيد ..
انشاءالله هميشه همه عزيزانتون در كنارتون با شادي و خوشي زندگي كنند ..ولي مگه هميشه آدم براي ختم و مراسم تدفين به بهشت زهرا ميره ؟‌؟! خوب راستش را بخواهيد ، كمي بله !!
اكثر ما آدما ، خصوصاُ اونهايي از ما كه بيش از اندازه به دنيا و مافيها پرداخته اند و« راضي به زندگاني دنيا شده اند » و به تعبيري « زمين گير شده اند » ، نه تنها سال به ماه يادي از گذشتگان نمي كنند ، بلكه از رويكرد به اين دسته از خاطره هاي ‹ واقعي زندگي › كراهت دارند .
تا آينده نه چندان دوري كه در انتظار تك تك ماست را به يادشان مي آوريد ، مي ترسند و سريع حرف عوض مي كنند . مي گن اي بابا دو روز دنيا ارزشش را نداره كه همش غمگين و ناراحت باشي .!! يعني بياد آوردن عاقبت را مترادف با ناراحتي و غم مي دونند !!؟
ولي من مي تونم يه جوري اين ‹ واقعيت بزرگ › را به رخشون بكشم ! البته مي دونيد كه واقعيت ها از بديهيات زندگي اند و خطاست كه آدم براي بديهيات اقامه دليل كنه . مثل روشنايي روز . آيا لازم است كه در زوال ظهر ، روشنايي روز را براي هر بيننده اي ثابت كنيم ؟
و اون با اين سئوال است كه :
 چرا هر وقت گذرمون به سراي آخرت و قبرستان مي افته ، براي چند مدت ـ البته بستگي به سنگيني دلمون داره ـ به فكر زنگارهاي دلمون مي افتيم و پي به وجود غبار دلمون مي بريم ؟ در حالي كه تا به حال آن را حس نمي كرديم و از آن غافل بوديم ؟
روزي اولين شخص عالم خلقت در ميان اصحاب خود برخاستند و فرمودند :

تصدءالقلوب ، كما يصدءالحديد


قلب هاي شما زنگ مي زند ، همانگونه كه آهن زنگ مي زند ….. .. ..
پرسيدند :

يا رسول الله ، وما جلاها؟


اگر آهن زنگ مي زند و جلاي آن ، سمباده است ، پس اي رسول خدا جلاي قلب هاي ما چيست ؟
ايشان فرمودند :

تلاوت القران و ذكرالموت .. ..


خواندن قران و ياد مرگ را كردن.. .. .. .. ..
+++++++++++++++++++
چند روز ديگه ماه رمضون مي ياد . ياران دوستان را از ياد نبريد.. .. ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز ۳ آبان ۱۳۸٢