هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

ثروت های یک مرد فقیر !

پس از لوازمات بجا مانده ای چون صندلی و میز تحریر ، خلال دندان چارلز دیکنز نویسنده معروف بریتانیایی چند شب پیش در حراجی نیویورک به مبلغ  9 هزار 150 دلار به فروش رسید .

اینکه چگونه این نویسنده یتیم و پر تلاش که در همه قصه‌هایش حداقل یک شخصت اصلی یتیم وجود داشت خلالی از جنس عاج فیل و با روکشی طلایی داشت و حتی نام خود را روی بدنه آن حک کرده بود به ما مربوط نمی شود (؟) اما گویا این خلال در تمام سفرهای دیکنز ، مخصوصا سفر آخر وی به نیویورک نیز همراه وی بوده است .

او که 7 پسر و 3 دختر داشت ظاهرا همیشه همسرش را سرزنش می‌کرد که چرا نسبت به زن‌های دیگر این قدر بچه آورده ! و احساس هم نمی‌کرد این وسط تقصیری داشته باشد .. سر انجام بهنگام پیری زنش را طلاق داد و بدلیل شرایط اسفناک خانواده اش دچار روان‌پریشی و افسردگی شد ..

وی نهایتا در ژوئن 1870 بر اثر سکته قلبی در گذشت و بنا بر وصیتش مراسم تدفینی کم خرج و بسیار معمولی برایش برگزار کردند !

از مشهورترین آثار وی می‌توان به « الیور تویست »، « خانه قانون‌زده »، « قطار مرگ »، « دو شهر » و « دیوید کاپرفیلد » اشاره کرد. امروزه چارلز را معروف‌ترین و برجسته‌ترین نویسنده انگلیسی می‌دانند که آثارش هنوز هم خوانندگان خاص خود را دارد و میلیون‌ها کودک در سراسر جهان او را به عنوان نویسنده‌ای که با آثار بزرگی برای خوشبختی آنها تلاش کرد، دوست می‌دارند.

مشهور است که تلاش‌های این نویسنده بزرگ انگلیسی در نهایت به ایجاد قانون منع کار اطفال و کودکان در انگلیس انجامید ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ٢۸ آذر ۱۳۸۸


تو دلت درد می کنه من چرا برم دکتر ؟!!!

آقا ! چند وقت پیش سرکار خانم هیلاری کلینتون ( وزیر خارجه وقت آمریکا ) با انتقاد از روابط نزدیک کشورهای آمریکای لاتین با ایران فرموده بودند :

" کشورهایی که بدنبال تماس نزدیک با ایران هستند بهتر است به عواقبی که این نوع روابط برای آنها دارد توجه داشته باشند "

نمی دونید این اظهارات مداخله جویانه چه واکنش هایی را در آن مناطق بدنبال داشت !

از بین همه حرف های موجود تکلمه های معاون وزیر امور خارجه بولیوی برایم جذاب تر آمد

"هوگو فرناندز" با اعلام اینکه

" اگر آمریکا در روابط خود با ایران دچار سوء‌هاضمه است لزومی ندارد که بقیه نیز به پزشک مراجعه کنند "

گفت : نیازی نیست آمریکا به ما بگوید رابطه با چه کسی خوب و با چه کسی بد است.

وی تصریح کرد : ما در صورتی آماده گفتگو با دولت آمریکا هستیم که در امور داخلی ما مداخله نکند.

و حتی به دولت زنان ایالت متحده خاطر نشان کرد که : کشورهای دیگر خود قادر به شناخت خوب و بد خویش هستند و نیازی نیست آمریکا به ما بگوید رابطه با چه کسی خوب و با چه کسی بد است.

وی سپس در ادامه افزود: نظر آمریکا درباره ایران می‌تواند هر چه باشد اما این نظر باید در داخل این کشور باقی بماند.

دولت آمریکا در حالی روابط ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین را تهدید و خطری برای دموکراسی در منطقه می‌خواند که در چند سال اخیر این منطقه شاهد موج تغییرات ایدئولوژی درباره سیاست آمریکا بوده است ... و این خب ؛ برای اقتدار جهانی این ابر جنایت اصلا خوب نیست مشغول تلفن

 

 

* یادآوری : مقامات آمریکا و نیز اسراییل در پشت پرده سعی دارند تا با تبلیغات منفی علیه حضور ایران در آمریکای لاتین ، وجهه ایران را تخریب کنند.

پس از انتخاب احمدی نژاد به ریاست جمهوری ایران در سال 2005 ، ایران به جز سفارت خانه های موجود در کوبا، آرژانتین، برزیل، مکزیک و ونزوئلا ، 6 سفارت خانه در آمریکای لاتین ( کلمبیا ، نیکاراگوئه ، شیلی ، اکوادور ، اوروگوئه و بولیوی) احداث کرد .

از دیدگاه سیاست خارجی جدید ایران ، منطقه آمریکای لاتین دارای توانمندی‌های بالقوه و بالفعل بسیاری است که می‌تواند موجد همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه بین ایران و منطقه باشد.

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ٢٤ آذر ۱۳۸۸