هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

محض اطلاع ؛

۱ ) دوست گرانمایه ای ( با این استدلال که مگر فقط همین دو تا کشور _ ایران و امریکا _ و متحدانشون برای ما تو دنیا وجود دارد ؟ که همواره از آنها می نویسید ) فرمودند کمتر از تعاملات سیاسی مابین ج.ا.ا و ایالات متحده بنویسم ! چشم .

اما مگر خدا وکیلی از کنار اراجیف بانوی جنگ امریکا می توان گذشت ؟

خانم کوندالیزو رایس ( که در گفت وگو با "یاهو نیوز" و مجله "پولیتیکو" سخن می گفت ) در دخالتی آشکار در امور داخلی کشورمان ( و البته نا امیدانه ! )  فرمودند  :

 

امیدمان در ایران به مخالفان دولت احمدی نژاد است

مخالفینی که شیوه فعلی را برای اداره کشور مناسب نمی دانند 

 

 

مگر  شیوه ی کنونی چیست  که به ذائقه آقایان ( و یا آقایانه ! ) خوش نمی آید ؟!

 

یادم می آید پیر و مرادمان ( امام خمینی ره ) در مقطعی از انقلاب فرموده بودند « روزی را که آمریکا از ما تعریف کند باید عزا گرفت » .. حالا اگر دولت مردان امریکا ( منظور همانا دولت زنان امریکاست ! ) ما را و دولت ما را مذمت کنند چه حکمی دارد ؟  نیشخند

 

۲ ) و اما در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب که در دمشق در حال برگزاری است کتابی به قلم « عادل الجوجری » جلب توجه می کند بنام : « احمدی نژاد در دل توفان »  ( مطلب را در اواسط لینک ببینید )  

۳ ) گویا حکومت اسرائیل یک تیم  15 نفره از زبده‌ترین کارشناسان در تخصص‌های مختلف امنیتی _ اطلاعاتی ، اسلام شناس ، روان‌شناس را برای تجزیه و تحلیل شخصیت سید حسن نصرا... تشکیل داده ‌است تا بقول "یدیعوت آحارنوت" با تجزیه و تحلیل حرکات ناخودآگاه وی همچون حرکات دست ، پا ، انگشتان، حالت چهره و آهنگ صدای او ، اطلاعات جانبی را از راز شخصیتی وی به دست آورند !

کارشناسان اسرائیلی که شاهد ظهور رسانه‌ای، بسیار دقیق و حساب شده سید حسن نصرا... بوده اند و دیده اند که وقتی وی سخن می‌گوید هیچ حرف و کلمه‌ای را بی‌سبب به زبان نمی‌آورد .. و یا با یک حمله ناگهانی توانسته سربازان اسرائیلی را به اسارت گرفته و اسرائیل را به دنبال مذاکرات طولانی و خسته کننده مجبور به مبادله اسرا نماید و .. .. بشدت مایلند بدانند که رمز این موفقیت ها از کدامین زاویه شخصیتی وی بروز کرده و می کند ؟!

۴ ) حسین درخشان ( یکی از عناصر اپوزیسیون مقیم کانادا ) با اشاره به مصاحبه رئیس‌جمهور با شبکه ان بی سی آمریکا ، در مطلب اخیر سایت خود نوشت :

تفاوت احمدی نژاد و خاتمی احتمالاً در دستان زبر و زمخت او با دستهای نرم و لطیف خاتمی است !

مردم تفاوت این دو دست و این دو ساختمان را می فهمند و دلشان می خواهد مملکتشان دست کسی باشد که برایش پاچه بالا بزند و کار کند .

 

وی که در گذشته از نویسندگان روزنامه‌های دوم خردادی و دارای ارتباط ویژه با محمد علی ابطحی بوده افزوده است : این خیلی به نفع حکومت است که کسی خود را بالاتر از نقد صریح نداند و مردم هم این تفاوت را که البته از زمان خاتمی شروع شد و احمدی نژاد این را بسیار فراتر برده می فهمند .

درخشان گفته است : حرف زدن احمدی نژاد شبیه مهندسی است که پای ساختمان ایستاده و با لباس خاکی و آستین و پاچه بالا زده دارد کار می کند و ساختمان را براساس نقشه  های قبلی آرام آرام بالا می برد، از کارگرانش کار می کشد و آنها هم از او حساب می برند و گاهی آنقدر کار می کند که شبها هم همان جا در ساختمان نیمه کاره و کنار کارگرانش می خوابد. این آقای مهندس پای کار (احمدی نژاد) بدون شک دور بعد هم برنده خواهد شد

ادامه مطلب   
نویسنده : یوسف ; ساعت ٢:٢٤ ‎ق.ظ روز ٢۳ امرداد ۱۳۸٧


تو و .. افسردگی ؟!!

 

اگر امریکا بتواند یاد بگیره که در حل مشکلات خود به جای اینکه همیشه تقصیر را به گردن دیگران بیاندازد ، به حل مشکل فکر کند ، شاید بار دیگر بتواند قدرت از دست رفته خود را بدست آورد .

این گفته این آدم هلوع نیست !

بلکه گفته هفته نامه اکونومیست است که در شماره اخیر خود با عنوان “امریکای افسرده” به بحران اقتصادی ایالات متحده و فروپاشی شرکت های دوقلوی بیمه پرداخته و تأکید کرده که از میان هر ۱۰ امریکایی ۸ نفر ناراضی اند و .. میزان محبوبیت جرج بوش حتی از نیکسون هم کمتر شده است و .. ..

این هفته نامه معروف اقتصادی همچنین گفته : « کشورها به مانند مردم گاهگاهی دچار افسردگی می شوند .. و در حال حاضر نیز امریکا در دوران افسردگی و بحران بسر می برد »

هلوع نوشت : طفلکی ایالات متحده  ساکت .. چی می توانیم تجویز کنیم برای این روان پریش نسبتا عزیز ؟!

ادامه مطلب   
نویسنده : یوسف ; ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱٥ امرداد ۱۳۸٧


موتوا بغیضکم ؛

اعلام خبر اعدام 30 نفر از قاچاقچیان مواد مخدر، اراذل و اوباش و اشرار پایتخت ( در سحرگاه امروز یکشنبه ، ششم مرداد ماه ) از سوی دادستانی تهران رفلکس های گوناگونی را در محافل خودی و غیر خودی بدنبال داشت ..

البته از آنجایی که هر اقدام ج.ا.ا در چشم تنگ نظرانه منتقدان ، محتاج (!) نقد و بررسی است ، آن را به واجدان حرف و سخن ( که حرفشان همیشه حرف است * آخ) ارجاع می دهم و به عرض تسلیتی ناچیز به اربابان همیشه بیدارشان بسنده می کنم ** .. آنان که با آغاز طرح امنیت اچتماعی و مبارزه با ارذال و اوباش نگرانی خود را ابراز داشته بودند و آن را در چارچوب منویات داهیانه خود نمی دانسته و نمی دانند !

در حالی که تنها ۶ عکاس غربی اجازه پوشش خبری از جنگ عراق را دارند ! ( آنهم با گذشت ۵ سال از این جنگ و حضور ۱۵۰ هزار نیروی آمریکایی در آن کشور و افزون بر ۴ هزار کشته از سربازان آمریکایی ) اینجانب تمامی خبرنگاران محافل خبری ( رسمی و نیمه رسمی و غیر رسمی و پروپاگاندایی و یلّو پیجی و .. !! ) را به تهیه سوژه و رپرتاژ خبری از این موضوع ناب  ـ اعدام اراذل و اوباش ـ دعوت می نمایم تا شاید آمار بازدید کنندگان رو به فزونی نهد و خیری سیاسی بر اهلش مترتب افتد  نیشخند !!

 

* فلانی حرفش حرف است ، یعنی => اثری از عمل در او نمی یابی !

** همچون اتحادیه اروپا که از ابتدا نگرانی خود را از اعدام ارازل و اوباش اعلام داشته بود . متاسفم که اعدام سحرگاه امروز هدیه خوبی برای این عزیزان در جشن پنجاه سالگی اتحادیه اشان نبود !

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ٦ امرداد ۱۳۸٧


ضرر تحریم ها !

بی بی سی با زبان بی زبانی مخالفت خود را با هر نوع تحریم اقتصادی جدی یا حمله به ایران اعلام کرد.

بی بی سی سه روز پیش طی گزارشی تکان دهنده ، از تشدید دزدی بنزین در انگلیس خبر داد و نوشت :

در بریتانیا چند وقتی است که دنیا به کام عده ای از دزدها شده است ! بعد از بالارفتن بهای نفت و بنزین ، این گروه از دزدها تصمیم گرفته اند با سوراخ کردن باک خودروها ، بنزین داخل آن را بدزدند .

به گزارش بی بی سی « یکی از شرکت های امداد خودرو در آماری که منتشر کرده ، گفته که بین ماه های ژانویه (دی 86) و ژوئن (خرداد 87) یعنی در عرض 6ماه ، تعداد خودروهایی که دچار چنین مشکلی شده و کمک خواسته اند، 2برابر شده است. حتی ماشین هایی که در حیاط خانه ها پارک می شوند از این سرقت در امان نیستند.»

بی بی سی می افزاید: دن اسپارک راننده ای است در لیمینگتون اسپا در بریتانیا. او ماشینش را در طول شب در حیاطش گذاشته بود ولی وقتی که صبح می خواسته ماشین را استارت بزند، می بیند که روشن نمی شود و بعد از اینکه باک بنزین را چک کرده متوجه شده که کسی توانسته بنزین او را خالی کند.

این گزارش به نقل از پراکش تل، یکی از کارکنان شرکت های امدادخودروی انگلیس ادامه می دهد: « وقتی به مراجعان این چنینی موضوع سرقت را توضیح می دهم ، با تعجب از 40 یا 50پوندی (90 تا 100هزار تومان) که اخیرا بنزین زده اند می گویند ، در لندن، جنوب غرب انگلستان و وست میدلندز دزدی بنزین متداول تر از بقیه قسمت هاست. در شهر دورام طی یک ماه، میزان بنزین دزدی 4برابر شده است

 الستر دارلینگ وزیر خزانه داری بریتانیا اعلام کرد که طرح افزایش دو درصدی قیمت بنزین را به تعویق می اندازد. اما دزدی های اخیر بنزین نشان می دهد افرادی که قربانی این دزدیها می شوند فقط پول بنزینی را که زده بودند از دست نمی دهند بلکه مشکل بزرگتر، برای آنها تعمیر اتومبیلشان و باک سوراخ آن است.»

با توجه به گزارش بی بی سی و اینکه اکنون نفت 140دلار است، تصور کنید اگر ایران به خاطر حماقت طرف مقابل، اندکی سخت گیری کند و طبق پیش بینی اقتصاددانان نفت 250 تا 300دلار شود چه اتفاقی می افتد. احتمالا فقط به خاطر یک قلم افزایش قیمت بنزین باید هر روز جنازه صدها نفر را که بخاطر منازعه بر سر سرقت بنزین از پای درآمده اند، از خیابان های لندن جمع کرد.

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ روز ۳ امرداد ۱۳۸٧