هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

حُمَقا ؛

در حالی که این روزها برخی رسانه های غربی قصد داشتند توان نظامی ایران را زیر سئوال ببرند و کمی از بار روانی حاکم بر غرب ( و به ویژه اسراییل ) بکاهند ، بناگاه خبر رسید که درصد بالایی از ساکنین صهیونیست مستقر در فلسطین اشغالی (پس از آزمایش موفقیت آمیز موشک های جدید ج.ا.ا ) برای فرار از این سرزمین اقدام کرده اند .

این افراد در توجیه کار خود به دولت غیر مشروعشان اعلام کرده اند که حاضر نیستند در آن مناطق به سکونت خود ادامه دهند .

بلافاصله روزنامه نیویورک تایمز هم از در توصیه به دولتمردانش برآمد و نوشت :

حالا وقت گشایش دفتر دیپلماتیک آمریکا فرا رسیده است !

واقعیت غیر قابل کتمان این است که آخرین رزمایش موشکی ج.ا.ا ، ایران را با دست پُر پای میز مذاکرات نشاند .

در بحث هسته ای طرف مقابل مدعی بود که اول باید ایران تعلیق غنی سازی را بپذیرد تا امکان مذاکره فراهم شود . اما بعد از رزمایش موشکی ، نه تنها آمریکا آخرین ناو جنگی خود را از منطقه خارج کرد بلکه  رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد که ما بنای جنگ با ایران را نداریم .

راستش تهدیدهای مقامات اسرائیلی علیه ایران از اولش هم پوچ و احمقانه بود !

بقول « یورم‌ کانیوک » ، نویسنده صهیونیستی :

سرنوشت اسرائیل در دست ایران و حماس است .

اسرائیل سر در گم شده .. برای همین هم اظهارات احمقانه می‌کند !

مسلم است که اعلامیه‌های متکبرانه هم کمکی به اسرائیل نمی‌کند .

 

از طرفی این روزا شاهد جشن ظفرمندانه + + حزب ا... و شکستی دیگر برای اسرائیل هستیم .

تیتر روزنامه های صهیونیستی را ببینید :

روزنامه معاریو : جنگ  امروز تمام شد !

. . . عزا و ناراحتی امروز اسرائیل و شادی و جشنهای لبنان در واقع پایان رسمی جنگی است که دو سال و 4 روز پیش آغاز شد .

یدیعوت آهارونوت : کاش حداقل ذلیل نمی شدیم !

. . . این روزنامه با تشبیه تبادل اسرا به الزام اسرائیل به صلح با حماس، هر دو را برای اسرائیلیها ناخوشایند دانست. 

این روزنامه در مقاله ای که به قلم « گلعاد شارون » ، پسر « آریل شارون » ، قصاب صبرا و شتیلا منتشر کرده است ، نوشت :

آیا امکان داشت این جریان به گونه ای غیر از جشن در بیروت و خفت و خواری در اسرائیل پایان یابد ؟ یا حداقل فقط با ناراحتی ما همراه باشد و نه خفت و ذلت ؟

یدیعوت آحارنوت : مردم اسرائیل مردمی منفعل ، فاسد ، مصرف‌گرا ، بی‌ریشه ، بی‌اعتماد و بدون احساس مسئولیت هستند که همه‌چیز را به سرعت می‌خواهند و برای پرداخت هرگونه بهایی آماده‌اند بدون آن که نتایج رفتارهای غیرمسئولانه خود را مدنظر قراردهند.

هاآرتص : حکومت احمقها ؛ نتایج جنگ را تحویل بگیرید !

اکنون پس از 2/5 سال، اسرائیل با چهار شکست مواجه است ؛ اول در مقابل حزب ا...، دوم در مقابل حماس، سوم در مقابل ایران و چهارم در برابر کل جهان سلام ! همه اینها هم به خاطر حکومت کردن احمقها بر اسرائیل است ! 

 

 دنبال کار می گشتم ، این اطلاعیه  بد فرمی نظرم را بخودش جلب کرد !

واقعا وسوسه کننده است ها ! نه ؟

شما باشین چی کار می کنین ؟

 

می گن او با ما نیست ! راست می گن ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ۳۱ تیر ۱۳۸٧


گلوله خوب نیست ؛

زوریا Zoriah، یک فتوژورنالیست مشهور آمریکایی است. او اخیرا از جریان یک بمب‌گذاری انتحاری و پیکر اجساد سربازان آمریکایی و مردم عکس‌برداری کرده بود.

زوریا که زمان کوتاهی بعد از انفجار در محل حادثه ظاهر شده بود، عکس‌هایی از کشتگان حادثه و از جمله جسد 4 سرباز آمریکای گرفت. با وجود اینکه عکس‌های او با مقاد موافقت‌نامه‌ای که با ارتش امضا کرده بود، مطابقت داشت، ‌از او خواسته شد که عکس‌هایش را از وبلاگش بردارد. زوریا موافقت نکرد و به همین خاطر از عراق اخراج شد.

 

در حالی که ارتش، این عذر را می‌آورد که عکس‌های زوریا باعث ناراحتی خانواده‌ها و افشای اطلاعات راهبردی شود، دلیل اصلی این کار می‌تواند پنهان کردن حقیقت از آمریکایی‌ها باشد.

این عکاس در پستی که در وبلاگش، یک هفته پیش منتشر کرده است، می‌نویسد :

«با وجود خستگی، هنوز دستم می‌لرزد و قلبم به شدت می‌تپد، آمیزه‌ای از ترس، افسردگی و آدرنالین، باعث شد که فکرم به این سمت برود که تنها یک تصمیم ساده افراد بمب‌گذار باعث شده است که من در شمار یکی از کشته‌هایی نباشم که هر روز بر تعداد آنها اضافه می‌شود. به عکس‌های که 26 ژوئن گرفته‌ام نگاه می کنم و عقیده دارم که آنها نتوانسته‌اند احساسات شاهدان بمب‌گذاری انتحاری القائده را در کرماه/ گرما Karmah/Garma  را به همراه بوها و صدای جیغ‌ها و گریه‌ها صحنه، ضبط کنند.

 

من می‌خواهم شما آنچه را که دیگران در زندگی روزمره با آن روبرو هستند، ببینید و درک کنید، آنچه را که شهروندان عراقی و سربازان خارجی می‌بینند، مشاهده کنید. می‌خواهم کسانی که عکس‌هایم را دنبال می‌کنند، درک کنند که گرچه من قادر هستم عکس‌هایم را از جنگ به شکل هنری به جهانیان عرضه کنم ، آنچه واقعا در اینجا در حال رخ دادن است، وحشت است. پیام من این نیست که عکاسی جنگ عکس‌های باارزشی می‌آفریند، پیام من این است که جنگ باعث رنج و بدبختی انسان‌ها می‌شود.»

 

عکس‌های این حادثه را می‌توانید در اینجا ببینید. ( عکس‌ها حاوی صحنه‌های بسیار ناخوشایندی هستند )

عکس‌های زوریا در فلیکر

عکس‌های زوریا در وب‌سایتش

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ روز ٢٢ تیر ۱۳۸٧


کدامیک ؟

پذیرش ایران هسته ای ؟

یا نابودی اسرائیل ؟

این روزا _ هم ! _ شاهد تبلیغات وسیع رسانه های غربی علیه ج.ا.ا هستیم.

تبلیغات نخ نما شده ای که با بزک های جدیدی وارد افکار عمومی جهان و مردم ایران شده است

حمله قریب الوقوع اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران آخ

البته فرماندهان عالیرتبه نظامی ایران با طمانینه تمام گستاخی رجال صهیونیست را پاسخ دادند . فرمانده سپاه پاسداران ایران خیلی خونسردانه یادآور شد که :

« حمله به تاسیسات هسته ای ایران ، یعنی آغاز جنگ »

حالا تعجب از این است : کشوری که آخرین موفقیتی جنگی اش به چهل سال پیش برمی گردد (!) و از آن  بعد در تمام جنگ هایی که شروع کرده همواره شکست خورده و به اهدافش که نرسیده .. هیچ ، بلکه همیشه آسیب دیده از جنگ بازگشته و کمیته های تحقیق برای شکستشان تشکیل دادند (!) چگونه جرات می کند اُلدُروم قُلدُروم کند ؟

معاریو ( یکی از روزنامه های صهیونیستی ) نوشت : دو سال پیش با تمام قدرت به سازمان کوچکی _ حزب الله لبنان _ حمله کردیم تا بعدها به مادرش [ ایران] حمله کنیم (!) اما ناچار شدیم چهار بار به کمیته تحقیق روی آوریم سبز آیا الان نیز می خواهیم بار دیگر این اشتباه را تکرار کنیم ؟

نویسنده معاریو ادامه می دهد : واضح است که اگر به ایران حمله کنیم آنها ما را تشویق نمی کنند بلکه با تمام قدرت و ابزاری که در اختیار دارند مقابل ما می ایستند . به عنوان مثال موشک های ایران، سوریه و لبنان از هر نوع و اندازه به سوی ما روانه می شوند آیا ما حتی یک پناهگاه برای محافظت از هموطنانمان در مقابل این حملات احتمالی ساخته ایم ؟

معاریو سپس افزود : تائید ایران هسته ای ، بهتر از آغاز جنگی است که نابودی اسرائیل را به همراه دارد.

خب ؛ البته بیچاره ها _ رسانه های صهیونیست _ حق دارند !

وقتی نیروهای نظامی ایران ( در درون خاک خود ) مبادرت به اجرای مانور می کنند و آخرین ناوگان دریایی امریکا در خلیج فارس ( ناو هواپیما بر آبراهام لینکلن ) فرار را بر قرار ترجیح می دهد و آبهای منطقه را ترک می کند ، باید حال و روز صهیونیست های اسرائیلی دیدنی تر از اینها هم باشد   نیشخند

و اما « رزمایش موشکی ایران » مگر ترس دارد ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱٩ تیر ۱۳۸٧


عقیده ای که از بند رها شد !

یکی دیگر از تئوری‌پردازان برتر (!) دوم خرداد هم از همجنس‌گرایی دفاع کرد !

اکبر گنجی نویسنده جنجالی عصر دوم خرداد ، در جدیدترین مقاله خود در پاسخ به اظهارات یکی از دوستان نزدیک خود _ محسن کدیور _ که ابراز داشته بود همجنس‌گرایی غیرانسانی است ، با تاکید بر این که همجنس‌گرایی همان قدر انسانی است که نا همجنس‌گرایی ، کسانی که این گرایش شنیع را فاقد پشتوانه اجماع بین‌المللی به عنوان یکی از مصادیق حقوق بشر معرفی می کنند مورد انتقاد قرار داد .

اکبر گنجی ( که به بیان بی‌پرده نتایج واقعی ایده پلورالیسم دینی شهرت دارد ) در مخالفت با نظر دوست دیرینه اش که گفته بود : « مسلمانی مطلقاً با هم‌جنس‌گرایی نمی‌سازد » نوشت :

ملاک و معیار مسلمانی چیست تا بر مبنای آن ملاک بفهمیم چه چیز با مسلمانی سازگار است و چه چیز ناسازگار ...

مسیر صحیح بشری چیست ؟

مگر فقط یک راه صحیح وجود دارد که بشریت باید آن را طی کند ؟

آیا نفی پلورالیسم و قبول انحصار گرایی معرفتی و اجتماعی لازمه‌ی منطقی این مدعا نیست ؟

عقیدهء از بند رها شده !؟ 

گفتنی است کدیور اولین کسی بود که با تکیه بر تکثرگرایی دینی، تلویحا لزوم ملاک بودن اعلامیه جهانی حقوق بشر به جای احکام صریح اسلامی را یادآور شده بود و اکبر گنجی پس از این گرایش کدیور بود که در کتاب خود ( مانیفست جمهوریخواهی ) ادعای فوق را صراحتا بیان کرد .

هلوع نوشت : اکبر گنجی پس از گذران دوره محکومیت خود به غرب رفت و در آنجا بود که همکاری‌های خود را با بنیادها و موسسات پژوهشی آمریکایی نومحافظه‌کار مثل " آمریکن اینتر پرایز " آغاز کرد . پیش از اکبر گنجی نیز یکی از یاران حلقه کیان و نویسندگان روزنامه‌های زنجیره‌ای به نام "مجید محمدی" مدعی شده بود که همه حکومت‌ها بالاخره مجبور به رفع ممنوعیت همجنس‌گرایی خواهند شد.

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱٠ تیر ۱۳۸٧


سوم تیر ؛

   در تاریخ انقلاب اسلامی نقاط عطف فراوانی یافت می‌شود که هر یک در جای خود نیاز به تحلیل و بررسی دارد. این نقاط عطف از این جهت مهم است که منشا تغییر و تحولات عمده در مسیر انقلاب اسلامی و تحقق یا عدم تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی به شمار می‌آید.

به عنوان مثال در دهه سوم انقلاب اسلامی می‌توان از دو نقطه عطف با رویکردها و کارکردهای کاملا متفاوت نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی نام برد. دوم خرداد سال 76 و متعاقب آن شکل‌‌گیری جبهه دوم خرداد و پیدایش جریان مدعی اصلاح‌طلبی ، نقطه عطفی بود که انقلاب را از مسیر اصلی خود خارج ساخت و شعارهایی چون جامعه مدنی و توسعه سیاسی را جایگزین شعارهایی اصلی انقلاب اسلامی ساخت.

در پرتو همین شعارها بود که در یک دوره هشت ساله از دوم خرداد 1376 تا سوم تیرماه 1384 ، تمامی اصول و مبانی انقلاب اسلامی و نظام سیاسی برخاسته از آن یعنی جمهوری اسلامی مبتنی بر اندیشه ولایت فقیه به چالش کشیده شد . نقطه عطف دوم خرداد 1376 آنچنان فضایی را ساخت که اکبر گنجی در مصاحبه با نشریه آلمانی اشپیگل برای رساندن پیام مورد نظرشان از دوم خرداد به غربی‌ها و آنچه تحت عنوان اصلاحات در ایران دنبال می‌شود ، با صراحت گفت : از این پس امام خمینی را باید در موزه تاریخ مطالعه کرد. اما سوم تیرماه 84 ، نقطه عطفی است در تاریخ انقلاب اسلامی که در نقطه مقابل دوم خرداد 1376 قرار دارد .

اگر تحولات پس از دوم خرداد انقلاب را از مسیر اصلی خود خارج ساخت ، سوم تیرماه 1384 و منتخب ملت ایران در انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری‌ با تاکید بر شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و تلاش بی‌وقفه برای تحقق این شعارها به ویژه عدالت محوری ، انقلاب اسلامی را به سمت مسیر اصلی سوق داد . در سال‌های اخیر و به ویژه پس از به قدرت رسیدن اصولگرایان در قوه مجریه شعارهای انقلاب در سیاست‌ خارجی به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گرفت و نتایج چنین رویکردی در مسایل هسته‌ای و ورود ایران به باشگاه هسته‌ای جهان ظاهر شد.

در امور داخلی هر چند مشکلات اقتصادی بسیاری از مسائل ارزشی را که در این دوره مورد توجه قرار گرفت تحت الشعاع قرار داده است ، لکن برای انسان‌های بابصیرت و کل‌نگر دستاوردهای این نقطه عطف ، پنهان نیست. رمز و راز حمایت‌های پی در پی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از دولت نهم را نیز باید در این نکته ظریف جست‌وجو کرد .

امام جمعه یکی از شهرها می‌گفت در طی ملاقاتی که با رهبر معظم انقلاب اسلامی داشتم از ایشان سوال کردم شما خیلی از احمدی نژاد حمایت می‌کنید . ایشان در پاسخ ( قریب به این مضمون ) فرمودند آقای احمدی نژاد در دفاع از ارزش‌ها و در دفاع از امام خجالت نمی‌کشد . برخی با رسیدن به مسئولیت و حضور در فضا‌های جدید ، در صحبت کردن ادبیات دیگری پیدا می‌کنند ،‌ اما احمدی نژاد این گونه نبوده است .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٩:٠٩ ‎ب.ظ روز ٤ تیر ۱۳۸٧