هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

قرنی که نکوست .. !

سال ۸۶ با همه برکت و ثمره های کوچک و بزرگی که داشت ، برای من ، یادآور بشارت طلایی آن مقتدای مظلومان و محرومان جهان است که در واپسین ایام حیات دنیایی اشان فرموده بودند :

« این قرن ، بخواست خدا قرن غلبه مستضعفین بر مستکبران است »

خصوصا که روزهای پایانی آن نشانگر هراس و دلهره زائد الوصفی بود _ و هست ! _ که در دل اهریمنان ستیزه جو قرار داشته و دارد ! هراسی که تحت شعار عناوینی چون « اسلامی شدن اروپا را متوقف کنید » طی سالیان اخیر ملموس و ملموس تر گشته .. و می شود !

enough.gif

آری ؛ ائمه کفر ، که از رشد سریع اسلام در قاره اروپا خشمگین بودند ( و براه انداختن نهضت کاریکاتوریسم برعلیه مقدسات مسلمین ، دردهای آنان را التیام نداده بود ) در یک حرکت نمادین فیلم « فتنه » را در یکی از پارلمان های کشور اروپا بتصویر کشیدند تا شاید بتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند .. اما این موضوع ، خود فتنه ای شد برای طراحان ماجرا .. و به نگرانی های مسئولان آن کشور _ هلند _ دامن زد ! تا جایی که شورای حقوق بشر وادار شد ! برای کاستن از تنش های اجتماعی در صحنه بین الملل ، قطعنامه منع شدن توهین به ادیان را تصویب نماید ! 

یکسال پیش ، وقتی « خیرت ویلدرز » سازنده فیلم مستند پانزده دقیقه ای « فتنه » اعلام کرده بود « اگر مسلمانان می خواهند در هلند بمانند ، باید قرآن را پاره کنند و دور بیندازند (!) » شاید هرگز نمی اندیشید که نسخه نرم افزاری قرآن به زبان هلندی در مدت کمتر از دو روز پس از نمایش فیلم مستندش در پارلمان هلند ، در بازار این کشور  تقریبا نایاب شود ! .. و مردم آمستردام به کتابخانه‌هایی روی آورند که کتابهای اسلامی از جمله ترجمه الکترونیکی قرآن در آنها ارائه شده است ..

او که با ساخت « فتنه » می خواست بزعم خیال واهی خود عناصر خشن و فاشیستی دین اسلام (!) را برملا کند !!.. به یکباره .. و متعجبانه .. دید که مسلمانان _ اینبار با کیاست و زیرکی _ با برگزاری کارگاه های گفتمان ( با حضور شهروندان و متفکران هلندی ) در صدد بر آمدند تا ثابت کنند که قرآن ، کتاب عبادت و هدایت است و آنچه که نماینده هلندی در فیلم خود نمایش داده ، نوعی دروغ پردازی و تحریف حقایق است ..

بگونه ای که در زمان برگزاری این کارگاه ، یکی دیگر از هلندی ها مسلمان بودن خود را آشکار کرد تا سومین شخصی باشد که در مدت یک هفته در واکنش به عبارت پایانی فیلم فتنه ( مسلمانان اروپا را متوقف کنید ) مسلمان می شود .

آیا این فیلم _ آنگونه که مدافعان آزادی بیان ! می گویند _ صرفا یک نقد یا تحلیل و حتی اعتراض به یک دین و مسلک جهانی است ؟!  یا هدف اصلی آن توهین و برانگیختن خشم مسلمین جهان ؟؟

اما ، ما را چه باک ؛

یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولوکره الکافرون

آنها مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند ; ولى خدا جز این نمى‏خواهد که نور خود را کامل کند ، هر چند کافران ناخشنود باشند !

آیا تاویل آن فرمایش امام که « این قرن ، بخواست خدا قرن غلبه مستضعفین بر مستکبران است » همانی نیست که مورخانی چون « برنارد لویس » (Bernard Lewis) خطاب به روزنامه آلمانی ” Die Welt forthrightly " _ گفت که :

” اروپا در پایان این قرن ، مسلمان خواهد شد ” 

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

(۱)  خیرت وایلدرز geert wilders از چهره های شاخص راستگرای افراطی هلند و پایه گذار و یکی از نه عضو حزب افراطی آزادی در مجلس نمایندگان هلند است. او در پارلمان هلند با همردیف دانستن « قران » و کتاب « ماموریت من » نوشته آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان پیشنهاد کرده بود که چاپ و توزیع آن در هلند ممنوع شوند .. که البته پشنهاد او مورد امعان نظر سایر نمایندگان پارلمان هلند قرار نگرفت ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٢:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱٥ فروردین ۱۳۸٧