هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

 

 þ تنش زدايي با ماءالشعير !

در پي اعلام شركت اتريشي اوتاكرينگر مبني بر توافق با يك شركت ايراني براي توليدماءالشعير غيرالكلي ، رسانه هاي خبري اروپا علي الخصوص رسانه هاي اتريشي گزارشاتي منتشر كردند . البته  بي.بي.سي نيز طبق معمول عقب نمانده و با سخنگوي اين شركت اتريشي به گفت وگو پرداخته ...

آنچه توجه رسانه ها را به اين توافقنامه معطوف كرده ، اظهارات زيگي منتس مدير شركت اوتاكرينگر است كه گفته است :

شايد اين محصول سرانجام موفق شود ايران و آمريكا را با هم آشتي دهد ،

چون مي دانيم كه از توپ و تانك هيچ كاري ساخته نيست !

! ماءالشعير ؛ قراداد اتريش با ايران ؛ سئوال : اين وسط ايران و آمريكا چجوري آشتي مي كنند ؟ 

 

 þ پول تو جيبي 205 ميليون دلاري !

مجلس نمايندگان آمريكا 205 ميليون دلار ديگه براي پروژه سيستم دفاع مشترك موشكي " آمريكا-اسراييل" اختصاص داد . ( آنهم به عنوان مقابله با خطر حمله موشكي ايران ؛ )

روزنامه صهيونيستي "جروزالم پست" نوشته : اين بودجه مستقيما در اختيار كارخانه‌هاي تسليحاتي اسراييل قرار مي‌گيرد .

تازه ؛ اين رقم بخشي از بودجه ‪ ۵۰۴ميليارد دلاري است كه كنگره آمريكا تصويب كرده (حاتم بخشي هنوز ادامه دارد !‌ )

 

!  « قابل توجه اونايي كه مي گن : وقتي خودش بدهكاره ، چرا به اين و آن كمك مالي مي كنه ؟   »

اين شهاب 3 ايران هم خيلی خطرناكه ها حسن ؛

 

 

الحمد لله ساخت نخستين نيروگاه اتمي بومي كشور با ظرفيت ۳۶۰ مگاوات آغاز شد .

معاون امور سازمان انرژي هسته اي كشورمان در اين زمينه گفت: در پنج سال آينده نيروي انساني متخصص و كافي در دانشگاه هاي كشور تربيت و با استفاده از توانمندي بخشهاي دولتي و خصوصي زمينه توليد ۲۰ هزار مگاوات برق هسته اي در كشور فراهم مي شود ...  و با بهره برداري از اين نيروگاه جمهوري اسلامي ايران در ۱۰ سال آينده به جرگه كشورهاي سازنده نيروگاه هاي اتمي درجهان خواهد پيوست .

اونوقت روسيه بياد منت كشی كنه برای ساخت ساير نيروگاه های اتمی ايران  

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ روز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸٦


ماموريت به انجام رسيد !

 

« اينجا » خاطرات رونالد ريگان را مي خواندم و اين جمله را كه ريگان درباره گورباچف گفته است كه :

" او هميشه ترس داشت كه ما ( آمريكا ) شوروي را مورد حمله اتمي غافلگيرانه قرار دهيم و براي كسب اطمينان كه حمله اي صورت نخواهد گرفت حاضر بود امتياز بدهد . او مذاكره كننده باهوشي نبود و زود كوتاه مي آمد "

بخودم باليدم و به كوتاه نيامدن و امتياز ندادن دولتمردان كنوني ايران اسلامي در برابر يانکی های قلدر  و متاسفم بر آن دل های لرزانی كه می انديشند آمريكا خواهد توانست ما را مورد حمله اتمی غافلگيرانه قرار دهد . حاشا و كلا

 

&&&&&   &&&&&   &&&&&   &&&&&    &&&&&   &&&&&

 

اول ماه مه 2007 در چهارمين سالروز اعلام « ماموريت به انجام رسيد » ، صدها تن از مخالفان ادامه جنگ عراق ، در حالي كه اين جمله را روي پارچه اي نوشته و آن را با دست گرفته و پشت آن صف كشيده بودند مقابل ساختمان كاخ سفيد واقع در خيابان پنسيلوانياي شهر واشنگتن گرده آمده بودند تا جورج بوش از پنجره دفتر خود آن راببيند (عكس زير ) ..

 اين جمله را سي ام آوريل سال 2003 ، جورج بوش در عرشه ناو هواپيمابر فرانكلين روزولت بيان كرده بود تا نشان دهد كه جنگ در عراق با پيروزي آمريكا پايان يافته است !! مرور زمان نشان داده است كه جنگ در عراق نه تنها پايان نيافته بلكه شدت يافته و به صورتي پيچيده اي كه در تاريخ بي سابقه است درآمده و از آن پس بيش از سه هزار و دويست نظامي آمريكايي و صدها هزار عراقي كشته شده اند و صدها ميليارد دلار پول ماليات دهندگان آمريكايي هدر رفته و اينك بر سر تامين بودجه جنگ عراق ميان بوش و كنگره اختلاف وجود دارد و .. ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٩:٠۱ ‎ب.ظ روز ۳٠ اردیبهشت ۱۳۸٦


توليد بومی سوخت هسته‌ای ؛

 

كمتر كسي را در اين ميهن پهناور مي‌توان يافت كه به اهميت دست‌يابي جوانان اين مرز و بوم به فن‌آوري بومي توليد سوخت هسته‌اي پي نبرده باشد . همچنين از مراحل پيشرفت‌ هسته‌اي ايران تاکنون بسيار گفته شده است . اما شنيدن آن از زبان كسي كه در فراز و نشيب اين راه پرافتخار ، تلخ و شيرين آنرا چشيده است هنوز هم تازگي دارد .

يكي از جزوات منتشره در نماز جمعه تهران حاوی نکات جالب و زنده ای از اين خاطرات بود .

در آن منتشره دكتر قنادي ( رِِئيس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌اي ايران ) از مراحل اين موفقيت بزرگ لب به سخن گشوده بود .

متن كامل سخنان ايشان را « اينجا » گذاشتم . در صورت تمايل مي توانيد ببينيد .

خلاصه اي از سخنان ايشان :

·     10درصد مردم دنيا از علوم و فنون هسته‌اي استفاده مي‌كنند . استفاده از فناوري هسته‌اي و ايزوتوپ‌ها در سال 2005 در آمريكا 300 ميليارد دلار درآمد داشته است ، امروزه در كشور ما ده هزار نفر در هفته در علوم پزشكي از دستاوردهاي هسته‌اي استفاده مي‌كنند . در 120 بيمارستان كشور راديو ايزوتوپ‌هاي هسته‌اي براي تشخيص و درمان بيماريها فعال هستند .

·     انرژي برق فقط يكي از كاربردهاي علم هسته‌اي است و اكنون 16درصد برق جهان از راكتورهاي هسته‌اي تأمين مي‌شود و آمريكا 20 درصد برق خود را از راكتورهي هسته‌اي مي‌گيرد .

·     وي يك حساب سرانگشتي و قابل فهم را مثال مي‌آورد و مي‌گويد : براي توليد هزار كيلووات برق نيازمند 350 ليتر نفت ، 3000 متر مكعب گاز هستيم . در حالي‌كه راكتورها براي اين مقدار فقط به چهار گرم اورانيوم كه بدون عوارض زيست محيطي است ، نياز دارند .

·     در حالي‌كه در شكافت يك هسته ذغال ، نفت و گاز 6 الكترون توليد مي‌شود ، حاصل شكافت يك پلوتونيوم توليد 6.000.000 الكترون است .

·     جنجال‌هايي كه درباره هزينه‌هاي يك راكتور هسته‌اي توسط برخي از افراد دامن زده مي‌شود ، ناشي از شيطنت يا عدم آگاهي آنهاست . شايد سرمايه‌گذاري در راه‌اندازي يك نيروگاه هزينه بر باشد . اما اگر 30 تا 40 سال از آن استفاده كنيم سود دهي فوق‌العاده‌اي به همراه دارد .

·     وي در بخش ديگري از سخنانش به شرح حكايت شيرين چگونگي بومي شدن فناوري هسته‌اي پرداخت و گفت: در سالهاي 75 و 76 طبق قرارداد 110 ميليون دلاری ، چيني‌ها ساخت پروژه‌  UCF اصفهان را عهده دار شدند اما در سال 79 اعلام انصراف كردند . در حالي‌كه ساختمانهايي نيمه ساز ساخته بودند .

·      مذاكراتي با سوئيس ، انگليس ، روسيه براي ادامه كار انجام شد ، اما آنها نيز موافقتي نكردند .

·     اين تحريم‌ها و فشارها باعث شد كه توجه ما به جوانان خودمان جلب شود . در آن زمان من پشنهادي ارائه كردم . براساس اين پيشنهاد ما با به كارگيري 400 مهندس فارغ‌التحصيل از دانشگاه‌هاي خودمان كار را مجدداً شروع كرديم . در آن زمان بسياري از ما اين توانايي خودمان را باور نداشتيم و با بيم و اميد پيش مي‌رفتيم . يك روز تعدادي از نمايندگان مجلس ششم به من گفتند آقاي قناديان ؛ اگر طرح شما موفق نشود با تو چه كار كنيم ؟! در دي و بهمن ماه 79 بدون هيچ كمك خارجي ساخت UCF را آغاز كرديم و آقاي مهندس آقازاده در 20 اسفند 82 به من دستور داد UCF را راه‌اندازي كنيم . ساعت 10 صبح 24 اسفند خودم براي اولين بار اورانيوم را به دستگاهها ريختم و اولين فرآورده‌هاي آن را به‌دست آورديم . اين در حالي بود كه چيني‌ها سه سال قبل از آن مي‌خواستند اين پروژه را در مدت 12 سال به ما تحويل بدهند .   

·     در پروژه "UCF " اصفهان ما هيچ گونه كمك فني از خارج دريافت نكرديم و حتي آژانس هم كمكي به ما نكرد. البته استانداردهاي بين‌المللي آن را هم رعايت كرديم .

·     من به عنوان كسي كه در جريان تمام كارها بوده‌ام اعلام مي‌كنم در راه‌اندازي  "UCF " ، ZPP ، غني سازي اورانيوم و ... حتي از يك نفر فارغ التحصيل خارج از كشور هم استفاده نكرديم و اين يك افتخار براي نظام جمهوري اسلامي است .  ادامه =>

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٥٥ ‎ب.ظ روز ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸٦


ناز ، نوز ، يا پيش شرط ؟!

 

ايالات متحده امريكا :

ايران البته بايد غني سازي را كنار بگذارد تا ما بتوانيم خود را راضي كنيم پاي ميز مذاكره بنشينيم !

 

ايران اسلامي :

اگر آمریکایی‌ها رویکرد کنونی خود درعراق را ( اشغالگري را ! ) تغییر دهند ،

می‌توانند برای برقراری امنیت و تثبیت آن در عراق روي كمك ما حساب كنند .

 

&&&&&      كمك كنيد پيدا كنم پرتقال فروش را   &&&&&

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ روز ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸٦


گروگان نرم ؛

 

چرا اينقدر اصرار داريد كه ما – بعنوان يك آدم هلوع ! --  پا تو كفش تنگ خانم رايس نكنيم !

آخر چطور چنين چيزي ممكن است ؟

حضرت خانم امر فرمودند : هاله اسفنديارى را بى درنگ آزاد کنيد !

در حالي كه :

·          نفرمودند چرا « ايرانیان دستگير شده در اربيل آزاد نمی شوند » ؟!

·          حتي اشاره ای هم نداشتند که نيروهاي‌آمريكايي چرا با ملاقات كنسولي آن پنج ديپلمات ربوده شده ايراني مخالفت مي كنند !!

·     دوشيزه گرامي ؛ رايس عزيز ؛ هاله اسفندياری  بگفته شائول بخاش ( همسر گرامي اشان و استاد تاريخ در دانشگاه جورج ميسن ) يك هموطن ايراني است كه بتعبير روزنامه واشنگتن پست ظاهرا در واكنش ايران به اختصاص 75 ميليون دلار از سوي دولت جورج بوش به تشويق دمكراسي در ايران "گروگان هاي نرم" شده اند ! اگر اينچنين باشد اين خانم 67 ساله ايراني جيره بگير دشمنان سرزمين خودش بوده !! و اگر اشتباه نكنم اين عمل در فرهنگ سياسي همه ملت ها يك معنا واضح و بيّن را مي دهد ؛ جاسوسي !  هر چند بقول مقامات ايرانی او نيز مثل ساير اتباع ايراني اگر نكته‌اي داشته باشد توسط مراجع ذيصلاح مورد پيگيري قرار خواهد گرفت .

·     آقاي لي هميلتون ، نماينده سابق كنگره از حزب دمكرات و از روساي گروه مطالعه عراق كه اكنون رئيس "مركز بين المللي وودرو ويلسون براي دانشوران" است ( كه خانم هاله اسفندياري پژوهشگر  67 ساله ايراني مقيم آمريكا 9 سال اخير در آن فعاليت مي كرده است ) در جايي از " راه حلي بي سر و صدا براي آزادي هاله اسفندياري " سخن بميان مركز وودرو ويلسون يكي از برجسته ترين مراكز مطالعاتي در پايتخت آمريكا !آورد ! ( كه خودش كم شائبه انگيز ناك آلود نيست ) اما درخواست هاي رسمي ايران براي آزادي ديپلمات هايش تاكنون مورد امعان نظر احدي از رجل سياسي امريكا و اروپا قرار نگرفته است ! چرا ؟

·         با اين اوصاف فكر نكنم اطاله كلام بيش از اين جائز باشد !!

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸٦


احداث موزه ايميل

نت نورد گرامي ؛

اگه شما هم به موزه و آثار گذشتگان علاقمنديد بدانيد هم اينك كه پست اين آدم هلوع را مي خوانيد  در متن يك واقعه تاريخي قرار داريد و در حال تاريخي شدن ( نه خداي ناكرده فسيل شدن ! ) هستيد . يعني داريد به تاريخ ملحق مي شويد . بعبارتي چند وقت ديگر ، خودتان مي توانيد به بررسي آثار بجا مانده از خود بپردازيد !

چگونه ؟

چند لحظه تامل كنيد ، عرض مي كنم :

 کتابخانه ملی لندن که به جمع آوری و نگهداری دست نوشته ، نقشه ، مجلات ، روزنامه ، کتاب ، تمبر و طرح‌های مختلف مشهور است ، در حال حاضر بیش از 150 میلیون مدرک در زمينه موضوعات ياد شده نگهداری کرده و همه ساله حدود 3 میلیون مدرك نيز به این تعداد مي‌افزاید

اينجاش جالبه كه : اين كتابخانه که بی شک یکی از کامل‌ترین کلکسیون‌های دنیا است در تصمیمي‌تازه اقدام به جمع‌آوری ایمیل‌های کاربران جهانی اینترنت کرده است .

در این طرح که موزه ایمیل نام دارد ، پیام‌هایی را که در مدت 10 سال گذشته از طریق پست الکترونیکي ارسال گرديده جمع آوری شده  تا با استفاده از سیستم جدیدی در موضوعات متنوعي چون  اخبار ، پیشنهادات ، نامه‌های شخصی و البته هرزنامه‌ها را آرشیو شود .

بر اساس گزارش روزنامه لارپوبلیکا ، تاکنون بیش از یک میلیون ایمیل جمع آوري شده است

در این خصوص جان تاک، مسوول مجموعه‌های ملی کتابخانه انگلیس توضیح داد: ایمیل به عنوان یک ابزار خاص در زندگی روزانه ما، تبدیل به یکی از اشکال سنتی ارتباط شده است. این پروژه با ثبت ایمیل‌های زمان ما مي‌تواند به عنوان یک شاهد با ارزش برای دانشمندان آینده مورد استفاده قرار گیرد.

در این پروژه که با همکاری بیل گیتس، ريیس شرکت مایکروسافت اجرا مي‌شود از مردم خواسته شده است که نامه‌های الکترونیکی ارسال یا دریافت شده خود را برای کتابخانه بفرستند. این پروژه که با استقبال بسیار کاربران مواجه شد، تنها در مدت 24 ساعت موفق شد هزار پیام را دریافت کند، به‌طوری که براساس پیش‌بینی‌ها این آرشیو مي‌تواند در مدت یک ماه به مجموعه کاملی دست یابد.

یکی از مقولات مهم این موزه ، جمع‌آوری ایمیل‌های شخصی شخصیت‌های مهمي ‌چون جی‌کی‌رولینگ (خالق مجموعه داستان‌های هری پاتر) یا استفان‌هاوکینگ است .

اگر آدرس ايميل كتابخانه ملي لندن را يافتيد به اطلاع اين آدم هلوع برسانيد .

خدا را چي ديديد شايد ما هم ماندگار شديم و تاريخ و آيندگان از ما ياد كردند

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٥:٢۳ ‎ق.ظ روز ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٦


شاهزادۀ نااميد !

 

رضا پهلوي در سخناني در انستيتوي "هادسن" آمريكا از سياست آمريكايي تغيير نظام جمهوري اسلامي به شدت ابراز نااميدي كرد و گفت :  

ما منتظر بوديم كه سياست تغيير رژيم در ايران جواب دهد و امروز مي بينيم كه آمريكايي ها هم از اين مسئله مايوس شده اند  به طوري كه طرح مذاكره با دولت ايران را زمينه چيني مي كنند .

وي با اسفناك خواندن اين ماجرا تاكيد كرد : من امروز شكوائيه اي را عليه دولت ، كنگره ، پنتاگون و سناي آمريكا دارم # كه سال هاست به ما اميد تغيير رژيم ايران را داده اند ، اما خودشان هم امروز نااميدند . تغيير نظام ايران اتفاقي كه ممكن بود بزودي در سايه حمله آمريكا به ايران روي بدهد ولي اكنون حمله جاي خود را به مذاكره و التماس داده است . اين مسئله معادلات بسياري از ما را بر هم زده است .

 

ضمن اظهار تاسف برای اين شاهزاده نااميد ، متن سخنان ايشان را در « اينجا » مي توانيد ببينيد .

  الهی كسانی كه باعث و بانی اين ياس و دلمردگی شدند جيز جيگر بگيرند ..

#    راستی ! ايشان اين شكوائيه را كجا بايد ارائه كنند ؟ آيا اگه آن را بدهند می توانند با آن خروس قندی بگيرند ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ روز ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸٦


آرزوها و روياها ؛

 

 þ نمايشگاهي كه مركز بين‌المللي اوج در آمريكا با همكاري دانشكده‌ي هنر تهران از آثار هنرمندان جوان و تازه‌كار ايراني با عنوان " آروزها و روياها " را برگزار كرده بود ( و در پست قبلی ازآن ياد كرده بوديم ) دربرگيرنده‌ي مجموعه‌اي از آثار 30 هنرمند ايراني بين سنين 22 تا 40 سال بوده كه گفته مي‌شود نمايانگر چندين هنر معاصر در ايران همچون آبستره ، پرتره ، ميني‌ماليسم و هنرهاي تصويري است.

منابع خبري دنيا بسان اين آدم هلوع اين خبر را مورد توجه قرار داده و به ارايه‌ي گزارش‌هاي متفاوت و متنوعي در اين باره پرداخته‌اند .

رايس در مصاحبه با خبرنگاران ( كه به‌سختي از ورود آنان به نمايشگاه براي تصويربرداري جلوگيري مي شد ) گفت : از ديدن كارهاي اين هنرمندان بزرگ بسيار لذت بردم.  ( هلوع : حالا كجاش را ديدي ؟ ! )

 

 þ "نيكلاس برنز" معاون وزير خارجه آمريكا كه در "زاگرب" پايتخت كرواسي با عقب‌نشيني از مواضع قبلي آمريكا براي مذاكره با ايران ، اعلام كرد :

اين مقام وزارت خارجه آمريكا گفته است : « اگر چنين مذاكره‌اي برگزار شود براي نخستين بار در 28 سال گذشته خواهد بود كه چنين امري تحقق مي‌يابد . اما ايراني‌ها در اين امر درنگ مي‌كنند و پاسخ روشني ارايه نمي‌كنند . »

 ا   آمريكايي‌ها بويژه جمهوريخواهان كه در سياست داخلي و بين‌المللي با چالش‌هاي لاينحل سياسي و امنيتي رو‌‌به‌رو هستند با ارسال سيگنال‌هاي مستقيم و غيرمستقيم ، اصرار بر مذاكره با ايران دارند تا از نفوذ و قدرت ايران براي رهانيدن خود از دشوارترين مرحله تاريخ سياسي خود بهره بگيرند . آمريكايي‌ها تا قبل از نشست شرم‌الشيخ از مذاكره مشروط به تعليق برنامه هسته‌اي ايران سخن مي‌گفتند ، امّا مي بينيد كه اين شرط در كلام نيكلاس برنز مشاهده نمي‌شود   

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ روز ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸٦


نسل جدید ایران سر برمی‌آورد ؛

 

 þ دوشيزه گرامي کاندولیزا رایس بلحاظ كثرت علاقه به ايران و ايرانيان ( از اون نظر ! ) دو روز پيش از نمایشگاه هنری ایرانیها در واشنگتن ( تحت عنوان : آرزوها و رویاها : نسل جدید ایران سر برمی‌آورد ) دیدن كرد .

اين آدم هلوع نمي داند اين مُكرّمه مخدّره چگونه راضي شدند عليرغم اينكه « نسل جدید ایران مي خواهد سر در بیآورد »  تحمل کرده و بدیدن اين نمايشگاه بروند ! هر چند ، سخنگويشان اعلام كردند كه این اقدام بانو ، سمبلیک بوده و در راستای حمایت از مردم ایران به رغم تنش در روابط دو کشور است .    

يادآوری :   چيزی از سياست هويچ و چماق شنيده ايد ؟  اينا هاش :

 

 

   

   þ  در پی انتشار گزارش کمیته وینوگراد ، و مقصر دانستن ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان جنگ 33 روزه علیه حزب الله لبنان ، اعتراضات مردمی در سرزمینهای اشغالی اوج گرفت و صدها هزار اسراییلی طی تظاهرات در تل آویو خواستار کناره گیری اولمرت و کابینه اش از قدرت شدند . این شعار روی پلاکاردها بیش از همه برجسته بود : اولمرت تو شکست خوردی !

 

 

 

 

 

 

 ا البته لابد اينا همش نشانه دمكراسي و باز بودن جامعه سياسي است !

و البته فقط در آنجا ؛ و باز صد البته فقط براي آنها 

 

   þ  با گذشت يك هفته از ماجراي تكان دهنده هتاكي يك استاد دانشگاه به دانشجوي دختر مسلمان ، محافل فمنيست که در کوچکترین حادثه ای جیغ بنفش می کشند ، در مقابل تحقیر علنی یک دانشجوی دختر کوچکترین اثری از ناراحتی ، اعتراض ، و یا یک همدردی ساده و دلجویی خشک و خالی را بروز نداده اند !   چـــــرا  ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ روز ٢٢ اردیبهشت ۱۳۸٦


بيمه كند حمايت ؛

 

رئيس جمهور ايران به وزير اقتصاد دستور داد هر چه سريع تر اعضاي هيئت مديره و مديرعامل بيمه ايران را عزل كند

اواخر سال گذشته تعدادى از كارشناسان ديوان محاسبات گزارش اوليه اى از تخلف هاى گسترده در حال وقوع در بيمه ايران به ديوان محاسبات ارائه كردند كه بر اساس نتايج بررسى ها مشخص شد كه نزديك به ۱۵۰ نمايندگى بيمه كه اعطاى آن به اشخاص بر اساس قانون، مستلزم احراز شرايط ويژه اى است به نزديك ترين اعضاى مديران ارشد و برخى مديران ميانى اين شركت واگذار شده است ؛ به گونه اى كه گاه اكثر اعضاى خانواده و برادران و خواهران اين عده داراى نمايندگى هاى غير مجاز شده بودند . از سوى ديگر عمده مشتريان بزرگ و قراردادهاى بيمه داراى حق بيمه هاى كلان به اين نمايندگى ها معرفى مى شدند .

رئيس ديوان محاسبات ضمن ارائه گزارش فوق ، پاره اى تخلف ها را « هولناك » توصيف كرد و اظهار داشت: در چند مورد با خريد مقادير عظيم از كارتن هاى خالى تلفن همراه با غرق كردن و جاسازى آنها در اعماق دريا ، مبالغ عظيمى با عنوان خسارت از محل بيت المال به بستگان اين افراد پرداخت شده است. ضمن آن كه در مواردى ضمن درخواست خدمات غواصى از نيروى دريايى با سوء استفاده از امكانات اين نيرو ، برخى لنج داران بى پناه وادار شده اند تا ضمن استفاده از خدمات غواصى ارائه شده به صورت صورى، اظهارنامه خسارت براى كارتن هاى خالى غرق شده تنظيم كنند .

وى در ادامه پرداخت خسارات صورى و عموماً فراتر از مقادير كارشناسى شده براى كشتى هاى خسارت ديده، وقوع آتش سوزى هاى صورى و زد و بندهاى فاميل گرايانه را از مهمترين تخلف هاى صورت گرفته در اين شركت عنوان كرد .

احمدي نژاد در نامه اي به دانش جعفري با اشاره به سپري شدن حدود دو سال از زمان ارائه گزارش ديوان محاسبات درباره تخلفات گسترده مالی ، واگذاري نمايندگي ها به اقوام و منصوبان ، تباني در پرداخت هاي غير قانوني و عدم وصول مطالبات دولت ، بي تفاوتي وزارت اقتصاد و عدم پيگيري اين گزارش را تعجب برانگيز خواند و دستور داد : بايد به فوريت كليه اعضاي هيئت مديره و مديرعامل از سمت خود بركنار و افراد صالح ، امين و دلسوز جايگزين شوند .

رئيس جمهور همچنين خواستار بازپس گيري حقوق مردم و اصلاح ساختار بيمه ايران شد و از وزير اقتصاد خواست نتيجه اقدامات را به شخص وي و مردم گزارش دهد .

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

هلوع : معلوم هست چرا احمدی نژاد اين كارها را می كند ؟

        چرا مانند روسای اسلاف جمهور ايران (!) با پنبه سر نمی برد ؟

        هنر است اين همه بد خواه گِرد خود فراهم كردن ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ٢٠ اردیبهشت ۱۳۸٦


 

دوست عزيزي با ارسال ايميلي در خصوص مطالب دو پست قبلي ام  ( هواداران خطوط قرمز ) توضيحاتي خواسته بود كه پس از پاسخگويي به وی ، بد نديدم آنرا براي شما اينجا بگذارم . اين مطالب برگرفته از « سايت يو اس تو دي » است .

مطالبي چون :

         تعداد وبلاگ‌های سربازان آمریکایی در کشورهای عراق و افغانستان

          milblog  ها ؛ که خلاصه‌ای است از military weblog كه روزنوشت‌هایی در مورد حوادث و کارهای روزانه سربازان است ولی گاهی مطالبی هم پیدا می‌شوند که چهره زشت و مخرب جنگ و همچنین هرج و مرج ناشی از آن را نشان می دهند

          وبلاگ‌نویسان نظامی و محدودیت‌هاي آنان

          سایت‌هایی که به معرفی وبلاگ‌های نظامی می‍‌پردازند

          برخي از خاطرات سربازان آمريكايي حاضر در عراق و افغانستان

          و ...

 

قسمتی از ترجمه اين مقاله « يو اس تو دی » را « اينجا » گذاشته ام ؛ اگر دوست داشتيد می توانيد آنرا بخوانيد

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

بر اساس گزارش 25 سازمان و نشريه بين المللی ، دولت جديد ايران اقتصاد كشور را با نرخ تورم و بيكاري دورقمي، رشد تعهدات و داراييهاي خارجي، نرخ بالاي فقر، ريسك اقتصادي بالا، افزايش بدهي خارجي، نرخ رشد بالا، افزايش فساد دولتي، درآمد بالاي نفت و سطح پايين جذب سرمايه گذاري خارجي تحويل گرفت ...

و جالب اينجاست كه همت سران بين الملل ( سرا گفتم ؛ اشتباه نشود ! ) بر شكستن ابهت بيش از پيش كسب شده ايران اسلامي عزيز است .

اينك به اقرار بسياري از آنان ( و منجمله موسسه آمريكايي اينتر پرايز ) از سال 2000 تاكنون 153 ميليارد دلار سرمايه‌گذاري خارجي در ايران انجام شده است. واحد اطلاعات اكونوميست نيز سرمايه‌گذاري مستقيم خارجي در ايران طي سال 2006 را 140 ميليون دلار اعلام كرد .

سئوال : پس نتيجه اين همه دست و پا زدن هاي ديپلماتيك ( و غير ديپلماتيك ! ) و صدور قطعنامه هاي تحريم بر عليه ايران چه مي شود ؟

هميشه مخالفان حوصله كنند و « اين » آمار بين المللي را بخوانند .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ روز ٢٠ اردیبهشت ۱۳۸٦


بَد ، بد است .. يا خوب ، بد است ؟

 

این سفرهای استانی هم پدیده عجیبی است.

در شهرستان زرین دشت (حاجی آباد) يک بیمارستان نیمه کاره وجود دارد كه می تواند بیانگر کل تاریخ ۱۸ سال گذشته ایران باشد (18 سال بقرار چهار تا چهار سال – براي زمامداري چهار دولت گذشته – باضافه دو سال از دولت وقت هم مي تواند باشد ! مگر نه ؟ ) :

شهرستان حاجي آباد يا زرين دشت فارس 70 هزار نفر جمعيت دارد .

اين شهرستان كه شامل 3 بخش و دهها دهستان ميشود 2 درصد كل گندم ايران توليد مي نمايد و در 300 كيلومتري شيراز واقع است .

اين شهرستان درمانگاه ندارد ، بيمارستان هم ندارد ، فقط يك مركز درمان دارد متعلق به سال 45 با دو تختخواب   !

و سه پزشك عمومي كه در خانه شان مطب زده اند .

مردم براي درمان بايد 40 كيلومتر تا داراب بروند و صدها نفر به خاطر اين مساله در 40 سال گذشته درگذشته اند .

در سال 69 یكبار براي ساخت يك بيمارستان 32 تخت خوابي كلنگ زده اند در سال 75 هم دوباره همانجا كلنگ زده اند و با تخصيص اعتباري كار 8 درصد پيشرفت فيزيكي مي كند يعني 6 عدد ستون برپا مي شود !

در دوران سيد محمد خاتمي كسي يادي از اين بيمارستان نمي كند به گونه اي كه مردم محلي به ستونها مي گفتند: تخت جمشيد !

در آخر سال 84 با تخصيص اعتباري در متمم بودجه يعني يك ميليارد تومان كار دوباره شروع مي شود .

تا ابتداي سال 86 بيمارستان 80 درصد پيشرفت فيزيكي مي كند !

در جلسه هيات دولت در شيراز مقرر شد تا با پرداخت 400 ميليون تومان ديگر كار بيمارستان تمام شود و در نيمه دوم سال 86 افتتاح شود .

جالب اين كه مردم اين منطقه كه خود حاجي آباد كه مركز زرين دشت است تا جاده اصلي ( شيراز-داراب ) 20 كيلومتر جاده خاكي دارد !

اين جاده به مناسبت سفر استاني اسفالت هم شد  !

 

خب ؛ بالاخره ما نفهميديم سفرهای استانی احمدی نژاد خوب است يا بد ؟

اگر خوب است پس چرابه ادعاي  « اين آقا » ( كه جاي بحث و اثبات هم دارد ! ) اكثر نمايندگان مجلس از سفرهای استانی رئيس جمهور ناراضی اند  ؟ مگر سفرهاي استاني احمدي نژاد چه دخلي به موضع نمايندگي ايشان دارد ؟

پيدا كنيد نماينده پرتقال فروش را !

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٧:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٦


هواداران خطوط قرمز ؛

 

بخشنامه ارتش آمريكا براي كنترل سربازان وبلاگ‌نويس

اكثر سربازان آمريكايي كه از مناطق جنگي به وطن خود باز مي‌گردند ، دوست دارند تمامي تجربيات خود در جنگ را در وبلاگ‌هايشان به آگاهي مردم برسانند و اين امر سران ارتش امريكا را برآشفته كرده تا مبادا بسياري از اطلاعات حساس نظامي از اين طريق برملا ‌شود . ( البته طبيعي هم هست ها ؛ نبايد چيزي برملا شود   )

از همين رو ارتش آمريكا بخشنامه جديدي براي محدود كردن فعاليت‌هاي آنلاين سربازان صادر كرده كه بر اساس آن، آنها بايد ابتدا با مسوول ويژه و فردي كه در حوزه امنيت عملياتي مشغول به كار است مشورت كنند و سپس در صورت تاييد اين مسوول، مطالب را در وبلاگ‌شان قرار دهند . ( اصلا نقل سانسور نيست ها ! رعايت مصالح نظام است و بس ! )

خبرگزاري رويتر با اعلام اين خبر اضافه نموده است كه بر اساس اين دستور‌العمل‌ همچنين تمامي محتواي وب‌سايت‌ها، وبلاگ‌ها و مباحثي كه در اينترنت از طريق پيغام‌هاي فوري رد و بدل شده است ( از اون نظر ! ) بررسي خواهند شد .

مقامات ارتش آمريكا حتي خاطرنشان ! كرده‌اند كه ايميل‌هايي را كه براي بسياري از افراد و يا حوزه‌اي همگاني فرستاده شوند بررسي خواهند كرد اما به ايميل‌هاي شخصي كاري نخواهند داشت.

پائول بويس ( Paul Boyce) ، سخنگوي ارتش آمريكا در مورد اين دستورالعمل جديد مي‌گويد : درخواست ما از مردم اين نيست كه وبلاگ‌نويسي را رها كنند ، بلكه از آنها مي‌خواهيم تا حد و مرز مسايل امنيتي و خطوط قرمز را تشخيص دهند .

درست است كه در سال‌هاي اخير ، وبلاگ‌نويسي طرفداران زيادي در سرتاسر دنيا پيدا كرده است ولي در اين ميان سربازان آمريكايي بيش‌تر از همه به اين فناوري ارتباطاتي علاقه نشان داده‌اند .. حالا چرا ؟ ! پرتقال فروش را بيابيد تا توضيح دهد . 

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

  þ  از کی تا حالا وزيران خارجه تصادفا ديدار می کنند ؟

  þ خير سرشون با صدور قطعنامه ، ايران را تحريم نظامي كردند ؛ از اون طرف اعتراف مي كنند كه : بُرد موشك‌هاي ايران تا 8 سال آينده به آمريكا مي‌رسد . پس چه تحريم کردنی ؟

  þ  "ساركوزي" دوست اسراييل است !  تعجب داره ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۸:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱٧ اردیبهشت ۱۳۸٦


تبعيد به زادگاه !

 

كاخ سفيد اعلام كرد :

كاندوليزا رايس خوشحال مي‌شد اگر فرصتي دست مي‌داد تا با مقام‌هاي ايراني در اجلاس شرم‌الشيخ ديدار كند .

من نمي دونم كيا هستند كه خوشحالي آبجي ما را نمي خوان ؟ 

هر چند آمريكا تا آخرين دقايق از عدم مذاكره متكي و رايس در نشست شرم الشيخ نااميد نبود !

اما چي مي شود كرد ، كه اين روزها بقول نيويورك تايمز  ، روزهاي « آشكار شدن چهره تحقير شده سياست خارجي آمريكا در جهان » است ! خب بالاخره آفتاب براي هميشه كه پشت ابرها نمي مونه ..

باز بقول نيويورك تايمز  « يكي از مورد توجه‌ترين نكات اين همايش ، تلاش آمريكا براي برقراري تماس با ايران در جريان اين كنفرانس بود اما تمام اين تلاشها هر بار با واكنش سرد "منوچهر متكي" وزير خارجه ايران روبرو مي شد . متكي با بي‌اعتنايي خود ، نقش آمريكا در عراق را زير سئوال برد و با حمله به اسراييل بر حق هسته‌اي ايران تاكيد كرد .

راستي ! چرا بسياري از چهره‌هايي كه قبلا در فهرست سياه آمريكا قرار داشتند اكنون جزو كساني هستند كه مقامات آمريكايي درصدد ديدار با آنها هستند ؟

þ    " مارگارت بكت "وزير خارجه انگليس در گفت‌وگو با منوچهر متكي وزير خارجه كشورمان (در حاشيه نشست شرم‌الشيخ ) خواهش كرد تا قايق‌ها و تجهيزات نظامي ضبط شده در جريان تجاوز به آبهاي جمهوري اسلامي را به اين كشور مسترد شود .

þ    تشكيل كميته ساماندهي مد و لباس در وزارت ارشاد و تهيه پيش نويس آيين نامه آن ، خبري بود كه روز گذشته فاطمه آليا نماينده مجلس در خلال برگزاري همايش جلوه حجاب آن را اعلام كرد. وي در عين حال تصريح كرد كه دولت و مجلس قصد تعيين مد و لباس براي مردم را ندارند . 

þ   به گفته سعيد مرتضوي دادستان عمومي و انقلاب تهران، درصد بالايي از زنان بدحجابي كه به دادسرا معرفي شده‌اند دختران فراري هستند كه از شهرستانها به تهران آمده‌اند و در صورت عدم تاثير مجازات قانوني مطابق ماده 19 قانون مجازات اسلامي به محل زادگاه خود تبعيد مي‌شوند آيا بايد اين برخورد را هم به بپای رافت اسلامی بگذاريم ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱٦ اردیبهشت ۱۳۸٦


.. هر آنکس پف کند ،

 

           تركيه كشوري با 99% جمعيت مسلمان در فاصله سال‌هاي 1940- 1923 شاهد اقدامات آتاتورك در زمينه اسلام زدايي شامل حذف اسلام از قانون اساسي ، حذف دروس اسلامي از نظام آموزشي و حتي جايگزيني روز يك‌شنبه به عنوان روز تعطيل بود . در طول اين مدت مثلث ارتش ، اساتيد دانشگاه و رسانه‌هاي رسمي بازوان انحصاري دولت در اجرايي اين سياست بودند . ارتش به عنوان قدرت مطلق اين كشور هرگونه حركت مخالف لاييسيته در اين كشور را به‌شدت سركوب كرد . جريان‌هاي اسلامگرا هيچ جايگاهي در سياست و قدرت نداشتند و هر نشاني از اسلام به شدت سركوب مي‌شد .

در اواخر دهه 80  تركيه پس از يك دوره سركوب و كودتا عليه اسلامگرايان وارد شرايط جديدي شد . وقتي در انتخابات شوراها اسلامگرايان اكثريت را به دست آوردند و در سال 1997 حتي پست نخست وزيري را نيز در اختيار گرفتند ، زنگ خطر جدي براي لائيك‌ها به صدا درآمد . اگرچه اين روند بر اثر فشار نظاميان منجر به تعديل جايگاه از حزب رفاه به حزب عدالت و توسعه شد ، اما پذيرش همين مسأله از سوي سيستم ميليتاريسم لائيك يك شكست بود .

 اين شكست استمرار يافت ، به گونه‌اي كه امروز علاوه بر شوراي شهر و شهرداري‌ها ، اسلام‌گرايان اكثريت پارلمان و پست نخست وزيري را نيز در اختيار دارند و خيز نهايي را براي تسخير پست رياست جمهوري به عنوان رأس قدرت لائيك برداشته‌اند .

درشرايط فعلي حتي ارتش نيز ديگر قدرت كودتا ندارد . به رغم برخي بزرگنمايي‌هاي رسانه‌اي كه متأسفانه از ناحيه برخي رسانه‌هاي داخلي شاهد آن هستيم طبق آخرين نظرسنجي‌ها امروز 83% مردم تركيه خواهان اسلام و آموزه‌هاي آن هستند . حتي گرايش به پوشش اسلامي در حدي است كه توليدگنندگان مدلهاي غربي در حال ورشكستگي قرار گرفته‌اند . انحصار مثلث ارتش ، رسانه‌ها ، مراكز آموزشي و قواي سه‌گانه شكسته شده است . نظام حاكم تركيه نيز اين مطلب را درك كرده است . به همين دليل در موضع دفاع انفعالي تحكيم و توسعه روابط با اسرائيل و آمريكا ، تلاش براي عضويت گروه جغرافيايي اروپا را آغاز كرده و حتي اسلام ميانه رو را براي فرار از شكست مطلق پذيرفته است. اگرچه با اقدام دادگاه قانون اساسي تركيه احتمال كسب رياست جمهوري توسط عبدالله گل ضعيف شده است. اما حركت اسلامگرايان در اين كشوردر شرايط مطلوب تاريخي خود قرار دارد و مي‌رود كه سيكل سياسي خود را تكميل مي‌كند. امروز به رغم تمام تبليغات رواني صداي شكسته شدن استخوان‌هاي جمهوري سوسيال دموكرات غير مذهبي آتاتورك به گوش مي‌رسد ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٦


جند تا خبر با نكات آشكار و پنهانش !

 

 •    هشت ملوان  ( از پانزده ملوان ) نيروي دريايي انگليس كه يك ماه پيش به دليل تجاوز به آبهاي سرزميني ايران بازداشت و سپس عفو شدند ، كار خود را در كشتي «كورن وال ايچ ام اس» از سر گرفته اند . اما راستی ! چرا رسانه هاي انگليس درباره وضع هفت نظامي بازداشت شده ديگر انگليسي سكوت كرده اند ؟ 

 •    مأمور سابق اف بی آي که دولت آمريکا مدعي مفقود شدن وي در جزيره کيش ايران بود ، روز دوشنبه در سکوت خبري ! به كشورش بازگشت است . « اين » يكي ديگه چرا ؟ لابد به عنوان جزئي از تلاش‌های ايران براي برقراري رابطه مستقيم با آمريکا 

 •    جورج تنت،‌ رئيس سابق سازمان جاسوسي با اذعان به اين نكته كه تهاجم مارس 2003 آمريكا به عراق برمبناي اطلاعات غلط و دست كاري شده انجام شد ، گفت : حمله به عراق هيچ مشروعيتي ندارد .

  وي در در كتاب جديد خود كه در سطح گسترده‌اي در آمريكا منتشر شده است تاكيد مي‌كند ، آمريكا به بهانه وجود سلاح‌هاي كشتار جمعي در عراق و با ارائه اسناد غلط و جعلي به شوراي امنيت سازمان ملل ، تهاجم به عراق را آغاز كرد . تنت در ادامه با متهم كردن "بوش" به برآورد غلط از اطلاعات ملي آورده است : هيچ ارتباطي بين صدام ، ديكتاتور سابق عراق و حملات 11 سپتامبر وجود نداشت و ارتباط دادن آن‌ها فقط براي توجيه خواست كاخ سفيد در حمله به عراق بوده است. 

 •     احتمالا شما هم ، در چند روز گذشته شاهد حجم عمده تبليغات رسانه‌هاي فارسي زبان آمريكا براي ايجاد تشنج در محيط‌هاي كارگري و آموزشي ( در آستانه روز كارگر و روز معلم ) بوديد .

  به طور مشخص راديو آمريكا و راديو فردا (وابسته به سازمان سيا) مصاحبه‌هايي با عناصر ضد انقلاب داخل و خارج از مهر انگيز كار حقوقدان فمينيست و فراري گرفته تا عناصر چپ‌گرا و ماركسيست مثل رئيس دانا و برخي از دست‌اندركاران تشكلهاي صنفي غير قانوني (به طور مشخص رئيس سنديكاي خود خوانده شركت واحد اتوبوسراني تهران) انجام داد . در اين مصاحبه‌ها ، آمريكايي‌ها به دنبال ايجاد پيوند بين تشنج آفريني در محيط‌هاي دانشجويي و مطالبات كارگري و نيز ارتباط اين مسائل با سوء مديريت ، فساد اقتصادي  و سياست خارجي جمهوري اسلامي داشتند . حمايت از تشكل‌هاي صنفي غيرقانوني و ادعاي ناتواني دولت در وعده‌هاي عدالت خواهانه از ديگر محورهايي بود كه دستگاه جنگ رواني آمريكا در روزهاي اخير به آن پرداخت .

   اين فضا سازي‌ها حكايت از اهداف تشنج آفريني در محيط‌هاي دانشگاهي از طريق انتشار مطالب حاوي توهين به مقدسات و اجتماعات دانشجويي با چاشني اوباشگري رمز گشايي مي‌كند . توصيه مي كنم « اين » مطلب دانشجوي هموطن مون را بخونيد .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٧:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٦


ايران را متوقف كنيد !

 

þ  اول از همه ؛ يك تحليل از نوع ايرانی !

اروپا بايد دانشجويان بورسيه ايراني را اخراج كند!  

اكبر گنجي در تازه ترين اظهارات خود در جمع تعدادی از نمايندگان پارلمان كشورهاي اروپايي در شهر استراسبورگ گفت: من در اينجا با اطمينان کامل اعلام مي کنم که مردم ايران و روشنفکران و فرهيختگان ايراني روند مذاکرات دولتهاي غربي با جمهوري اسلامي را بر سر مسائل هسته اي به دقت تمام تعقيب مي کنند .

وي در سخنراني خود خطاب به نمايندگان پارلمان هاي اروپا تاكيد كرد : هرگونه سازش يا عقب نشيني اي از سوي شما در اين زمينه ذهنيت مردم ايران را نسبت به اروپايي ها را بيش از پيش سياه مي كند ( هلوع : اشتباه نشود ؛ اين قسمت فرمايش ايشان در حکم تذکر آيين نامه ای بود   )

 وي ادامه داد : در حال حاضر مهمترين شيوه مقابله با نظام ايران سرنگوني يا دموکراتيزه شدن نظام سياسي ايران است و در اين راه لازم است كه كشورهاي اروپايي همنوايي بيشتري نشان دهند و كليه روابط خود با تهران را قطع كنند و براي فشار بيشتر دانشجويان بورسيه دولت ايران را نيز اخراج كنند.

 

þ و سپس تحليل ديگراز نوع آمريکايی ! ( مقايسه سمت و سوی اين دو تحليل ، خود درس و عبرتي است ؛ برای اولی الالباب )

مؤسسه مطالعاتى بروكينگز آمريكا بنقل از دانيل بايمن (از متخصصان آمريكايي مسائل خاورميانه ) در تحليلى نوشت: تغيير نظام ، بمباران و ديگر فرم هاى فشار به شكست خواهد انجاميد و حتى ممكن است نتيجه عكس هم داشته باشد . 

در اين تحليل آمده :

·     بسيارى از مقام هاى ايران به برنامه هسته اى خود تعهد زيادى دارند و به نظر مى رسد كه اين برنامه از حمايت گسترده مردم برخوردار است .

·     البته واشنگتن بايد بداند اگر تهران به ظرفيت هسته اى هم دست پيدا كند، كارى نخواهد كرد. اما يك ايران هسته اى در منطقه و در صحنه بين المللى مدعى تر خواهد بود .

·     اين احتمال هم وجود ندارد كه ايران با رسيدن به اين ظرفيت حمله اى را عليه آمريكا، اسرائيل و يا يكى از همپيمانان عرب آمريكا به راه بيندازد .

·          ايران مى خواهد يك رهبر منطقه اى باشد و نفوذ آمريكا را كاهش دهد .

·     هبران ايران بر خلاف كره شمالى و ديگر رژيم هاى جنايتكار نمى خواهند زندگى ميليونها شهروند خود را از اين طريق به خطر بيندازند و همچنين نمى خواهند آن را در اختيار يك گروه تروريستى قرار دهند .

·          از سوى ديگر غرب درك كاملى از تمايلات ايران در مسائل هسته اى ندارد .

اين تحليل افزوده : ما مى توانيم و بايد با ايران گفت وگو كنيم .

 

þ     بوش قول داد که دوشيزه رايس در برابر متکی با ادب باشد !

رايس كه قرار است در كنفرانس روزهاي پنج‌شنبه و جمعه شرم‌الشيخ مصر درباره عراق شركت كند اعلام كرد ديدار با همتاي ايراني خود را رد نمي‌كند !

بلافاصله جرج بوش در يك كنفرانس خبري گفت : رايس « با ادب »  اما قاطع خواهد بود و به نماينده دولت ايران يادآور مي‌شود كه راه بهتري پيش روي مردم ايران قرار دارد . ( استحضار داريد كه منظور ايشان از راه بهتر چيست ؟  در ادامه می توانيد راه پيشنهادي حضرت آقا را مرور كنيد  )

رئيس جمهوري آمريكا گفت : « در واقع در صورتيكه گفت‌وگويي (بين رايس و متكي) وجود داشته باشد ، اينگونه است كه اگر ايرانيها مي‌خواهند گفت‌وگوي جدي با آمريكا و ديگران داشته باشند،‌ بايد از برنامه غني‌سازيشان به صورتي قابل تشخيص دست بكشند . ( و اگر ايران نخواهد گفتگوي جدي داشته باشد چي ؟ ! )

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٢:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٦


با نهايت شرمندگی ؛ درمانده ايم !!

 

"خاوير سولانا"، در كنفرانس امنيتي سالانه روابط آمريكا، اروپا گفت: بدون كمك تهران تلاش براي رسيدن به صلح با معنا و معقول در خاورميانه بسيار سخت است. به همين دليل آمريكا بايد با اين كشور وارد گفت‌وگوي مستقيم شود و تصريح كرد : فكر مي‌كنم در اين برهه زماني باز كردن كانال ارتباطي با ايران درباره همه مسايل از سوي آمريكا ارزش امتحان كردن را دارد .

سخنگوي كاخ سفيد (  گوردون جاندروئه ) و  مشاور وزارت خارجه آمريكا (دانيل فريد ) در واكنش به اين پيشنهاد سولانا با تكرار مواضع سابق كاخ سفيد مبني بر « مذاكره مشروط به تعليق » تنها به استقبال از تلاش‌هاي اتحاديه اروپا اكتفا كردند .

 

دانيل فريد ، در عين حال اذعان كرد كه تلاش‌هاي آمريكا براي توقف برنامه هسته‌اي ايران ( نگفته بمب اتم ها ! *با شكست مواجه شده است و ما در اين موضوع درمانده‌ايم .

 

اما دوستان خوب من ؛ مي دونيد كه بقول آقاي خرازي (رييس شوراي راهبردي روابط خارجي ايران ) بايد ميان تغيير لحن و تغيير سياست تفاوتی باشه ، چرا كه به دلايل مختلف ممكنه لحن آنها تغيير كند . خصوصا الان كه چون در آستانه برگزاري اجلاس شرم‌الشيخ هستيم لحن آنها تغيير كرده است.

اما صحبت های ديروز آبجی رايس هم ( خصوصا اونايی كه بنقل از عمو بوش گفته ! ) در خور تامله .. چون برخی دوستان از من عهد گرفتند كه به پر و پای دوشيزه رايس نپيچم  از ذكر آن خودداری می كنم

 

يعني واقعا فصل آن رسيده كه همه ( اعم از دوستان و مخالفان ) درماندگي تماميت خواهان روزگار را به راي العين ببينند ؟ انشاءالله

 

* توضيحاتش رفته تو كامنت دونی !

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٩:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸٦


اندر موضوع احتمال حمله نظامي عمو بوش به ايران ؛

 

اقدام عليه ايران چه شود ؟!

·     هشت تن از نامزد‌هاي حزب دموكرات آمريكا در ميزگردي به بررسي تعامل واشنگتن و تهران پرداخته و اكثراً بر رد هرگونه اقدام تندروانه عليه ايران تأكيد كردند .

انتقاد از رويكرد جنگ طلبانه در برخورد با ايران ،

اشتباه سنگين گزينه حمله نظامي به ايران

و ناكامي آمريكا در برخورد نظامي با عراق

مهمترين محور‌هاي اين ميزگرد بود .

·     پرويز مشرف رئيس جمهور پاكستان هم در گفت‌وگو با روزنامه اسپانيايي "ال‌پائيس" با اشاره به اين‌كه هرگونه حمله به ايران بر پاكستان نيز تأثير مي‌گذارد گفت :

در اين صورت به آتش تنش‌هاي فرقه‌اي در پاكستان دامن زده خواهد شد .

وي اضافه كرده : اكثر پاكستاني‌ها ضد آمريكايي هستند و اقدام حمله آمريكا اين احساس را در آنها تقويت خواهد كرد .

·         از سوي ديگر  "ساركوزي" نامزد رياست جمهوري فرانسه نيز در اين باره با مقايسه ايران 75 ميليوني با عراق اشغالي 25 ميليوني گفت :

نمي‌توانم تصور كنم كه آمريكا مرتكب چنين اشتباهي شود .

·     خبرگزاري فرانسه هم در تحليلي از حدس و گمان‌هاي برخي محافل سياسي و خبري درباره حمله احتمالي آمريكا به ايران ، نسبت به هرگونه اقدام نظامي عليه جمهوري اسلامي هشدار داد و اعلام كرد :

در صورت حمله به ايران ، عِرق ملي ايرانيان بيدار مي‌شود .

چرا كه آنها نسبت به تحركات و حملات بيگانگان كه در 50 سال اخير نمونه‌هاي زيادي از آن را ديده‌اند ، حساس‌تر خواهند شد .

·          فرانس‌پرس در بخش پاياني يكي از تحليل هاي خود به نقل از "رابرت‌گيتس" وزير دفاع آمريكا آورده‌است :

اين را بايد پذيرفت كه ايران به داشتن بمب‌ هسته‌اي محق باشد

چرا كه به گفته او ( كه در مجلس سنا اظهار داشته ) دور تا دور ايران را قدرت‌هاي اتمي محاصره كرده‌اند .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۸:٢٠ ‎ق.ظ روز ٩ اردیبهشت ۱۳۸٦


 

دين از سياست جدا نيست ؛

باور نمي كنيد ؟

از مادلين بپرسيد ..

     مادلين آلبرايت ( وزير امور خارجه اسبق ايالات متحده ) اخيرا با انتشار دو کتاب پر فروش تحت عنوان “ قدرتمندان و قادر مطلق “ و “ خانم وزير “ ضمن اعتراف به اين اصل ، ديدگاه انديشمندانه و غالبا تعجب برانگيزى را در خصوص نقش مذهب در شکل گيرى رويکرد آمريکا نسبت به جهان ارائه مى دهد .

او در اين کتاب به دنبال دادن پاسخى به اين سوالات است که :

·          آيا آمريکا ماموريت ويژه اى از سوى خدا براى برقرارى آزادى و دموکراسى در جهان دارد ؟

·          مسيحيان راست گرا چقدر بر سياست خارجى آمريکا نفوذ دارند ؟

·       و آمريکا چطور بايد با افراطيون مسلمان برخورد کند ؟

آلبرايت در کتاب “ قدرتمندان و قادر مطلق “ تاثير فراوان مذهب بر ديدگاه آمريکا نسبت به خودش ، تاثير سياست آمريکا بر ظهور راست مسيحى ، موفقيت ها و و ناکامى هاى دولت بوش در واکنش به واقعه 11 سپتامبر ، چالش هاى پيش آمده در اثر جنگ در عراق ، و اهميت درک اسلام را مورد بررسى قرار داده است .

آلبرايت مى گويد ، سياستگذاران آمريکا اگر مى خواهند تاثير گذار باشند بايد قدرت و جايگاه مذهب را در برانگيختن ديگران و در تاثير گذاشتن بر اينکه اقدامات آمريکا چطور تصور مى شود ، درک کنند . وى با زير پا گذاشتن عرف غربي، مى گويد دين و سياست نه تنها جدا ناپذير هستند ، بلکه مشارکت آنها زمانى که به‌طور مناسب مورد استفاده قرار گيرند ، مى تواند نيروهايى براى عدالت و صلح باشد . 

هلوع : حالا من چي بگم ؟!!

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۳:۱٥ ‎ب.ظ روز ۸ اردیبهشت ۱۳۸٦