هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

 

مي گن « واقعيت را بايد همانگونه که هست پذيرفت ؛ نه آنگونه كه بايد باشد ! »

اونايي كه از پذيرش واقعيت هاي خارجي _ با هر شكل و شمايلي كه باشد _ واهمه دارند و مايلند فقط حقايق ذهني خودشان به منصه ظهور بنشيند _ جداي از اينكه خودخواه ، و در ديد كلان « تماميت خواه » اند _ از درك و پذيرش حقيقت هاي ديگران هم عاجزند !

چرا ؟

براي اينكه حقيقت ها ( آن چيزهايي كه « بايد » باشد ؛ نه آن چيزهايي كه « هست » )  به نسبت انسان هاي متعدد ، متكثرند و بعضا متناقض و حتي متباين  و اي بسا متنافر !

و در جهان انساني ، كدام حقيقت لايق بكرسي نشستن و امر و نهي كردن و تحكم بر ديگر حقيقت هاست ؟

 

زياد حاشيه پردازي نكنم !

اين يكي از واقعيت هاي تلخ زورمداران عالم است كه مظلومين و ستم كشيدگان قرن توانسته اند در مقابل مطلق طلبي جابرانه آنان بايستند و زبان به اعتراض بگشايند ..

ديگر گذشت آن دوره و زمانه اي كه با شانتاژ هاي سياسي و تبليغاتي حركت هاي اصلاحي را بايكوت مي كردند و وارانه جلوه مي دادند !

براي مثال انتصاب الاغ سواري بجاي استفاده از ماشين و هواپيما به امام خميني .. و يا انتشار شايعه ختنه نبودن سيد جمال الدين اسدآبادي توسط فلان منور الفكر آب و رنگ ديده فرنگ در هنگام اخراج همراه با ضرب و جرح وي از بست نشيني در حرم شاه عبدالعظيم حسني و ..

 

امروزه حزب الله لبنان حتي توانسته به مخاطبين اسرائيلي دست يابد !

اين را اين آدم هلوع نمي گويد ؛

خبرگزاري رويترز  در يكي از خبرهاي روز بيستم اكتبر  خود از راه اندازي « سايت عبري زبان » توسط خزب الله خبر داد .

به گزارش رويتر ، اين وب سايت كه علاوه بر زبان عبري ، نسخه هاي عربي ، فارسي ، انگليسي و فرانسوي زبان هم دارد نخستين بار در سپتامبر 2006 در اينترنت فعال شد .

بسياري از اسرائيلي ها در پي جنگ سي و چهار روزه نيروهاي اسرائيلي با نظاميان حزب الله به اين سايت با ديده ترديد مي نگريستند ؛ اما غير اسرائيلي ها معتقدند كه با این سايت بايد مانند ساير سرويس هاي خارجي رفتار كرد !

هلن لانگ از رويترز در اين باره گفتگوهايي با كارشناسان انجام داده كه در خور توجه است :

1.    آدام هوفش ( به زبان عبري ) مي گويد : به نظرم مهم است است كه بدانيم در اين منطقه چه اتفاقاتي در حال روي دادن است و اين كه صداي ديگران را بتوانيم بشنويم . بايد آزادي بيان و آزادي مطبوعات وجود داشته باشد .

 

2.    ياگال ياهاف ، كارشناس اسرائيلي به زبان عبري مي گويد : من ديدگاه هاي شخصي خودم را دارم و بنابر اين آنها نمي توانند با اين اخبار مرا تحت تاثير قرار دهند . بهرحال بنده نه از اين اتفاق حمايت مي كنم و نه با آن مخالفت مي ورزم .

 

بايد ديد كه دولت هاي تماميت خواه غرب كه اينترنت را _ هم ! _ به عنوان ابزاري براي توسعه دمكراسي ، پيشكش جهان سوم كرده اند !! چه بهايي را براي اين مخاطب يابي خواهد پرداخت ؟!

البته ناگفته نمايد كه اين سايت چند بار توسط صهيونيست ها هك و آدرس آن مسدود شد ! اما آيا اين راه اصولي مبارزه و مقابله با مقاومت و اعتراض است ؟

مسلما نه ؛

همچنان كه تنها راه پيش پاي جمهوري اسلامي هم فيلتر و بستن سايت هاي مخالف نبوده و نيست .

مخاطب بايد عاقل باشد .

مگر نه ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز ۳٠ مهر ۱۳۸٥


 

راديو آمريكا در گزارشي از اقدامات آمريكا عليه كشورمان اعلام كرد :

واشنگتن در برخي مناطق جهان از جمله "دبي" دفاتر ويژه‌اي را براي جاسوسي عليه ايران ايجاد كرده است .

علي رضا نوري زاده هم ( كه معرف حضور هستند ! ) در مصاحبه با اين راديو ، هدف آمريكا از ايجاد اين دفاتر را آگاهي و شناسايي بيشتر از ايران و رفع نواقص راههاي كسب اطلاعات درباره کشورمون اعلام كردند . 

 

 

دوشيزه رايس : خب حالا كه حريف ايران نمي‌شيم ، از آخرين تهديد استفاده مي‌كنيم : دست‌ها رو به دعا برمي‌آوريم و نفرين مي‌كنيم !

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ٢٧ مهر ۱۳۸٥


 

    *  ناز کردن ـ واسه اپ کردن ـ ديگه بسه !

بقول دوست خوبمان رومينا ، یه اپسیلون وقت گير آوردم تا حضور پيدا كنم

                                                                اونم با يه خبر خوب ؛

در آستانه بازگشايي دانشگاه هاي تركيه ، روزنامه ترك زبان «صباح» با درج تصاويري از صف طولاني دختران محجبه تركيه اي در برابر سفارت ايران در آنكارا، محافل سياسي ، دانشگاهي و رسانه اي اين كشور را درگير چالشي شكننده و نفس گير كرد .

ماجرا از آنجا آغاز شد كه در سال گذشته تعداد قابل توجهي از دختران مسلمان تركيه به دليل رعايت حجاب اسلامي از دانشگاه ها و مراكز آموزشي اين كشور اخراج شدند. با اخراج اين دختران محجبه، مسئولان وزارت علوم و تحقيقات كشورمان اعلام كردند جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد با اعطاي بورس تحصيلي، ميزبان اين بانوان پايبند به شعائر اسلامي باشد.

همزمان با اعلام اين آمادگي، دانشجوياني از تركيه و فرانسه عازم ايران شدند تا در دانشگاه تهران و الزهرا مشغول به تحصيل شوند .  از آنجا كه تعداد دانشجويان دعوت شده از رقم قابل توجهي برخوردار نبود بنابراين با واكنش هاي محدودي از سوي محافل سياسي و رسانه اي غرب روبه رو شديم . اما امسال اخبار رسيده از تركيه، فرانسه، هلند و بلژيك قصه ديگري را حكايت مي كند . صف هاي طويلي كه اين روزها در برابر سفارت ايران در تركيه به نمايش درآمده ، مسئولان اين كشور را سخت آزرده خاطر ساخته به گونه اي كه بازتاب هاي اين رخداد به درون دولت ، پارلمان و محاكم قضايي اين كشور هم كشيده شده است .

اسلامگرايان تركيه با حمله به سياست هاي ضدديني نظام لائيك تركيه ، اعلام كرده اند تا زماني كه قوانين سختگيرانه و غيرانساني بر جاي مانده از ميراث آتاترك بر قوانين اين كشور حاكم باشد ، ديگر چاره اي براي دختران عفيفه و پايبند به موازين اسلامي باقي نخواهد ماند كه براي حفظ ارزش هاي ديني و اخلاقي خود به ايران مهاجرت نمايند . همچنين معاون دبير كل حزب حاكم عدالت و توسعه هم با حضور در جمع نمايندگان مجلس اين كشور تاكيد كرده كه مهاجرت دختران تركيه اي به كشور ديگر براي حفظ ارزش هاي ديني و اخلاقي شان، مايه شرمندگي و تاسف دولت تركيه شده است.  چرا ما بايد ابتدايي ترين حقوق انساني دخترانمان را ناديده بگيريم تا آنها مجبور به سفر به كشوري ديگر شوند ؟

ابتكار جمهوري اسلامي ايران تاثيرات مثبت و فراگيري بر جامعه ديندار اين كشور گذاشته به گونه اي كه در سال هاي پيشين ، اگر متدينان و متمولان اين كشور ، دختران خود را براي ادامه تحصيل به كشورهايي همچون آمريكا و انگليس كه محدوديتي براي حجاب آنها وجود ندارد ، مي فرستادند . اما اينك از جمهوري اسلامي ايران به عنوان گزينه جانشين نام مي برند .

گويا پس از تركيه، بيشترين درخواست ها از سوي دختران مسلمان فرانسوي به سفارت كشورمان در پاريس ارسال شده است .

 در آينده اي نه چندان دور، دنياي غرب با موج جديدي از مهاجرت مسلمانان به سوي ايران اسلامي مواجه خواهد بود ، موجي كه به دليل تضييقات و سخت گيري هاي غيرانساني دولت هاي لائيك اين بلوك عليه مسلمانان، روز به روز گسترده تر و در عين حال فضاحت بارتر و رسواتر براي مناديان حقوق بشر خواهد بود .

از اين آدم هلوع نشنيده بگيريد ؛ ولي با اين اوصاف بايد ديد كه غرب چه بهايي را براي اين مهاجرت ها خواهد پرداخت ؟!

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

يه خبر گذرا و گوتاه :

رئيس جمهور ايران در تازه‌ترين مطلب وبلاگ شخصي خود كه بعدازظهر روز جمعه گذشته ( 21/7/85 ) منتشر كرد ، اعلام كرد : پيام يكي از خوانندگان جوان اين وبلاگ منشأ تغيير موثري در روند اجرايي سفرهاي استاني بعدي دولت خواهد شد .

وبلاگ نويساي عزيز ! قدر خودتون را بدونيد . فكر مي كرديد نظرها و پيام هاتون اينقدر بُرش داشته باشه كه بتونه روند سفرهاي يك رئيس جمهور را هم متحول كنه .. ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ روز ٢٤ مهر ۱۳۸٥


 

از امروز سر پرده اين صفحه ، به اين عبارت تغيير كرد :

هلوع ، تا اطلاع ثانوي ، ديگر نمي تواند هر شب ، بروز شود !!؟

اگر كه شما هم مثل محسن داداشی و حامد كشكول و احسان و زيتا و هرمز مميزی و امير و بانوی محترمه اشون و .. .. جويا هستيد تا دليلش را بدونيد ، عارضم كه اين آدم هلوع درگير يك پروژه ای ـ از پروژه های زندگی ! ـ شده كه ممكنه حداقل يك فصل از فصول زندگی درگير آن باشه  ..  اما بايد اعتراف كنم كه اين امر به آن معنا نيست كه اينجا را سه طلاقه كنيم  .. .. مطمئن باشيد من نمی تونم به اين راحتی ها دل از اينجا و دوستان خوبم بكنم

٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪

وای خدای من ؛ خانه سالمندان ويژه زوج هاي پير  

شنيدن اين خبر تو اين ايام ماه مبارك ، يه لطافت خاصی برای من داشت . مركزی در روستاي خاوه اردهال كاشان كه ظرفيت نگهداري 50 نفر سالمند را دارد و در حال حاضر 40 سالمند زن نيز در اين مركز نگهداري مي شود .. تازه ؛ هيچ كدام از اين سالمندان بومي اين روستا نيستند و از شهرهاي بزرگی چون قم ، تهران ، اصفهان ، شيراز ، اراك و ... به اين جا آورده شده اند .

گويا 80 درصد از هزينه نگهداری ، پذيرايي و هزينه هاي جانبي اين مركز از مشاركت هاي مردمي و 20درصد توسط كمك هاي اداره بهزيستي تأمين مي شود و ..  

جالب اينجاست كه اين مكان اولين خانه سالمنداني است كه اختصاص به زوج هاي پير دارد و حتی در خانه سالمندان كهريزك تهران هم مكاني مخصوص براي زوج هاي پير وجود ندارد .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱٢ مهر ۱۳۸٥


 

با تموم شدن شهريور ، من هم کم کم دارم ميام . نگران نباشيد

اما نمی تونم قول بدم که مثل سابق هر شب بروز باشم !!? .. حالا چرا .. بماند

از فردا ماه مبارک رمضان در کشورمون آغاز می شه .. ..  بر شيفتگانش دو صد چندان تبريک

سعی من اينه که تو اين ماه حداقل صله ارحام را کامل کنم . پس منتظر اومدن من به صفحه دلتون باشيد

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ٢ مهر ۱۳۸٥