هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

 

 

ليد خبر : اگر روزنامه اي _ وطني _ را ديديم كه با نمونه تيتر بالا به جاي تشويق سرمايه گذاري داخلي ، خروج سرمايه ها شهروندان خود را تبليغ مي كند آيا نبايد به ملّي بودن آن شك كنيم ؟  

 

عليرغم اعتراضاتي كه ( با منشاء های داخلي يا بيروني ! ) هر از چندگاهي به بعضي رفتارهاي اجتماعي و سياسي كشورمون ( ترجيحا از نوع حكومتي اش ! ) می شود ، برخي پديده هاي خلق الساعه _ در درون مملكتمون _ من را مجاب مي كنه كه جامعه ما حتی با آن مدينه آرماني طالب اُف هاي زمانه امان  فاصله زيادي دارد .. مگر طبق راي همچون اويي ( طالب اُف ) تنها به فرنگي شدن از فَرق سر تا نوك پا بسنده كنيم ! و دل خوش بداريم كه ره صد ساله اي را كه غرب در يك بستر زماني دويست سيصد ساله پيموده ، يك شبه طي كرده ايم !  

براي مثال در دهان مون انداختند كه در جامعه فوق مدرني چون ايالات متحده امريكا ، مطبوعات از آزادي كاملي برخوردارند و در شكل دهي افكار عمومي جامعه اشان نقش كليدي دارند ..

يا كارگردانان و فيلم سازانشان آزادانه به ضعف هاي سيستم هاي اقتصادي ، امنيتي و اجرايي كشورشان مي تازند و كسي متعرض تهيه كنندگان اين مجموعه ها نمي شوند ..

و .. ..

اما شايد بعمد ! سعي نكرده اند تا توجه امان دهند كه نشريات ، مطبوعات يا مستند سازان سينمايي و .. در اين كشورها ، نه تنها در راستاي اضمحلال استقلال و تماميت ارضي خود گام برنمي دارند ! بلكه هرگز راضي نمي شوند توجه اشان را اقتدار و اتوريته كشورشان دور كنند و منافع ديگران را بر منافع خود ترجيح دهند !

الغرض ؛ اگر روزنامه اي _ وطني _ را ديديم كه به جاي تشويق سرمايه گذاري داخلي ، خروج سرمايه ها شهروندان خود را تبليغ مي كند آيا نبايد به ملّي بودن آن شك كنيم ؟  

آنوقت فرق بين يك روزنامه نگار كشور « پيرامون » با يك ژورناليست جامعه « محور » عيان نمي شود ؟

مطلب آن روزنامه ملی را « اينجا » ببينيد .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

خبر تنها شدن بوش ! در صحنه داخلي _ هم _ اين روزها نقل محافل خبري و بين المللي است ..

بعد از جدا شدن برخي از محافظه كاران و دست اندركاران اجرايي كشور ، نوبت به متاركه نظريه پردازان سياسي نومحافظه كاران ( يكي از چهار نحله سياسي موجود جامعه امريكا و سكانداران كنوني و اصلي صحنه سياست اين كشور ـ بعبارتی رهبران فکری بوش  ) رسيده است !

« فرانسیس فوکویاما » که از نظریه‌پردازان نومحافظه‌کاران كنوني امريكاست ، در کتاب جديد خود می‌کوشد یکبار دیگر سیاست خارجی ایالات متحده‌ی آمریکا را تعریف کند !!‌  ..

« آمریکا بر سر دوراهی ـ دمکراسی ، قدرت و میراث نومحافظه‌کاری » نام کتابی است از فوكوياما كه در پی انتشارش در سال ۲۰۰۶ در ایالات متحده‌ی‌ آمریکا ، به دیگر زبان‌ها نیز انتشار یافت. فوکویاما در این کتاب از بنیادهای فکری و اسلوب‌های عملی نومحافظه‌کاران آمریکایی می‌گوید و نیز از خطاهایی که مرتکب گشته‌اند و ..     

ادامه .. ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ٢٩ خرداد ۱۳۸٥


 

تزريق دموکراسی به شيوه آمريکايی !

    ـ مرکز تحقيقاتي صلح بين المللي استکهلم هفته پيش در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود که بودجه نظامي جهان در سال 2005 به بالاترين سطح خود در تاريخ جهان رسيده است و آمريکا تقريبا نيمي از بودجه نظامي جهان را به خود اختصاص داده است .

در اين گزارش آمده بود که بودجه نظامي جهان به 1.118 تريليون دلار (885 ميليارديورو)  درسال 2005 رسيده است که اگر بين جمعيت جهان تقسيم شود به هر نفر 173 دلار مي رسد . اين ميزان نسبت به سال 2004 بيش از  3.4 درصد افزايش را نشان مي دهد .

آن مرکز در گزارش خود خاطر نشان کرد : 48 درصد از کل بودجه نظامي جهان به آمريکا اختصاص دارد و  پس از آمريکا ، کشورهاي انگليس ، فرانسه ، ژاپن و چين هرکدام پنج درصد تا چهاردرصد بودجه نظامي حهان را به خود اختصاص داده اند .

پي نوشت :

* بالاخره اهداء دموكراسي هزينه دارد .. چشم برادراي يانكي امون كور ! دندشان هم نرم ! بايد جوركش روزگار ما فقير فقرا باشند ديگه !! ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ روز ٢۸ خرداد ۱۳۸٥


پرتقال را پوست می کنيم !!

اگر امام خمينی اين جمله را نمی گفت که : 

من ورزشکار نيستم ؛ اما ورزشکاران را دوست دارم

لااقل من بعنوان يک آدم هلوع می توانستم اين حرف را بزنم   ..

داستان از اين قرار است که امشب بازی دوم ايران در جام جهانی است و بناست حَسَب شعارهای تبليغاتی امان پرتقال را پوست بکنيم  .. اما بدونيد تا امثال اين آش ، تو کاسه ورزش کشور است و تا ريشه باند های مافيايی  (بازيکن سالاری که سهل است ) در ورزش شناسايی و ريشه کن نشود ، انتظار کسب طلای کثيف هم انتظاری دور از انتظار است   ...

اميدوارم بعد از بازی امروز ـ ساعت ۳۰/۱۶ ـ کمر درد علی دايی ( و حتی ميرزا پور  ) خوب شود و وقتی به ميهن برگشتند آنان را در ترکيب ( ثابت و غير ثابت ) تيم ملی امون ببينيم ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ٢٧ خرداد ۱۳۸٥


 

 

 

اوج عشق و علاقه آمریکاییان

 

 

به یک رییس جمهور یاوه سرا !

 

 

 

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ روز ٢٦ خرداد ۱۳۸٥


غرور ايرانی ؛

 متن زير كامنت يكی از دوستان خوب اين آدم هلوعه .. كه نشانگر غرور مقدس يه ايرانی جوان و دانشجوست .. دست مريزاد به اين ايرانی .. دست مريزاد به اين جوان ..

.. من هم همين حس غرور رو كه شما گفتي، زماني بهم دست داد كه بعد از رجز خواني هاي بي ادبانه و مغرورانه ي امريكايي ها، آقاي خامنه اي گفتند: " امريكا غلط ميكنه .... " و همين باعث شد كه امريكا از مواضعش خيلي كوتاه بياد . اون روز هم من بخودم باليدم كه مثل خيلي از كشورهاي ديگه نه تنها تسليم فشارهاي بدون دليل غرب نميشيم بلكه قدرت تعيين تكليف هم داريم .

جالب اينجاست كه امريكا فكر ميكرد كه ما تشنه ي مذاكره با اين كشوريم و از يك موضع مغرورانه و بعد از اصرار همه ي دنيا و دبيركل سازمان ملل (همون وزارت خارجه ي امريكارو عرض ميكنم !!  ) اعلام كرد كه " بنا به اصرار همه ، بعد از تعليق غني سازی ، حاضر به شركت در مذاكرات با ايران هستيم .... " و فكر كرد كه با اين پيشنهاد ، ايران همه چيزو فداي مذاكره با يانكي جماعت ميكنه . اما ايران هم نشون داد كه اون كسي كه تشنه ي مذاكره هست ، ما نيستيم بلكه خود يانكيشون هستن ؛ چرا كه آقاي استفان هادلي امروز اعلام كرده : " نميدونم چرا ايران علاقه اي به مذاكره (در مورد عراق) با ما نداره....  " اين هم از اون نكاتيه كه دنيارو بهت زده .. كه ايران با اتكا به چه نيرويي اينقدر مقتدرانه داره با امريكا رفتار ميكنه و واقعآ سياست " منزوي كردن ايران " رو به سمت خودشون نشونه رفته ....

همين كاراست كه مسلموناي سراسر دنيا رو به سمت ايران گرايش داده تا جايي كه غرب از عكس العمل مسلمانان در سراسر دنيا ، در صورت اقدام بر عليه ايران ، ميترسه.....

راستي ميدونيد كه چند روز پيش، نخست وزير اسرائيل (اولمرت) اعلام كرد: " سربازان اسرائيلي با اخلاق ترين سربازان دنيا هستند " !!! حالا من لينك يه فيلم كوتاه ميدم كه دانلود كردنش بيشتر از 10 دقيقه طول نميكشه، و اين فيلم كه ماجراي قتل عام خانواده اي به دست اين سربازان با اخلاق هست ! شاهدي بر مدعاي اين مرد (!) باشد.... چرا كه از ابتدا و از روي كشتي نشون ميده كه ابتدا سربازان اسرائيلي با دوربين كاملا خانواده ي بي سرپناه رو ديدند و بعد شليك كردند....اينم از اون اخلاقيات هست هان.....!!!!!

براي ديدن فيلم كوتاه « اينجا »  را كليك كنيد 

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ روز ٢٥ خرداد ۱۳۸٥


حق حاکميت از نوع آمريکايی ؛

 

در خبرها آمده بود بوش قرار است از محل اقامت خود در کمپ ديويد با جواد مالکی ، نخست وزير عراق در بغداد گفتگو کند . قرار بود اين گفنگو از طريق ارتباط تصويری دو طرف ( ويدئو کنفرانس ) انجام بگيرد .. اما بناگاه ..  ..

بناگاه آسوشيتدپرس خبری را ارسال کرد که از حضور ناگهانی بوش در بغداد حکايت داشت ..

ماجرا از اين قرار بود که جواد مالکی را به سفارت آمريکا در بغداد بردند  تا از طريق ارتباط تصويری با جرج بوش در کمپ ديويد گفتگو کند . اما نخست وزير عراق بمحض ورود در سفارت آمريکا ـ در عراق ـ از حضور بوش در بغداد شگفت زده شد

جدای از ابعاد گوناگون اين ماجرا !!  اين سئوال اساسی مطرح است :

جايگاه دولت ، بعنوان مظهر حاکميت ملی کجاست ؟

جناب بوش به مالکی گفت :

  آمده ام به شما بگویم وقتی آمریکا قول می دهد ، بر سر قولش می ایستد

البته مالکی هم که تا پنج دقيقه قبل از سفر بوش نمی دانست وی به عراق سفر کرده است !! با تعجب خطاب به بوش گفت :

  از ديدن شما خوشحالم    !!

بيچاره ؛ .. .. .. چه چيز ديگری می توانست بگويد ؟!!

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

بخودم می بالم که حاکميت ايران من از نوع ديگری است   .. و اگر سختی های ديگری در مقاومت و ايستادگی دارد ، از رنج ذلت پذيری ! معاف است

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٥:٤٦ ‎ب.ظ روز ٢٤ خرداد ۱۳۸٥


 

بالغ بر شصت ساعت است که خبر مرگ ابومصعب زرقاوی روی آنتن تلکس های خبری است ..

مرگ اين تروريست دست پرورده امريکا بناگاه مرا ياد جمله تکان دهنده صدام در جلسه محاکمه اش ! انداخت   ..

صدام در در يکی از جلسات اخير محاکمه اش خطاب به سران عرب منطقه گفته بود :

سرنوشت من نيز در انتظار تك تك شماست !!

بيجا نيست که سران عرب عليرغم پافشاری خانم رايس و دار و دسته اش ( مبنی بر خطر ايران هسته ای ! ) در قبال برنامه های اتمی ايران و حتی مانور خيره کننده اخير جمهوری اسلامی ( مانور دريايی پيامبر اعظم ) نه تنها موضع نزديکی به امريکا را اتخاذ نکردند ، بلكه هر يك بنوعی بطور جداگانه تصريح كردند كه ج.ا.ا را خطری برای خود و منطقه قلمداد نمی كنند .. و با زبان بی زبانی آمريكا را و خاورميانه بزرگ او را و اهداف شيطانی او را برای جهان و منطقه خطرناك دانستند .. امروزه قيمت خوش خدمتي به اين اَ بْر قدرت ( نه اَ بََرقدرت ) بر شيوخ راحت طلب عرب هم روشن شده است ..  

 

 

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

 

و اما در ادامه مطالب قبل :

بايد عرض كنم كه همه می دونيم كه جمهوري اسلامي ايران و ايالات متحده امريكا در مسائل مهمي ـ در سطح جهاني و منطقه اي ـ با هم اختلافات عميق و ريشه اي دارند ، مانند:

  • تلاش آمريكا براي استقرار سيطره خود تحت عنوان « رهبري جهانی » نه عملي است و نه معقول و جمهوري اسلامي آن را تهديد جدي براي صلح در دنيا مي داند و هرگز پذيراي آن نمي باشد.
  • سياست حضور نظامي گسترده در افغانستان و عراق ، سرنوشتي بهتر از لشكركشي شوروي سابق ندارد و آثار آن براي منطقه بسيار زيانبار است. درحالي كه سياست جمهوري اسلامي ايران كمك به مردم اين دو كشور مسلمان در استقرار حكومت هاي ملي و مورد قبول مردم و براساس معيارهاي مورد قبول دموكراسي و احترام به علاقه مردم به ديانت اسلامي است.
  • آينده خليج فارس در همه جهات از امنيت گرفته تا استفاده از ذخاير انرژي فسيلي و محيط زيست دريايی ، بايد با همكاري منطقه اي و نه با حضور نظامي خارجي تأمين گردد .
  • تجربه توليد فرزندان ناخلف و خطرناك دست نشانده همانند حزب بعث عراق و طالبان كه محصول سياست هاي غلط آمريكا و انگليس بوده اند _ تجربه اي عبرت آموز است و نبايد در منطقه تكرار شود .
  • سياست جانبداري « كور » از رژيم صهيونيستي بيش از نيم قرن است كه محصولي جز جنايت و خونريزي و پاكسازي قومي توسط اين رژيم نداشته است و زمان آن رسيده است كه به فكر تأسيس حكومتي در سرزمين فلسطين باشيم كه در آن مسلمان، مسيحي و يهودي در كنار هم و با حقوق مساوي به زندگي شرافتمندانه مشغول باشند و اين « نگين فرهنگی » دنيا جايگاه ويژه خود را دوباره بدست آورد .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱:٥٤ ‎ق.ظ روز ٢۱ خرداد ۱۳۸٥


محورهای کار با ايران پيروز ؛

 

در ادامه پست قبلي بايد اضافه كنم كه پروژه « كار با ايران پيروز » داراي حدود و محورهاي متعددي است كه از ميان انها مي توان به موارد ذيل اشاره كرد : 

  • اولاً : دولت آمريكا بايد از مخالفت عملي با حقوق مصرح ايران در زمينه استفاده صلح آميز از تكنولوژي هسته اي كه در قوانين و تعهدات بين المللي _ همانند NPT _ آمده است ، دست بردارد و بدينسان تناقضي را كه در ادعا و رفتار از خود نشان داده است برطرف نمايد .
  • ثانيا : جمهوري اسلامي ايران ، ضمن حفظ شفافيت موجود و همكاري قانوني با آژانس بين المللي انرژي هسته اي ، لايحه الحاق به پروتكل را به مجلس شوراي اسلامي تقديم كند .
  • ثالثا : آمريكا و دول غربي در توسعه صنعت انرژي هسته اي ايران سرمايه گذاري و مشاركت نمايند .
  • رابعا : آمريكا تلاش نمايد از سياست تقابل منطقه اي با جمهوري اسلامي به سوي همكاري سازنده براي برقراري صلح و ثبات حركت نمايد .

شما دوست عزيز ، چه موردي را مي تواني اضافه كني تا به دولتمردان آمريكا گوشزد كنم ؟  يادتون باشه اينجا ، اصل بر اين است كه آقايان در كاخ سفيد ، با توجه به شرايط بغرنج بين المللي و داخلي اشون ، متنبه شده اند و آماده پذيرش شرايط و واقعيات بيرونی اشان هستند .. 

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ روز ٢٠ خرداد ۱۳۸٥


 

ايران پيروز ؛

 

      در جريان جنگ تحميلی ، پس از فتح اعجاب انگيز فاو به دست رزمندگان دلير ايران ، دولت ريگان تصميم گرفت كه با « ايران پيروز » كار كند .

آن موقع اين سياست از طريق برخي رهبران اروپايي به اطلاع مسئولان ايران رسيد و پس از توافقات كلی ، ريگان در اقدامي متهورانه مشاور خاص خود ـ مك فارلين ـ را به ايران فرستاد . اما اين برنامه با خرابكاري صهيونيست ها ناكام ماند و تا حد استيضاح ريگان پيش رفت.

مطابق گزارش كميته سنا ، تحت نظارت سناتور « تاور » ، دو نفر از عناصر موساد در هيأت مك فارلين بدون اطلاع مقامات كاخ سفيد حضور داشتند و پس از اطمينان از اين كه سياست كار با ايران پيروز ، در حال شكل گيري و تحقق است دست به كار شده و از طريق روزنامه نيويورك تايمز در آمريكا و الشراع در لبنان قضيه را خبري كرده و با مسأله « كنترا » آلوده نمودند و شد آنچه كه شد !

 

     الان هم شرايط امروز ايران از جهات زيادي به وضعيت پس از فتح فاو شباهت دارد :

مناقشه هسته اي كه صرفاً از طرف آمريكا و دول غربي براي كوچك نگه داشتن شأن و قدرت ايران به راه افتاده است ، با اتخاذ تصميمات درست دولت کنونی ، ايران به نقطه اي رسيده است كه همه ( حتی بدخواهان ! ) مي توانند به روشني پيروزي ايران اسلامي را مشاهده نمايند . لذا بنظر می رسد دول غربي و به ويژه آمريكا بايد بار ديگر سياست كار با  ايران پيروز را جايگزين مواضع مندرس قبلي بنمايند تا شايد بتوانند به صلح و امنيت منطقه اي و جهاني و حتی منافع حياتي خود و ديگران خدمت كنند ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۸ خرداد ۱۳۸٥


به بهانه امروز !

 

از مدتها قبل در نظر داشتم برای يه چنين روزی ( سالگرد رحلت امام خمينی ) خاطره ای را از خودم بياورم .. اما شنيدن عبارات زير ـ در امروز ـ من را بی نياز از هر قصه پردازی کرد !

و اين گوشه ای از عبارات موصوف است :

آنچه براى بناى آينده‏ى ما لازم است :

اولا ً، تقويت ايمان دينى است، كه ستون اصلى كار است ...

و بعد ، عدالت ، كه بزرگترين نياز انسان‏هاست...

و سوم ، بايد علم را - كه مايه‏ى اقتدار ملى است - همه جدى بگيرند و دنبال كنند ...

و سپس- علاوه‏ى بر اينها - آنچه كه زمينه و بستر به كار گرفتن ايمان و عدالت و علم است، اتحاد ملى و آرامش در سطح كشور است.

 

و امروز دشمنان اين ملت ،

بزرگترين جايزه را به كسى مى‏دهند كه بتواند

ايمان به خدا ،

ايمان به مردم ،

ايمان به راه

و ايمان به موفقيت را

در دل‏هاى مردم تضعيف كند .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱٥ خرداد ۱۳۸٥


 

اول توضيحيه ! پرشين بلاگ را در مورد خبر پست قبلی ام ببينيد ! به اين مضمون که : حدود یک هفته است که تعدادی از کاربران ، بعد از وارد کردن آدرس PersianBlog.com با صفحه خالی مواجه میشوند و همین مشکل آنها را در به روز رسانی وبلاگشان دچار مشکل کرده است .... ادامه

اما دومين مطلب ! در مورد اعتذارنامه خبر گزاری البرز در خصوص اشاعه ! آن عکس جعلی « صيغه لذتی است که .. » می باشد که در دو پست گذشته از آن ياد کردم .

خبرگزاری البرز را در رديف مروجان جاهل بگذاريد

خب ؛ اين پست را بحساب پست های هلوع نگذاريد !

من شايد بتونم از يه هفته ديگه دوباره پر رنگ بشم

فعلا دوري منو تحمل كنيد .. تا بعد

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ٦ خرداد ۱۳۸٥


 

بالاخره ! پس از ده روز ! امشب تونستم با راهنمايي هاي يه وبلاگ نويس قهار ! پيام هاي دوستانم را اينجا ببينم !

عجيب نيست ؟

نه كامنت دوني باز مي شد و نه مديريت يادداشت ها !

آخر سر فهميديم كه اينترنت اكسپلورر مشكل داره ! نه پرشين بلاگ !!

حالا با فايرفاكس نفس مي كشم ! و اين لعنتي هم محدويت هاي خودش را داره ! .. از جمله از دادن لينك محروم محرومم !

با اين حال از حامد بخاطر ايجاد ! اين پل ارتباطي ممنون ..

من كه دعا بجانش مي كنم .. شما هم براي شادي اين پسر خوب يه كف مرتب بزنيد .. البته تو جشن چهار سالگي بابا پرشين بلاگ ! كه قراره تو بيست و سه خرداد تو تهران ( گفتن كه جايش را نگم ! ) تشكيل بشه !!

ببخشيد . لينك سايت « جشن تولد بابا پرشين بلاگ » اينه :

http://www.23khordad.persianblog.ir
بناست من هم دعوت بشم !

البته اگه لوگوي اون را تو وبلاگم بذارم !

هر چند معلوم نيست بتونم اين كار را بكنم !

از نظر فيزيكي مي گم ! نه از اون نظر !

خب ؛ تا ديداري بعد .. و صحبتي ديگر .. بدرود .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٢:٠٤ ‎ق.ظ روز ۳ خرداد ۱۳۸٥