هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

بهره ای از قرآن

((   انما مثل الحیوه الدنیا کماء انزلناه من السماء ))

همانا ؛ دنیا بمانند آبی است که از آسمان نازل می شود

 

قرآن « زندگانی دنیا » را شبیه « باران » دانسته ! شاید از این بابت که کار « دنیا » مانند « باران » جز به تدبیر و حلیت الهی تحقق پیدا نمی کند ! شما کدام کار دنیا را می توانید بیابید که به صرف تدبیر و حیلت بشری راست و مهیا شده باشد ؟ ( مگر به تقدیر و قسمت الهی )

هرچند باران به تقدیر است اما استسقاء و خواستن باران به دعا و نماز در شریعت رواست ... همچنانکه طلب روزی و رزق ( علیرغم اینکه به تقدیر و قسمت است ) هم رواست و کوشش در راه آن و از خدا خواستن آن سزوار بندگان .

پیامبر (ص) فرمودند : هر گاه از خدا چیزی خواستید بقدر کفایت طلب کنید ؛ چه این دنیا همچون آب است و خداوند آنرا به آب مثل زده ..

  • آب هر گاه به اندازه باشد سبب صلاح و سعادت خلق است و چون از حد و اندازه خارج شود باعث فساد و خرابی است . مال دنيا هم همینطور ! هر گاه بقدر کفایت و نیاز باشد نعمت است و اگر از آن حد بگذرد سبب طغیان و کفران نعمت می شود .
  • آب تا وقتی روان است ، پاک و پاکیزه است و اگر راکد شود تغییر کرده و می گندد . مال دنيا هم به همین منوال است . اگر جریان یابد و انفاق شود و در راه صحیح مصرف گردد ، صاحبش محمود و پسندیده است اما اگر همین مال امساک شود و روی هم انبار گردد صابش مذموم و ناپسندیده است .
  • آب اگر پاک باشد و زلال شایسته آشامیدن و پاکیزه کردن است اما اگر ناپاک باشد شایسته این مقام نیست ! همین گونه است مال دنيا ؛ اگر از راه حلال بدست آید شایسته بهره مند شدن است و اگر نه، نارواست. 

************************************

این مطالب رو _ که کمی هم تلخیص کردم _ تو وبلاگ « صدای سخن عشق » دیدم . صاحب اون این مطالب را با کمی تلخیص ! از  کتاب کشف الاسرار و عده الابرار نوشته بود . چون دیدم مطلب زیباییه گفتم شما  هم اونو بخونید و هم اينکه تو این ماه زیبا با این وبلاگ زیبا و معنوی آشنا بشین .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ٢٦ مهر ۱۳۸٤


 

علمای علم تربیت در یک دسته بندی ،  ابزارهای تربیت را به دو قسمت عمده « ابزارهای سوق دهنده » و « ابزارهای بازدارنده » تقسیم می کنند . اما می دونید که بیشتر مواقع ابزارهای بازدارنده بکار گرفته می شه ( اگه نگیم بکار میاد ! ) تا ابزارهای سوق دهنده .

ابزارهای سوق دهنده مانند :

تحسین  ، تشویق ، ترغیب ، تحریض ، پاداش و ... ...

و ابزارهای بازدارنده مانند :

اخطار ، تذکر ، هشدار ، توبیخ ، تبنیه و ... ..

شما « این خبر » را بخونید و ببینید ابزارها یاد شده را کجاهاش می تونید پیدا کنید ؟

 

یتیمان ایران ، رئیس جمهور کشورشان را سر سفره خود نشاندند !

 

 

اینم لینک های تصویری اش ( ۱ )  ، ( ۲ )

********************************

آمریکا هم مجبور شد نزول وحی را به آقای بوش پس بگیره !

********************************

این رباعی رو هم «  فواد  » تو وبلاگش آورده ..  

گر عاشق صادقي، وفاي تو كجاست؟
گر مومن واثقي، ولاي تو كجاست؟
گيرم كه ببخشند تو را در عرصات
آن لطف بود، شرم و حياي تو كجاست؟
مفتون همداني

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز ٢۱ مهر ۱۳۸٤


رمضان ، ماه قرآن

روزی رسول خدا (ص) در بین اصحاب  نشسته بودند که فرمودند :

ای مردم بدانید ؛ دلهای شما زنگ می زند ، همچنانکه آهن زنگ می زند !

یکی از اصحاب برخاست و پرسید :

« و ما جلاها ؟ »

اگر آهن زنگ می زند صیقل آن سمباده است که زنگ زدگی را از بین می برد . اما صیقل دلهایمان چیست ؟

حضرت فرمودند :

« تلاوت القرآن و ذکر الموت »

خواندن قرآن و یاد مرگ کردن

 

می دانم و می بینم که وبلاگ نوردان کم و بیش از مرگ یاد می کنند و هر از چند گاهی از آن می نویسند . اما چه بجاست در ماهی که مشخصه اش نزول وحی است ( .. و هو شهر رمضان ، الذی انزلت فیه القرآن .. ) با تلاوت آیاتی از آن زنگار دلهای سنگین مان را بزداییم تا شاید نورانیت نور را بیشتر حس کنیم .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱٩ مهر ۱۳۸٤


تازه ترين جوک سياسی آمريکايی !

  

بوش : خداوند به من وحي كرد عراق را اشغال كنم

                   

روزنامه‌هاي "اينديپندنت" و "گاردين" چاپ لندن در صفحه اول شماره روز جمعه اين جمله را تيتر كردند :

« بوش : خداوند به من وحي كرد عراق را اشغال كنم »

« بوش : خداوند به من وحي كرد به سركشي و طغيان در عراق پايان دهم »

گاردين همچنين نوشت: «بوش به فلسطينيان گفت، خداوند با وي درباره صلح در خاورميانه نيز صحبت كرده است » . اين دو روزنامه معتبر انگليسي در تصاويري كه از بوش منتشر كرده بودند، به تمسخر وي را انساني نوراني جلوه دادند .

گاردين تصويري از بوش منتشر كرد كه شبيه تصوير قديسها است و دور سرش هاله‌اي از نور زرد ديده مي‌شود و او سرش را به طرف جلو خم كرده، گويي كه در حال سجده است.

اينديپنت پا را از اين هم فراتر گذاشته و تصويري بزرگ با زمينه سياه از بوش چاپ كرده كه در آن بوش در پشت تريبون سخنراني مي‌كند، در حالي كه از دل اين زمينه سياه و از پشت سر بوش نوري درخشان ساطع گرديده و دايره‌اي از نور هم اطرافش را گرفته است.

اما این آدم هلوع این عکس را برای قهرمان جهان مناسب تر دید که تقدیمتان کند !

 

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱٧ مهر ۱۳۸٤


يه دريچه است اينجا !

یکی از دوستان مجازی ! چند وقت پیش به من خرده گرفته بود که متاسفم از حضور فلانی توی وبلاگت !
آخه تو با این ادعات چطور به حضور یه لائیک یا سکولار و .. تو وبلاگت افتخار می کنی؟!!
حتی یه بار ناباورانه دیدم که یکی دیگه از دوستان قدیمی ( که وبلاگم را در ردیف نمازگزاران لینک داده ) تو وبلاگش اظهار کرده که : با وبلاگ هلوع هم فكر نيستيم . ولي وبلاگ خيلي مفيديه !
لازمه یه بار دیگه شفاف سازی کنم که :
اینجا محل وعظ و خطابه من نیست !
من اگه بخوام تو دنیای شیرین و منحصر بفرد بچه های مذهبی قدم بزنم می رم تو پایگاه و مسجد محل و با بویدن تک تک اونا نه تنها یاد و خاطره شهدای جنگ و بچه های جبهه رو زنده می کنم ، بلکه سعی می کنم که آرمان و هدفی رو که براش زاده شدم رو از یاد نبرم .. خصوصا ایام ماه مبارک که اصلاً ساخته شده برای این کارا .. ..
اینجا به مهر دوستانم شدیداً پایبندم . اما از طرفی با توجه به وقت کمی که برای این کار دارم سعی می کنم با قدم زدن در این وادی با دامنه رشد سیستم سیاسی اجتماعی کشورم هم آشنا بشم .
بله کشورم . ایران . یه زمانی تو همین سرزمین پدرم کتاب رمانی را که از کتابخانه گرفته بودم از من گرفت تا ببرد ضد اطلاعات پادگان .. تا ببیند پسرش کتاب ضد حکومت و سلطنت می خواند یا نه ؟؟!!! روسای آنان اصلا به فکر این نبودند که اگر هم فرزندانشان کتاب ضد پادشاهی می خوانند چگونه جوابشان را بدهند ! البته یک راه انحصاری داشتند ! حبس و تیرباران !!
آری ! اینترنت یکی از راههایی است ــ نه تنها راه ! ــ که می توانم به تماشای عظمت انقلابم بنشینم . من به وبلاگ و اینترنت از این زاویه می نگرم . نه کمتر  !

****************************************

ماه رمضان در پیشه .. یه بار دیگه دست تکدی و نیاز بسوی شما دوستانم که سری تو آسمان ها دارید دراز می کنم .

****************************************

مطلب زير از وبلاگ « ايماء »  :
 وقتی ديش ماهواره رو تنظيم ميکنم معنی "اهدنا الصراط المستقيم" رو می فهمم .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱٢ مهر ۱۳۸٤