هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

 

دوستان خوبم ! روز همه تون مبارک .

امروز تو زاد روز ولادت امير همه شيعيان ، حضرت علی (ع) وقتی من در مقام پدر کادوی خودم را از پسرم دريافت کردم  به خودم باليدم و خوشحالم شدم . بعد با خودم انديشيدم : وقتی اين همه زن و مرد شيعه می يان و توی مراسمات و مناسبت های مختلف شرکت می کنند و ولادت آقا را به همديگه و به امام زمان (عج) تبريک می گن .. ببينيد ايشون چقدر خوشحال خواهند شد  . خوش بحال شما ! که مايه شادی آقا را فراهم کردين . به شما هم تبريک .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٧:۳۳ ‎ب.ظ روز ٢۸ امرداد ۱۳۸٤


دولت تازه کار

با معرفی کابينه جديد ، رئيس جمهور ايران کار خودش را آغاز کرد .

مجلس دوهفته وقت داره تا با غور روی اشخاص معرفی شده به تک تک اونا رای اعتماد بده . جناح اقليت مجلس ـ و برخی از گروه های سياسی فشار ـ با ايجاد شبهه و ترديدهايی سعی در گرفتن آخرين ماهی ها دارند !

تو يکی از شبهات مطروحه آمده : « چهار نفر از نامزدهای تصدی وزارتخانه ها نظامی و چهار نفر ديگه از نيروهای وزارت اطلاعات هستند » و یا مثلا .. « فلان آقا ( اصلا نمی خوام بگم که منظورشون صفار هرندی – جانشین مدیر مسئول کیهان – هست ها ! ) تحلیل گر خوبی هستن ! اما در قد و قواره یک وزارتخانه نیستن » و ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ روز ٢٥ امرداد ۱۳۸٤


وبلاگ بايد مفيد هم باشه !

ممنون از دوستانی که نظرات سازنده ای تو پست قبلی ام دادند . خصوصا دوست خوبمان دختر شرقی عزیز .

علیرغم اینکه زیاد تو وبلاگ های جدید سیر نمی کنم ! اما جدیدا به وبلاگی برخوردم که می شه ازش با دست پر بیرون اومد . ظاهرا بابک برای وبلاگش زحمت زیادی هم می کشه ..

برای مثال من از مواد روانگرد ( اکس ، شیشه و .. .. ) که این روزها از اون بعنوان نوعی مخدر تو بین جوانها یاد می شه زیاد شنیده بودم .. اما راستش اطلاعات آنچنانی از آن نداشتم .. 

با مصرف این ماده ـ اکس ـ محبت فرد نسبت به همه چیزای اطرافش گوله میشه !  خنده حالت غیر قابل کنترل داره و فرد بیش از حد حرف میزنه. موسیقی بهتر شنیده میشه و نور ها درخشنده هستن. ممکنه چشم ها به خارش بیفتن و پف کنن ، در این حالت دید شخص تار میشه . 

فشرده شدن مشت و دهان هم واکنش معمولی هست. بدن معمولا مقادیر زیادی هورمون ضد ادراری ( ای دی اچ ) ترشح میکنه که باعث احتباس آب و کاهش حجم ادرار میشه. اوور دوز اکس میتونه منجر به استفراغ ، سرگیجه ، سردرد و گرفتگی وحشتناک بشه. حتی یک قرص هم میتونه منجر به اوردوز بشه. این بستگی به فرد و غلظت قرص داره. تمام این درد ها مربوط به فشار زیادیه که اکس روی قلب ، کلیه و ریه ها میاره. اوج اثر اکس 60 تا 90 دقیق پس از مصرفه. اثرات اکس خالص 4 تا 6 ساعت باقی میمونن.

.. مصرف کننده ممکنه احساس خستگی ، افسردگی و قدری گیجی و منگی بکنه. ممکنه فرد دچار فراموشی بشه. اشتها ممکنه زیاد بشه. مصرف کنندگان حرفه ای ممکنه احساسی مثل سرماخوردگی و آنفلونزا داشته باشن..

اکثر دانشمندان عقیده دارن که مصرف طولانی اون باعث آسیب مغزی و از دست دادن حافظه میشه. ثابت شده که ام دی ام ای به نورون های سروتونرژیک در مغز آسیب میزنه. این نورون ها سروتونین ترشح میکنن. از سروتونین به عنوان افیون طبیعی و داخلی بدن نامبرده میشه. این ماده بعد از ترشح باعث احساس شادی در فرد میشه و اصولا وقتی ترشح اون زیاد میشه که فرد باید احساس شادی بکنه ( مثلا ورزش باعث افزایش تولید اون میشه ، به همین دلیل هم هست که خیلی از ورزشکاران حرفه ای که ناگهان ورزش رو کنار میذارن معتاد میشن ، در حقیقت چون افیون داخلی یعنی سروتونین سطحش کم شده اونو با یه افیون خارجی مثل هروئین جایگزین میکنن ) . بعد از این مرحله شادمانی ، سلول ها مواد دیگه ای ترشح میکنن که سطح سروتونین رو پایین میاره و فرد دوباره به حالت نرمال بر میگرده. اکس این سلول ها رو بلوک میکنه و باعث میشه سروتونین برای مدت بیشتری باقی بمونه و فرد برای زمان بیشتری احساس شادی و بی غمی بکنه. مصرف طولانی مدت اکس میتونه چرخه تولید و متابولیسم سروتونین رو مختل کنه و در نتیجه میزان سروتونین مغزی کاهش پیدا کنه. این امر باعث افسردگی و اضطراب میشه و فرد دچار نوعی افسردگی پیوسته میشه. اگه فرد معتاد نتونه به مدت یک هفته بدون اکس زندگی کنه و تنها وقتی شاده که قرص بخوره معلومه که سطح سروتونین مغزش کاهش پیدا کرده. این وضعیت خطرناکه و فرد حتما باید به پزشک مراجعه کنه و درمان بشه ..

خوب بقیه اش را – اینجا -- پیش خود بابک ببینید !

************************************************

فیلم های ایتالیایی رو که ديدين ؟ انباشته است از مبارزه با مافیاهای مختلف فساد و قدرت .
تو اکشن ترین اونها یه کمسیر پلیس یا قاضی ، قهرمان داستانه که سعی داره با کوتاه نیامدن از حق ، داد مظلومان را از مافیا بگیره .. اما آخر داستان چنبره تنیده قدرت مافیایی ! قاضی پرونده یا کمیسر شجاع داستان ما را ترور می کنه تا يه مانع دیگه ای رو از سر راه طولانی خودش برداره ..
اگه همه جا نمی شه ( یا عاقلانه نیست که ) صورت مسئله را پاک کنیم ! حلال مسئله را که می تونیم حل کنیم
! .. فقط مونده ام ــ هاج و واج ــ که مگر يک قاضی تو ايران خودمان ! بر عليه کدامين قدرت مافيايی مبارزه می کرد که با حل کردنش ! ( بخوانيد همان محلول ــ بر وزن مفعول ! ــ کردنش ! ) خواستند مسئله حل نشده ای ! را حل کنند ؟ 

آن دم که به خون خود وضو می کردم                                                      

دانی که زحق چه آرزو می کردم

ای کـاش مــرا هـزار جـان بـود به تـن                                                     

تا آن همه را فـدای او  می کردم

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۸:٢٧ ‎ق.ظ روز ٢٠ امرداد ۱۳۸٤


انگيزه !

 

هر کاری رو که تک تک ما انجام  می ديم ( فرقی نمی کنه ؛ هر کاری ) از یک انگیزش درونی برخورداره . یعنی یک عاملی باعث می شه که ما رغبت پیدا کنیم تا اونو انجام بدیم .

این عامل ( بنا به نوع  آن ) می تونه منشاء های گوناگونی داشته باشه . مثلا :

·         نیازهای ضروری همچون غذا خوردن و .. می تونه منشاءغریزی داشته باشه   

·         تلاش برای زندگی بهتر می تونه منشاء اجتماعی داشته باشه

·     دویدن یازده نفر از یک تیم فوتبال ، می تونه برای زدن گل برتری و گرفتن سه امتیاز باشه .. ( همچنان که ممکن هم هست برای گل نخوردن و از دست ندادن امتیازی باشه )

·         ازدواج کردن ، ادامه تحصیل دادن ، سر کار رفتن و .. .. ..

این را هم بگم که نتیجه ای که از کارمون عاید می شه ( خصوصا اعمالی که با  اراده قبلی انجام می دیم ) ممکنه مطابق با خواست از قبل تعیین شده امون باشه ( موفقیت آمیز باشه ) .. و ای بسا ممکنه خلاف انتظار نتیجه بده . من در این جا فعلا روی نتیجه عمل کار ندارم .. اون انگیزه درونی فعلا برای من مهمه ..

یک مثال عینی در مورد عمل مشترک همه ما وب نویسا !

تا حالا شده از خودمون بپرسیم :

انگیزه ما از نوشتن وبلاگ چیه ؟

و چرا در برخی برهه ها این انگیزش درونی کاهش و فرود دارد ؟

به این صورت که بعضی موقع ها تب نوشتن و وبلاگ نوردی امون داغ داغ می شه

و در برهه ای از مواقع دل و دماغ نشستن پای وب رو هم نداریم ؟

من وبلاگ های کهنه کار زیادی سراغ ندارم ! که فاصله های زمانی نوشتنشون از یکنواختی برخوردار باشه .. حالا بگذریم که بعضی موقع ها هم یه دفعه می بینی یه وبلاگی ناگهان نیست و فنا می شه و اون رفیق  دوست داشتنی مجازی و نادیده ات بیکباره غیب ! این رخوت و سستی رو در کدامین سلول وجودی وبلاگ نوردان می توان جستجو کرد ؟ 

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٥:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱٥ امرداد ۱۳۸٤


خادم جمهور !!

 

با تنفیذ حکم ریاست جمهوری ، نُهمین دولت جمهوری اسلامی از امروز کار خود را آغاز کرد .

دکتر احمدی نژاد در مراسم تنفیذ حکم خود گفت : در محضر شريف رهبر بزرگوار و عزيزان حاضر در اين جمع به ملت بزرگ ايران عرض مي‌كنم كه دولت اسلامي برآمده از اراده مردم در اين دوره بر چهار اصل بنيادين كه تجلي پيام مردم در اين انتخابات است تاكيد خواهد داشت.

اصل اول : عدالت گستري

اصل دوم : مهروزي با بندگان خدا

اصل سوم : خدمتگزاري به آحاد ملت

اصل چهارم : تعالي و پيشرفت مادي و معنوي كشور

اينجانب به عنوان خادم مردم همچنين خود را موظف مي‌دانم كه :

- حافظ استقلال و منافع ملي كشور و فرهنگ و آيين اسلام باشم.

- از حقوق شهروندي آحاد ملت ايران در داخل و خارج دفاع كنم.

- عرصه‌هاي فعاليت سالم را تقويت نموده و فرصت رشد و خلاقيت و تعالي را براي همه تا حد امكان فراهم آورم.

- رفع مشكلات موجود جوانان رشيد و عزيز و توجه جدي به محرومين و اقشار ضعيف را در اولويت برنامه‌هاي خود قرار دهم.

- از عزت و حقوق ملت ايران در عرصه‌هاي جهاني دفاع نمايم.

- در راه وحدت و همدلي ميان كشورهاي اسلامي و دفاع از كيان امت اسلام بكوشم.

- آرمان عدالتخواهي،صلح‌طلبي و تهديد زدايي ملت ايران را در عرصه بين‌المللي پي‌گيري كنم.

اينك از جايگاه خادم جمهور و به عنوان قطره‌اي از اقيانوس بيكران ملت ايران و به شكرانه فرصتي كه براي خدمتگزاري فراهم آمده است ، پيشاني سپاس به درگاه پروردگار بزرگ مي‌سايم و در پيشگاه رهبر فرزانه و ملت شريف پيمان مي‌بندم كه حق اعتماد و اميد چنين مردمي را با خدمت صادقانه به جاي آوردم و با احساس مسئوليت و پايبندي به اسلام و آرمانهاي امام و انقلاب و التزام به قانون اساسي،حق اين امانت بزرگ را ادا كنم .

متن کامل سخنرانی ايشان را می توانيد اينجا ببينيد

*******************************

يکی از دوستان در پست اخيرش تحت عنوان « مرگ يک شخصيت » حق اعتماد و اميد مردم عربستان به فهد را اينچنين ترسيم کرده است :

يکی از مسوولان در ماربيا اسپانيا گفته است : اين شخصيت مهم ٫ثروتی را که چاههای نفت در اختيار او ميگذاشته با مردم ماربيا تقسيم ميکرد . وی همچنين از خسران مهمی که مرگ فهد در صنعت توريست ٫ بجا خواهد گذاشت متاسف شده است .

در جای ديگر گفته شد که تنها در يک سفر ٫ ملک فهد مبلغ هفتاد مليون دلار ٫ در ماربيا خرج کرده است.

*******************************

رئيس جمهور ايران بايد بداند که مردم ايران آن حقی را که بدو واگذار کرده اند نظارت کرده و مطالبه خواهند نمود .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٢:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱٢ امرداد ۱۳۸٤


ما يك خداي خودخواه و ظالم داريم !! ( ۱ )

اگه _ مثل من ! _  یه کم انگیزه های دینی داشته باشین با شنیدن جمله هایی اینچنینی اون هم تو چت ! چه حالی بهتون دست می ده ؟

شما را دعوت می کنم به دیدن طولانی ترین پست هلوع !

البته اگه حوصله اش رو دارین !

توصیه می کنم آفلاین ببینید !

آخه من راضی به ضرر شما نیستم 

اين مبحث بعلت عدم امکان درج در يک پست ! در سه قسمت ارائه می شود .

*******************************************

يك توضيح ضروري :

محتويات اين پست ها بدلايل شخصی حذف شد .

از اين بابت از دوستانم پوزش می خواهم .

بايد اعتراف کنم که هرگز برای مقاصد خاصی ! قصد درج آنها را نداشتم

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٤:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱ امرداد ۱۳۸٤


ما يك خداي خودخواه و ظالم داريم !! ( ۲ )

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٤:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱ امرداد ۱۳۸٤


ما يك خداي خودخواه و ظالم داريم !! ( ۳ )

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱ امرداد ۱۳۸٤