هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

از کرامات پرشين بلاگ !!؟

يکی از مديران ارشد پرشين بلاگ لطف کردند و نتايج نظر سنجی سايت ParsVote را که از حمايت و تبليغ بالای پرشين بلاگ برخوردار بود برايم ارسال کردند .
نتايج اين نظرسنجی حاکی از آن است که :

آقاي مصطفي معين با حدود ۴۰ ٪ در مقام اول نظرسنجي
آقاي محمود احمدي نژاد با ۲۱ ٪  در مقام دوم
و آقای اکبر هاشمي رفسنجاني با ۱۲ ٪ درصد در مرحله سوم قرار دارند

( در حالی که مشخص نکردند ! که  چه شد که آقای معين در عالم واقع پنجم شدند ! آنهم با اختصاص ۸ ٪ از آراء واجدين شرايط در انتخابات ! )

آن نتايج را می توانيد اينجا ببينيد

در ادامه اين نظرسنجی طلايی ! دوباره افاضه شده است :

هم اکنون در اين نظرسنجي( در مرحله دوم انتخابات )
آقاي هاشمي رفسنجاني با ۶۵ ٪ آرا پيشتاز
و آقاي احمدي نژاد با ۳۰ ٪ آراء در جايگاه دوم قرار دارد .


از کرامـات شيــخ  ما  اين اســت                       شيره را خورد و گفت شيرين است

البته اين آقايان بايد بدانند که :
۱ ـ برگزيدن و تعیین جامعه آماری جزء لاينفک تحقيقات ميدانی است که سلامت تحقيقات را بدنبال دارد و  آنرا از خطا در نتايج مصون می دارد .
در حالی که نتایج نظر سنجی در جامعه ۵ ٪ تا ۱۰ ٪ اينترنتی ! قابل تعميم به کل اجتماع نيست .
۲ ـ در جامعه مجازی ( اینترنتی ) هر شرکت کننده می تواند با زدن هر دگمه چندین و چند بار در نظر سنجی شرکت کند و حال آنکه در عالم واقع هر فرد فقط يکبار می تواند رای بدهد
و ... دلايل ديگری که هر کدام می تواند در بی اعتبار بودن اين نظر سنجی ها موثر باشند !!؟

**********************************

اين روزا سالگرد شهادت دو تا از بزرگترين استادهای تاريخ بشريت و ايران است : شهيدان شريعتی و چمران . ياد و خاطره اشان در ذره ذره وجودمان گرامی باد .

توجه توجه :
یکساعت پس از پست این یادداشت  ، آن مدير محترم ! عکس المل نشان دادند که می توانید در ردیف های دوم تا پنجم پيام ها  ،  آنها را ببينيد ( بهمراه جواب های مختصر بنده ) و سپس قضاوت کنيد .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز ۳۱ خرداد ۱۳۸٤


نگاهی به ۲۷ خرداد از دريچه ای ديگر

شيرين عبادي برنده جايزه نوبلشيرين عبادی : نتيجه انتخابات کمی غيرمنتظره بود، من شخصاً تصور می کردم آقای معين به عنوان نفر دوم انتخاب شود اما اين طور نشد.
به نظر من آنچه باعث شد او رأی لازم را نياورد اين بود که مردم عادی بدون در نظر گرفتن موانع اصلاحات و بدون در نظرگرفتن اينکه چه عواملی اجازه نداد که آقای خاتمی بتواند برنامه هايش را پياده کند از اصلاحات در ايران نا اميد شده بودند.
در ميان نامزدهای انتخاباتی تنها فردی که هيچگاه حرفش عوض نشد و از ابتدا هم بر اصولی که خودش به آنها اعتقاد داشت پايفشاری کرد آقای احمدی نژاد بود در حالی که افرادی که تا ديروز معتقد بودند که حتی رنگ روسری خانمها بايستی تيره باشد ديديم که هنگام انتخابات چقدر حرفشان عوض شد .. ..

حبيب الله پيمانحبيب الله پيمان : من به آقای معين گفتم که مردم نسبت به مسئله دغدغه های اقتصادی اجتماعی که حلقه مفقوده ای در برنامه اوست حساسند و او بايد نسبت به مشکلاتی که مردم به آن دچارند به طور مشخص همدردی نشان دهد و در مورد نحوه تحقق اهداف خود هم نشان دهد که می خواهد راهی متفاوت با آقای خاتمی طی کند، چراکه اگر فکر می کند می تواند با همان سازوکارها و همان اختيارات قانونی به هدف برسد، تجربه مردم منفی است.
تحليل من اين بود که اگر قرار باشد ادامه فعاليت اصلاح طلبان هيچ نوع تغيير و چرخش محوری و کيفی نشان ندهد نبايد انتظار داشت مردمی را که به کوششهای آنان از درون حکومت بدبين شده اند مجدداً همان اعتماد قبلی خود را نسبت به ايشان تکرار کنند .. ..

هوشنگ امير احمدی هوشنگ امير احمدی : اينکه از سه نفری که بيشترين رأی را آورده اند دو نفر آنها روحانی اند نشان می دهد که مردم هنوز از روحانيت نبريده اند.
اگر من جای اين راديو تلويزيونهای لوس آنجلس بودم درم را می بستم و می رفتم دنبال کارم، خيلی از روشنفکران داخل و خارج ايران هم بايد اين کار را بکنند.
بخش بزرگی از روشنفکران ما چنان از تحريم حرف می زدند که فکر می کردند مردم ايران دو تا گوش دارند دو تا گوش هم قرض کرده اند نشسته اند ببينند اينها هر چه می گويند همان کار را بکنند.
من فکر می کنم آنهايی که به احمدی نژاد رأی داده اند بر اساس دو اصل بوده است؛ يکی به دليل کارهايی که اين آدم کرده و کارآيی او و ديگری به اين دليل که او هرچه بيشتر در مورد عدالت اجتماعی و فقر و زندگی بهتر برای مردم عادی حرف زده است.
اين انتخابات شکست بزرگی بود برای جنبش دموکراسی و حقوق بشر و از همه مهمتر برای طبقه متوسط ايران و نشان داد که طبقه روشنفکر ايران به طور کلی از توده مردم بريده است؛ يعنی نيرويی که خود را وجدان آگاه ملت می داند هيچ اطلاعی از طرز فکر مردم ندارد و منافعش با منافع مردم همخوان نيست، واقعاً جای تأسف است.

تمام مطالب ، برگرفته شده از « يک » لينک بی بی سی !

اگه انگشتانی که در ۲۷ خرداد برای رای دادن بالا رفته بود ( نشانه اش جوهر روی انگشت اشاره ! ) ، خدای ناكرده تو دور دوم غلاف بشه ! شما مي گين چه بلايی سر اصلاحات اومده ! يا می خواد بياد ؟!

جلو انداخته شده اصلاحات

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ روز ٢٩ خرداد ۱۳۸٤


تشکر , يادآوری و تصحيح

در اين واپسين لحظات باقيمانده تا شروع انتخابات ! بايد به نکات زير اذعان کنم :
۱ـ اعتراف می کنم بدليل دوری از وطن قادر نيستم محبت های دوستان ( و ايضا انتقادات خوب اغيار ) را پاسخ مناسب و دخور بدهم . پس اجازه می خواهم هرگاه که در سرايم سکنی گزيدم از شرمندگی آنان برآيم .
۲ ـ اشاره بجا و منطقی برخی از بازديدکنندگان به آمار ارائه شده در پست قبلی ام ( از جامعه آمريکا ) مرا به اين غفلت رهنمون ساخت تا نمونه بودن آن کشور ( و ايضا آمار فرضی اش را ) بازگو کنم . در اينجا به اين واقعيت عظمی شديدا اعتراف می کنم و استغفار می کنم !
۳ـ از دوست خوبم " شهروند درجه صفر " باید تشکر کنم . هم بخاطر تذکر مشفقانه اشان و هم امعان نظر خاصی که داشتند ..

پس تا بازگشتنم به تهران .. بدرود .

 

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٧:٥٤ ‎ب.ظ روز ٢٦ خرداد ۱۳۸٤


اگه کانديدای من رئيس جمهور نشه !!

تو اين چند روز با ديدن بچه هايی که ای بسا دلخوشی به نظام و اسلام و .. هم ندارند ! اما بی شکيبانه تلاش می کنند تا کانديداشون به مردم قبولانده بشه ! ( برای نمونه بند 2  اينجا  را ببينيد ) .. فورا اين فکر به ذهنم خطور می کنه که ... اگر هفته ديگه همين موقع ها ( شنبه ۲۸ خرداد ۸۴ ) اعلام کردند که کانديدای مورد علاقه من توسط مردم انتخاب نشد !!!! اونوقت چه حالی به من دست می ده ؟؟ خدائييش حالا اگه اکثريت كانديدای منو برنگزيدند ! اونوقت آيا ما با مردم قهر نخواهيم کرد .. يا حداقلش افسرده يا سرخورده يا ... نخواهيم شد ؟؟؟

*************************

دموکراسی يکی از چند نوع سيستم سياسي است که برای اولين بار افلاطون  ـ پانصد سال قبل از ميلاد مسيح ـ ( در کنار حکومت های اليگارشی ـ تيرانی ـ تيموکراسی و .. ) از آن ياد کرد ..
اين سيستم ( که بعدها از آن بعنوان سيستمی برتر يا خيرالموجودين ! نام برده شد ) در طول زمان بارها دستخوش تغيير و تحول گردید و پيرايه هايی بدان بسته شد ! و يا حتی از اصول اوليه های آن کاسته شد ! .. تا بدانجا که امروزه شکل واحد و يکسانی از آن در عالم خارج نمی توانيم بيابيم !

کاری ندارد ! شما دو تا سيستم دموکراتيک به من نشان بدهيد که النعل بالنعل يکی باشند !

او می دید نظم و قدرت اجتماعی و جنگ آوری اسپارت ها ( که آن زمان از رقیبان آتنی ها بودند و دائما در جنگ با آنان ) مرهون سیستمی است که در آن هر فرد از ساکنینش ( در مواقع بحرانی یا سیل یا سایر مخاطرات ) یک رای دارد که می تواند براحتی آنرا اعمال کند .
برای همين هم همه سی هزار نفر ساکنین آتن در صورت بروز جنگ در میدان شهر جمع می شدند و پس از گوش دادن به سخنان رهبرانشان ( موافق و مخالف ) به رای گیری می پرداختند که آیا اساسا بجنگند ؟ و اگر آری .. کی و چگونه ؟
سئوال این آدم هلوع این است : در حال حاضر در کجای دنیا چنین رویه ای قابل اجراست .. اینکه شما بتوانید ــ حداقل ــ ساکنین سرزمین خود را در یکجا گرد آوری و .. تازه ! آراء آنها را با چه مکانیزمی می توانی شمارش و محاسبه نمایی ؟
گیرم که سایت های بزرگ رایانه ای را برای این کار بخدمت بگیری ! از کجا معلوم که يكی ــ مثل معاون سیاسی وزارت کذا و بهمان ! ــ پیدا نشود که ساعت سه نیمه شب با در دست داشتن علامت حاکم ریز و درشت ! به درون سایت راه نیابد و با دادن یک کارکتر یا غيره .. اطلاعات آن ابر رایانه را به سمت مثبت بی نهایت ! یا منفی بی نهایت سوق ندهد ؟
برای همین هست که امروزه ( پس از فراز و نشیب هایی ــ پس از رنسانس و انقلابات اجتماعی و سیاسی فرانسه و اروپا و .. ) برای جلوگیری از تمرکز قوا ( و فسادی که از قِبَل این تمرکز عاید حکومت ها می شده .. ) اصل تفکیک قوا مورد پذیرش حکومت های دموکراتیک قرار گرفته و رئیس جمهور بعنوان رئیس قوه مجریه رئیس همه آحاد ملت برسمیت شناخته می شود .
پاسخ به یک سئوال پرسیده نشده ! و .. قول می دم که تمام !
از جامعه ای ۲۵۰ میلیونی مثل آمریکا ! ۱۷۰ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن هستند . اما فقط ۲۵ میلیون نفر از واجدین شرائط در انتخابات شرکت کرده و رای می دهند ! تازه از این تعداد ۶۰ ٪ ( یعنی ۱۵ میلیون نفر ! ) به کاندیدای حزب جمهوری خواهان ــ مثلا بوش پسر ! ــ رای می دهند . و این آقا می شود رئیس جمهور ! یعنی رئیس ۲۵۰ میلیون نفر ! یعنی چی ؟ يعنی :
اگر ۲۵۰ میلیون کل جمعیت را از ۲۵ میلیون رای دهنده کم کنیم .. تعداد کل رای ندهنده ! اعم از واجد شرائط و غیر واجد شرائط ! می شود :
۲۲۵ رای ندهنده !  = ۱۵ رای دهنده ــ ۲۵۰ میلیون کل جمعیت
آقای بوش می شود رئیس ۱۵ میلیون رای دهنده به ایشان و ۱۰ میلیون رای دهنده به غیر ایشان و ۲۲۵ میلیون رای ندهنده !

س : چرا دستورات حکومتی اين آقا ( که تنها ۱۵ ميليون نفر از ۲۵۰ ميليون نفر ساکنين آن سرزمين او را بر گزيدند ) بر همه شهروندان رجحان دارد و اگر تبعيت نکنند مورد پيگرد و .. ( گوانتاناما و .. ) قرار می گيرند !
منتظر جواب های شما هستم ..
نترسين ! بعد از همه شماها خودم هم دليلش را جمع بندی می کنم و می گم  .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ روز ٢۱ خرداد ۱۳۸٤


دعا کنيد منو آب نبره !

اين مَثَل را ــ هم ! ــ هميشه پدرم تو مناسبت های خاصی زياد استفاده می کنه .. :
( من هم بپاس فعالیت های سیاسی بعضی از بهترین هام ! اینجا بازگو می کنم .. بدل نگیرید ! اون بعضی ها ! قطعا شما نیستید ..  )  

یه روز دست بر قضا ! آب جوی طغیان کرد و دامنه اش لانه مورچه را درنوردید !

ناگهان مورچه دوست داشتنی ما تو امواج ! خروشان نهر گرفتار شد و .. شروع کرد به دست و پا زدن !

صدای ناله و فغان آن دلشکسته و مغبون به آسمان بلند شد که : آی ي ي ي ؛ کمک ک ک ک ؛

بداد من برسيد که دنيا را آب بُرد !!

رهگذری از آنجا رد می شد و صدای ناله مورچه را شنيد و .. خم شد و مورچه را از آب گرفت و چند سانت اونورتر روی زمين گذاشت و گفت : کجا دنيا را آب برده ؟ تو را آب برده ! نه دنیا را !!

مورچهه ! جواب داد :  وقتی من نباشم چه فرقی می کنه که دنيا باشه يا نه !! برای همين هم وقتی آب منو می بره .. انگاری که دنیا را آب برده !!؟

***************************************

باورتون می شه که :

اهداگر آزادی و حقوق بشر در عالم ! ( ايالات متحده آمريکا ) شبکه ای از زندان های سرّی را در جهان اداره می کند !
"ویلیام شولز " مدیر اجرایی سازمان عفو بین الملل در گفتگو با شبکه  فاکس نیوز فاش کرد که آمریکا در بسیاری از این زندان های سری شمار زیادی از انسان ها زندانی کرده است ! .. به گفته سازمان عفو بين المللي گوانتانامو فقط قله كوه يخي است كه از آب بيرون است.
هر چند که طبق معمول ! عمو سام ( شما بخونید جورج بوش ! ) فرمودند که : گزارش عفو بین الملل کاملا پوچ است .. .. و اگر ما هزاران نفر را بازداشت کرده ایم !  از تمام آنها شکایت داریم !!
ديگه تو را بخدا بذارين چيزی نگم .. ..
برای دیدن متن کامل گزارش ها اینجا و اینجا و اينجا را کلیک کنید !

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱٧ خرداد ۱۳۸٤


حق سیاسی من !!؟

چقدر متاسفم که همه پست های اخيرم رنگ و لعاب سياسی گرفته !
بعضی از دوستان خير خواهم نيز این خطر ! را گوشزد کرده اند ! اما چکارش کنم ؟ تقصیر خودم که نیست !!؟ این روزا بد جوری آلوده اش شدم !! 

****************************

جوون تر ! که بودم می دیدم کشورهايی که سيستم سياسی مطلوبی ندارند و مردمش تو هيچ انتخاباتی فرا خوانده نمی شن .. یا مثلا زنانشون حق شرکت در انتخابات را ندارند .. چه جوری انگ ضددموکراتيک بودن تو سرشون می خوره و متهم به ديکتاتوری و غيره می شن !!؟ 
اون وقت يک دولت دلسوزی که از هر نظر مزیت بر سایر کشورها داره و سره !! پيدا می شه ( مثل دون کيشوت ! ) .. وقت می ذاره ! انرژی و سرمایه هزینه می کنه ! از اون ور دنیا ساز و کار تهيه می کنه تا بياد مثلا تو افغانستان ذليل مرده ملوک الطوایفی ! یا عراق استبداد زده ! دموکراسی پهن کنه ! آزادی ببخشه .. .. اما بعضی ها هم قدرش رو ندارند !! ..
.. بيست و هفت سالی می شه که مردم ايران این حق را پیدا کردند که بتونند توی سیستم های انتخاباتی حضور پیدا کنند و رای بدن . ملت ما اين قدرت را به برکت نهضت امام خمينی بدست آورد . این واقعیتی است که حتی بزرگ ترين دشمنان او نيز نتوانستند آنرا تکذيب کنند . ( هر چند که نوچه های سياسی اشان در نهايت خشم و کينه توزی از فحش و افترا و تکذيب .. چيزی کم نگذاشتند !! )
حالا ،
ملت ما اين حق را داره که رای بده !
اما ،
اونايی که بشدت با سيستم دموکراتيک موافقند ! و اِند دموکراسی اند ! از تک تک ما می خوان که از اين حقمون استفاده نکنيم !
نه به اون روزايی که بَربَرمون می خوندند و برای حضور تو خاکمون حق توحش درخواست می کردند ! .. نه به اينکه اَلانه به هزار و يک دليل غير منطقی ( و غير دموکراتيک ! ) از رای دادن های ما واهمه دارند !!؟
روز گذشته در حالی که منگ اخبار انتخابات اروپا ( رای گیری شهروندان هلند برای تایید قانون اساسی اروپا و .. ) بودم ، یکی از دوستان را دیدم که می گفت : والله من متحير ماندم که اساسا در انتخابات شرکت کنم يا نه ؟
ناخودآگاه صدای بشکن های انگلیس ــ بصورت ریتمیک خاص خودش ــ تو گوشم پیچید . بشکن هایی را که با هر موفقیت خود آنرا نواختن می گیرد .. اول
رای منفی مردم فرانسه به قانون اساسی اروپا !‌ و حالا رای دوم منفی مردم هلند ! و سپس لابد تحریم انتخابات در ایران یا بی انگاری ایرانیان به انتخاباتشان ..
هر چند انگلیس با اعلام اینکه در صورت منفی بودن آراء مردم هلند به قانون اساسی اروپا از برگزاری این همه پرسی در انگليس خودداری خواهد کرد ، عملا به مردم هلند کمک کرد تا رای منفی به این قانون بدهند .. .. ( کمک به پيروزی اش در ايران را از تحريم گران بپرسيد ! )
شايد بقول دوستمون
زيتا : بی دليل نيست که اينها به دنيا رهبری می کنن !!

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱٢ خرداد ۱۳۸٤


آمريكا به دقت انتخابات ايران را دنبال مي كند !

می دونين خانم كاندوليزا رايس  ( كه من خيلی بهش علاقه مندم  ) چه رسوايی را ببار آورد ؟

وی در حاليكه براي‎ شهروندان‎ سانفرانسيسكو درباره‎ سياست‎ هـاي‎ خارجي‎ بـوش‎ سخنراني‎‎‎ مي كرد, با اجراي‎ نمـايشـي از "شكنجـه‎ زنـدانيـان‎ ابـوغـريـب‎ " در محـل‎ سخنراني‎, سخنان‎ خود را قطع‎ كرد .

**************************************

وزارت امور خارجه آمريكا هم اعلام كرد انتخابات رياست جمهوري ايران را به دقت تحت بررسي خواهد داشت تا اطلاعات لازم در اين خصوص را در اختيار بگيرد.

آمريكا در مورد مفهوم آزادي و شرايط آن در كشورهايي در خاورميانه از جمله ايران، ترديدهايي دارد و به همين جهت، اين مسائل را با دقت دنبال مي كند. 

فيليپ زليكو ( از مشاوران وزير امور خارجه آمريكا با اعلام اين خبر ) ادامه داد : ما در مورد مفهوم آزادي، تصوير روشني داريم . اما در مورد آنكه هر كشور چگونه اين راه را دنبال مي كند، ايده مشخصي نداريم ( !! ) ( ای خاک تو فرق تون ..)
وي همچنين گفت: بايد اين مراحل را با دقت دنبال كنيم و استانداردهايي را كه براي رسيدن به نتيجه در ذهن داريم عملي كنيم اما مي دانيم كه هر جامعه اي، راه خودش را انتخاب مي كند . ( !!‌ ) ( بازم ای خاک تو فرق تون ..)
اين مشاور وزير امور خارجه آمريكا افزود: حتي ممكن است نتيجه اين روند دموكراتيك، انتخاب افرادي باشد كه با سياست آمريكا مطابقت ندارند اما اين مسئله در چارچوب آزادي،  اهميتی ندارد !

***********************************

سر آخر اينکه ؛ اين عکس را هم داداش حامد برام فرستاد تا هم بگه که مانند عکس پست قبلی بد آموزی نداشته باشه ! و هم تو اين فضای انتخاباتی بخوره تو پوز دشمنانمون !!

نماد آزادی دولت زنان ! ايران

سرکار خانم ابتکار ! معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان محيط زيست کشور !!

خوب اين هم « ابتکار » يه برای صيانت زيستی کشور !

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱٠ خرداد ۱۳۸٤


كاندوليزا رايس : نظريه پرداز يا مجرى؟

از مسائل داخلی انتخابات بگذريم ! ببينيم مملكت ما چقدر براي دوستان ! آمريكايي امون اهميت داره !!!

خانمي كه حامل آزادي ايران است !!

كاندوليزا رايس ( وزير خارجه جديد آمريكا ) اخيرا در لندن با تونی بلر و جك استرا ديدار كرده و سپس در يك مصاحبه مشترك خبری تلويحا انتخابات آينده رياست جمهوری در ايران را از هم اكنون غير قابل قبول اعلام کرد .  اين نخستين و صريح ترين اظهار نظر وزير خارجه امريكا در باره انتخابات آينده در ايران است.

بوش نيز مدتی پيش در سخنرانی سالانه خود در كنگره امريكا خطاب به مردم ايران گفته بود که ای مردم ايران برای آزادی بپا خيزيد كه امريكا پشتيبان شماست خانم رايس اين سخن جورج بوش را در مصاحبه‌ای كه در لندن داشت واضح تر بيان داشت و گفت : "  حكومت ايران بايد بداند نوع انتخاباتی كه در اين كشور برگزار می‌شود، از حمايت جامعه بين الملل برخوردار نخواهد شد .  " وی در عين حال نتوانست نگرانی خود را از نقش ايران در منطقه پنهان كند ! برای همين وی در خصوص « تلاش هاى ايران براى اثرگذارى در عراق و افغانستان» به ايران هشدار داد . بنده ناشايست خدا !  تقصيری که نداره !! خيلی ها مثل روزنامه های آمريکايی كريستين ساينس مانيتور از گوشه کنار بهشون گفته اند که : برخلاف حكومت زور آمريكا، ايران در قلب مردم عراق جا دارد .

ايشان در همين مصاحبه، مسائل حقوق بشر در ايران را نيز مطرح كرد و گفت:  " همه نگران نقض حقوق بشر در ايران هستيم .(طفلكی ها !!  ) جهان می‌داند كه مردم ايران با تاريخ و فرهنگی درخشان كه دارند، شايسته حكومتی بهتر از اين هستند و نبايد معدودی افراد غير منتخب ، آمال و آرزوهای اين ملت را نقش بر آب كنند . " اين فقط حرف اين انسان هلوع ( منظورم خودمه  ) نيست . خيلی ها در بيرون هم  معتقدند که دخالت آمريكا در انتخابات ايران به خاطر دوستي با ملت ايران نيست .  همه هم می دونيم و پر واضح است که همين اينها ! در طول دوران پرشکوه تاريخ ايران ! چه منسب دارانی را و چه حکومت هايی را برای ما مناسب می دانستند .. 

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ روز ٧ خرداد ۱۳۸٤


رئيس جمهور آچمز می شود !

شورای نگهبان کار خودش را کرد !
همانطوری که از قرائن برمی آمد ! دکتر معين رد صلاحيت شد . حالا این موضوع از کجا آب می خورد ؟ و آیا همه اش به طینت جانب گرایانه شورای نگهبان برمی گشت .. يا
اینکه معين با عملكرد خود شوراي نگهبان را تحريك مي‌كرد ؟ خدا و آگاهان بی غرض سیاسی , خود آگاهاند ..

بدنبال حکم حکومتی رهبر انقلاب و تجدید نظر شورای نگهبان صلاحیت معین و مهر علیزاده تایید شد .. اما حالا دیگر دکتر معین حاضر به ادامه بازی نیست ! ..  چرا که تاييد صلاحيت معين با حکم رهبر، مشکلی دوباره برای جبهه مشارکت شد !
البته من هم اگر بجای ایشان بودم ای بسا این کار را می کردم .. ..  و اگر هم تا بحال در مقام رای دهنده قصد داشتم به ایشان رای بدهم ! دیگر از این ببعد رویکردی به ایشان نخواهم داشت !
چرا ؟ 
جوابش ساده و بدیهی است ! تکیه زدن بر بالاترین مقام اجرایی و مملکتی, کیاستی می طلبد فراتر از آن زیرکی هایی که در نزد منِ عوام است . آنکه همین اول در کش و غوص معادلات ساده انتخاباتی بسادگی آچـــمز می شود و اختیار حرکت را از دست می دهد .. همان بهتر که در منزل حقیر خویش حکم براند .. البته اگر همین را هم بتواند !!! ...
آیا واقعا بقول
حاتم قادری ( در مناظره با تاج زاده ) اشتباهى كه اصلاح طلبان ما داشتند اين نبود كه آنان تصرف قدرت را هدف خود قرار داده بودند ؟ در اين صورت تفاوتشان با رقيبان آن سوی ميزشان در چه بود ؟ و ما ـ ملت هاج و واج ــ نقشمان در اين وادی چيست ؟

****************************************************

یه خبر مسرت بخش !
پس از يک وقفه طولانی , دختر شرقي بازم می نويسه .. تبريک می گم .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٧:٥٦ ‎ب.ظ روز ۳ خرداد ۱۳۸٤