هلوع

اگر لینک بعضی از آدرس ها برایتان باز نشد از کوره در نروید ! و ما را به بی اطلاعی از سیستم فیلترینگ ج.ا.ا متهم نکنید ! .. شاید آن آدرس ها - تعمدا - برای آندسته از دوستانی نهاده شده باشد که اصرار دارند « هلوع » را مستند ببینند

انسان خوب و انسان بد !

 

انسان خوب کسی نيست جز استادی برای انسان بد ؛

و انسان بد کسی نيست جز چالشی برای انسان خوب .

***************************

سلام . اين روزها ايام شهادت سه تن از انسانهای شريف عالم هستی ( حضرت خاتم النبيين ، امام حسن و امام رضا ـ صلوات الله عليهم ) است . من شهادت اين « انسان های خوب » را بهتون تسليت می گم . اميدوارم پيرو واقعی اونا باشيم . تو همه جا و هميشه .

بحث راجع به « خوبی » و « بدی » را هم يادم نرفته . حتماْ احيائش می کنم ..

  .. مقوله حفظ ميراث فرهنگی فقط به نگهداری بناهای تاريخی و مجموعه ظروف سفالی و سنگی و فلزی و ايضاْ چند مجموعه نقاشی و خطاطی و کتب قديمی در موزه ها نيست ؛ بلکه بخش عمده آن در يافت و حفظ و اشاعه آئينها و مراسم و حوادثی است که از دير باز به نام فرهنگ و ادب و هنر و اخلاق در رفتار و کردار ملت مسلمان و شيعه ايرانی بجای مانده است و استمرار خواهد يافت .

از جمله اين مراسم آئينهای نمايشی و الحان و آهنگها و نغمه هايی است که به اشکال مرثيه خوانی و نوحه خوانی و شاهنامه خوانی رواج دارد .

حالا چرا اينها را گفتم ؟ بخاطر اينکه امشب جاتون خالی بود فرهنگسرای ارسباران .. مراسم شمايل گردانی و مرثيه خوانی « رسول نجفيان » بود و گروه همخوانش بهمراه سازهای کوبه ای .. اثری اصيل و ارزشمند فولکور ايران بهمراه نواهای شورانگيز عاشورايی از رسول نجفيان .

مراسم شمایل گردانی و مرثیه خوانی

باورم نمی شد بشه اينگونه هم به مصائب عاشورا نگريست .. و گريست ! حال و هوای فرهنگسرا بحدی شورانگيز و عرفانی بود که برخی از صحنه های اون منو بياد مصيبت های مردمان جنگزده سوسنگرد و دهلاويه و .. زمان جنگ می انداخت . خصوصاْ که مراثی و نوحه خوانی های ارائه شده ، رنگ و بويی قومی و محلی برگرفته شده از همه جغرافيای ايران داشت .

گويا سه شنبه و چهارشنبه ( اول و دوم ارديبهشت ) آخرين روزهای اجراست .. اگر تونستيد برای ديدنش برويد . ساعت اجرا ۳۰/۲۰ است و رايگان . اما اگه می خواين سرپا نايستيد نيم ساعت زودتر اونجا باشين ..  

اينم شماره روابط عمومی ارسباران : ۸۶۰۰۱۹۹

 

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳۸۳


بچه ها ، اخطار امنيتی !

 

شب گذشته پسرم با شگفتي از من پرسيد : شما اخيراَ براي من ايميلي ارسال كرده ايد ؟

من كه بعد از كارت پستال عيد نوروز , ديگر ميلي را برايش نفرستاده بودم با اطمينان خاصي گفتم :  نه .

اما او به من گفت : ولي من الان از شما ايميلي دارم !!؟ با تعجب بالاي سرش رفتم و ديدم  !!  بله ! در باكس او ايميلي از من نقش بسته است !! گفتم شايد اشتباه مي كنم .. .. اما وقتي دقيق تر شدم ديدم نه , درست ايميل خودم است !!؟

به پسرم گفتم : بازش كردي تا ببيني كه چيست ؟ گفت آري .. ولي اولاَ كه سياق ايميل هاي شما را نداشت .. در ثاني داراي فايل زيپ شده اي است كه وقتي اسكن كردم , سايت ياهو اعلام كرد كه حاوي ويروس است ؟؟؟ و اين بر دامنه شك من افزود . لذا زيپ آنرا باز نكردم ..

چيزي كه بيشتر بر دامنه حيرت من مي افزود اين بود كه نامه ي ارسالي از طرف من ! مانند 95 درصد از دهها نامه اي كه طي دو هفته اخير آنهم از سايت هايي عمدتاَ گمنام و ناشناس براي خود من هم ارسال شده بود !  4۱ كيلو بايت ( در ياهو  و در پارسی ميل ۴۲ کيلو بايت ) حجم داشت و هر يك با عناوين وسوسه برانگيزي چون :

« re ) 16 ) »  يا  « Re: Proof of concept »  يا « Re: Failure »  و .. .. همراه بود و مانند همه آنها داراي يك پيام كوتاه اما همراه با فايل زيپ شده  !!

تصويري از ايميل هاي رسيده

البته از آنجايي كه باكس من فقط دريافت كننده نامه هاي شخصي است , مطمئن بودم كه اين مرسولات " نامه هاي هرز " است و با " اطلاع و علم قبلي " ! و لابد با انگيزه شيطاني ! ارسال شده است .. لذا بدون بازبيني آنها , بلادرنگ مبادرت به حذف آنها مي كردم .. اما حالا به اينچنين نامه اي برخورد كرده بودم كه خودم به پسرم فرستاده ام ! و خبر نداشتم !

القصــه : داستان از اين قرار است كه :

1 ) يكسري از سايت هايي ( مانند : روزي . دات . كام ) امكاناتي در اختيار افراد قرار مي دهند تا آنان بتوانند ايميل هايي را بدون آدرس فرستنده ! يا با آدرس فرستنده هاي دروغين و يا ( مانند نمونه ما ) آدرس هاي واقعي ! اما متعلق به غير براي اشخاص بفرستند .

2 ) فرستنده ايميل هاي 4۱ كيلويي ( كه ناشيانه دو يا چند ايميل اينچنيني را اما با آدرس ها و پيغام هاي گوناگون ارسال مي كند و پشت سر هم در باكس مي آيد !! ) ويروسي را در قالب فايل زيپ شده ارسال مي كند كه كرم اينترنتي جديدي است به نام " كرم Netsky.Q " كه اخيراَ در شبكه هاي اينترنتي رواج يافته است .. ( براي اطلاع بيشتر اين مطلب را بخوانيد )

3 ) فرستنده اين ويروس ها تعمداَ از اين جمله كه : «  Attachment : No Virus found » استفاده مي كند تا اين توهم را القا’ كند كه فايل ارسالي فاقد ويروس است ! و اگر چنانچه باكس شما مانند ياهو سيستم اسكن نداشته باشد قادر به شناسايي آن نخواهد بود .

4 ) عامل اين قضايا هر كس است كسي است كه وبلاگ نورد است ! چرا كه آدرس ايميل ها را از روي پيغامي كه هر يك از ما بر روي يادداشت دوستانمان مي گذاريم , شناسايي و برداشت مي كند . يادم مي آيد حتي اخيراَ يكي از دوستان در يادداشت ۱۹ فروردين خود از رخنه اي كه در وبلاگش جهت بدست آوردن پسورد وبلاگش شده بود خبر داده بود ..

پس تعجب نكنيد اگر روزي نامه اي هم از من براي شما بيايد كه اولاَ حجم آن 42 كيلو بايت باشد , ثانياَ حاوي فايل زيپ شده باشد و در مرحله بعد هم به شما اطمينان دهد كه ويروسي نيست ..

از من بشنويد : بدون اينكه تعجب زيادي بكنيد , آنرا حذف كنيد و نفس راحتي بكشيد .. ..

 

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٢:٥٤ ‎ق.ظ روز ٢٧ فروردین ۱۳۸۳


با اخلاق هستيد ؟

بازم سلام .
شايد خيلی از دوستان از سياق يادداشت قبلی خوششون نيامد که يا چيزی ابراز نکردند ( ! ) يا طنز گونه از کثرت لينک اخبار گذشتند .. با اين حال اين دو سه تا لينک را هم از من داشته باشيد .. تا بعد ..
ــ اول از همه « فنون‌ افزايش‌ سرعت‌ در اينترنت‌ » که ‌در اينجا چندين‌ فن‌ براي‌ افزايش‌ سرعت‌ در اينترنت‌ را براي‌ شما بازگو ‌مي شود .

ــ دوست داريد از دست تبليغات پرشين بلاگ خلاص بشيد ؟ خوب « نحوه حذف تبليغات پرشين بلاگ! » را می تونيد اينجا ببينيد .

ــ دخترها ! پسرها ! دوست داريد نمای ظاهر ويندوز (Windows) خود را بصورت اختصاصی درآورده و آنرا با سليقه و هنر خود منحصر بفرد نشان بديد ؟ پس بهتون توصيه می کنم مقاله « ويندوز پسرانه، ويندوز دخترانه!؟ » را بخونيد .

ــ « بر طرف نمودن چند راه نفوذ به کامپيوتر شما »

******************************

خوب ؛ دارم سعی می کنم مطالبی راجع به « فلسفه اخلاق » جمع کنم و بنويسم !! چيه ؟
هنوز هيچی نشده اينقدر تعجب کرديد ؟ اين حرفها به من نمياد ؟؟ خوب شما را حواله می دم به يکی دو يادداشت بعدی ..
اونجا می خوام از « خوبی » و « بدی » بگم . اينکه اساساْ خوبی و بدی وجود عينی دارند يا نه ؟ و اگر هم واقعيت خارجی دارند چرا در نزد ملل مختلف ، متفاوته ؟ مثلاْ گروهی خوردن گوشت گاو را حرام و حتی آزار و کشتن اونها را ممنوع می دونند . شايد هم شنيده باشيد : چنانچه در هند گاوی به حريم خيابانی نزديک شود و هوس کند روی سنگفرش خيابان نشخوار کند .. ( با توجه به اينکه گاو پنج تا معده دارد و بيشتر از آنچيزی که صرف بلع غذا می کند ، صرف بالا آوردن آنها و جويدنشان می کند ! ) فرقه ای که قايل به پرستش گاوها هستند به حرمت اين موجود مقدس آنقدر توقف کرده و انتظار می کشند تا ميل ايشان بکشد و راهشان را بگيرند و بروند .. اين در حالی است که افراد ديگری در خوردن و استفاده کوچکترين اجزاء آن ترديدی به خود راه نمی دن . يا مثال های ديگر .. ..
يا اينکه « منشاء خوبی و بدی » چه چيزی است ؟ آيا طبع آدمی است يا عادات و رسوم يا ..
يا اينکه « واضع ـ يعنی وضع کننده ـ خوبی و بدی » چه کسی است . به اين معنی که کی می تونه بگه چه چيزی خوبه و چه چيزی بده ؟ و تازه با اين اوصاف چه کس يا کسانی بايد از اين دستورات تبعيت کنند ؟؟ ..
می دونم دوستانی مانند سارا و سحر  يا دختر مشرق و خيلی های ديگه استقبال می کنند . شما چطور ؟

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٤:۱۳ ‎ب.ظ روز ٢٠ فروردین ۱۳۸۳


سالی که نکوست از بهارش پيداست .


سلام . اميدوارم سال خوبي را شروع کرده باشيد . من که احساس مي کنم يه انرژي بالايي را براي پيمودن اين سال ذخيره دارم . اميدوارم همگي سرشار از نشاط و دلدادگي باشيد .
اينبار سعي دارم چند تا از خبرهايي رو که تو تعطيلات نوروزي جلب توجه مي کرد براتون لينک بدم .. شايد تنوعي بشه . به عنوان يادآوری عرض کنم که برای ديدن متن هر خبری روی متون قرمز که لينک دادم کليک راست کنيد ( و سپس Open In New Window ) تا بتونيد آن را ببينيد .

اول خانم ها !!
ــ نميدونم شما تو ايام نوروز چي از همسرانتان هديه گرفتيد ؟! اما اميدوارم که مثل اين خانم آمريکايي بدشانس نبوده باشيد .. فکر مي کنيد « هديه شوهر خوش جنس » اين خانم چي بوده ؟؟

ــ « زني كه با مار به خريد رفته بود »
پليس بلژيك دنبال يك مار افعي است كه صاحبش آن را گم كرده است. به گزارش روزنامه «لادرنيرهيور» اين زن ، مار را در اتومبيل خود گذاشت و رفت تا براي آن غذا بخرد ، اما وقتي برگشت اثري از حيوان نيافت.. ..

ــ « جريمه 29 هزار دلاري براي رفتار خلاف اخلاق »
زوج هاي اندونزي در صورتي كه در مقابل ديگران در خيابان ها يكديگر را ببوسند به 5 سال زندان يا پرداخت 250 ميليون روپيه (29 هزار دلار) جريمه خواهند شد.

ــ سازمان ملل هم اعلام كرد : « زنان قربانيان اصلي ايدز هستند »

اما دانش آموزان و دانشجويان !!
ــ شما اگه تو اردوي تحصيلي تون با يک « تمساح در اتوبوس سرويس دانش اموزي » يا دانشجويي اتون مواجه بشيد چه کار مي کنيد ؟

ــ يا وقتي « يك انگشت بريده را در داخل سالاد! » خودتون ببينيد ، چه حالی بهتون دست مي ده ؟ خصوصاْ اگه اين انگشت بريده تو سالاد يه خانم سر در بياره ؟؟!

ــ راستي بدونيد و مطلع باشيد که قرار است « پس از حجاب، شلوار هم براي زنان فرانسوي ممنوع شود »

ــ به من بگيد اگه شما بوديد از دستگيري ويروس نويس مشهوري تو دنيا خوشحال نمي شديد ؟ ولي مثل اينکه خيلي ها از « دستگيري اين دختر ويروس نويس مشهور بلژيكي » خوشحال که نشدند ، هيچي بلکه ناراحت هم شدند !

ــ « ديده شدن دايناسور زنده در گينه پاپوآ »
ساكنان جزيره اي دورافتاده در گينه پاپوآ گفتند: موجود عجيبي شبيه دايناسور را ديده اند.به گزارش آسوشيتدپرس ، مردم جزيره نيوبريتين گفتند: موجودي 3 متري و 4 پا به رنگ خاكستري با سري مثل سگ و دمي مثل كروكوديل را مشاهده كرده اند.

ــ و اما بد نيست كه بدونيد يكي از مشكلات مملكتمون هم حل شده ! « توزيع سرنگ رايگان براي معتادان پر خطر 3 کلانشهر کشور »

ــ و بالاخره « آخرين آمارايدز درايران » هم اعلام شد !

ــ و اما بشنويد از « حل معماي زلزه بم در واشنگتن
.. .. در کنفرانسي که در واشنگتن برگزار شد ، اعلام شد که گسلی توسط دانشمندان آمريکايي، بريتانيايي، و ايراني کشف شده است که از درون شهر بم ميگذرد. تا سه هفته پيش تصور ميشد که زلزله بم مربوط به گسلي به نام گسل بم است. اين گسل در شرق بم و نزديک به بروات واقع شده است. اما يک دانشمند آمريکايي سازمان فضانوردي آمريکا که قبلا با دانشمندان ايراني و دانشمندان كمبريج در بريتانيا در مورد زلزله هاي ايران تحقيقات مشترکي داشت، با مقايسه نقشه هاي ماهوارهاي ناسا مربوط به قبل و بعد از زلزله و انجام محاسبات پيچيدهاي گسل جديدي کشف کرد که درست از وسط شهر بم مي گذرد.. ..

در احوالات برادران آمريکايی ما :
ــ اول از همه بشنويد از « اعتراض زنداني سابق گوانتانامو به آمريکاييان »
يک شهروند بريتانيايي که به تازگي از بازداشتگاه گوانتانامو آزاد شده آمريکاييان را به بي عدالتي نسبت به خود متهم کرده است.

ـ فکر مي کنيد چگونه « ارتش امريكا از جنازه ها استفاده مي کند ؟ »

ــ اين هم از « اسلحه جديد نيروهاى آمريکايي در عراق » که گلوله شليک نمي کند !

ــ اصلاْ شما باورتون مي شه که امريكايي هايي که اومده بودند تا دموکراسي به مردم عراق بدهند ! خيال خروج از عراق را داشته باشد ؟ « اينجا را کليک کنيد »

ــ اينايي که براي « قراردادهاي پرسود براي شركت هاي امريكايي » پا به خاک عراق گذاشتند چطوري مي تونند راضي بشن که بروند ؟
به گزارش BBC ارزش يكي از قراردادهايي كه شركت هاي آمريكايي در عراق بستند ، حدود 130 ميليون دلار است كه براي اجراي طرحهاي مديريتي در 6 بخش از نفت تا برق را شامل مي شود . اين قراردادها تنها بخشي از قراردادي پنج ميليارد دلاري اين شركت های آمريکايی ست .

ــ و بالاخره « جوان آمريکايي كه با خواندن کتابي از امام خميني مسلمان شد »
وى که نام "علي اکبر" را براى خود برگزيده و پنج ماه پس از حادثه ۱۱ سپتامبر۲۰۰۱ به اسلام گرويده است در گفت وگو با خبرنگار ايرنا گفت : من قبل از انتخاب دين اسلام ، احساسات و تجاربي در زمينه تطبيق انديشه هاى زندگي غربي داشتم و در درونم با تمام اين افکار و انديشه ها در ستيز بودم و به دنبال يک نظام اعتقادى براى زندگي و درک واقعيت اطراف و هستي بودم .
علي اکبر که ۲۳ سال دارد و دانشجوى هنرهاى آزاد دانشگاه سوني نيويورک است و مذهب شيعه را اختيار کرده ، افزود : در آمريکا زندگي غيرمذهبي حاکم به اين مساله پاسخ نمي دهد و اين زندگي بي بند و بار همجنس بازى را تحمل مي کند و خانواده ها در اين نظام اعتقادى مشکلات متعددى دارند و من قادر به مصالحه با اين نوع نظام اعتقادى نبودم .. ..

سال خوب و پرنشاطی داشته باشيد .

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ۱:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱٦ فروردین ۱۳۸۳


نوروز تا رستاخيز

 

اگر تحويل سال نو ، بنای تحولی است در حال و احوال ما بسوی احسن حال ؛

پس خود تولدی است و شروعی مجدد برای تک تک ما ..

ای حقيقت جويان  !  تولدتان مبارک .

***********************

راستی دوست داريد هنگامي كه در تعطيلات بسر مي بريد، يا در حين انجام ماموريت كاري هستيد و يا اساساْ در شرايطي كه دسترسي به اينترنت و ايميل براي شما مقدور نيست، عدم حضور خود را به همراه پیغام خاصی به فرستنده ايميل اعلام کنيد ؟

 

شما می توانيد با استفاده از ابزاری خاص که در سیستم پست الکترونیک یاهو موجود است ایمیل خود را جوری تنظیم کنید که در طول تعطیلات، به طور اتوماتیک برای کسانی که به شما ایمیل می فرستند، ایمیلی با متنی که خود قبلا نوشته اید ارسال شود. 

اگر مايل هستيد نحوه انجام اين کار را بدانيد ، توصيه می کنم يادداشت ۲۱  اسفند عليرضا را در وبلاگ پسر آبی بخونيد .. من نظرم رو تو همون ستون دادم ..

اميدوارم هر روزتون نوتر از روز قبلتون باشه ..

  
نویسنده : یوسف ; ساعت ٤:٠٥ ‎ق.ظ روز ٤ فروردین ۱۳۸۳